کد خبر: ۳۲۴۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۸
عصر امروز:
نشست هم‌اندیشی فرهنگی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با انجمن های فرهنگی و هنری و کانونهای مساجد شهرستان لنده در راستای همدلی، هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی برای برگزاری هر چه بهتره برنامه‌های فرهنگی و هنری برگزار گردید.

به گزارشپایگاه خبری آوای رودکوف؛نشست هم‌اندیشی فرهنگی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با انجمن های فرهنگی و هنری و کانونهای مساجد شهرستان لنده در راستای همدلی، هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی برای برگزاری هر چه بهتره برنامه‌های فرهنگی و هنری برگزار گردید.

در ابتدای این نشست اسماعیل زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنده به حضار خیرمقدم گفت و سپس مدیران انجمن ها و کانون های مساجد برنامه های خود را پیرامون مسائل فرهنگی و هنری؛ کمبودها ،راهکار ها بیان کردند که اهم مشکلات مربوطه در خصوص ساخت و احداث فرهنگسرای لنده ؛استقلال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ؛حمایت از نویسندگان و اهل قلم ؛تامین مکانی مناسب برای اجرای برنامه های فرهنگی؛حمایت مالی و معنوی از اصحاب رسانه و گروههای فیلم - تئاتر - سرود و موسیقی بوده است.

در بحث ساخت فرهنگسرا به لنده ظلم شده

در ادامه  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ضمن پاسخگویی به مطالبات مسولین انجمن ها و کانونهای مساجد گفت:به خوبی جایگاه لنده در حوزه فرهنگ و هنر را می شناسم و از نقاط قوت و ضعف آن آگاهی کامل دارم

دکتر امین درخشان با بیان اینکه اجرای امور فرهنگی باید مردم محور باشد اظهار داشت:نگاه ما به حوزه فرهنگ مردم محوری است که نمونه آن برگزاری جشنواره های فرهنگی وهنری در سطح استان است.

وی افزود سازکار حمایت از نویسندگان مستلزم برنامه های قانونی و تعریف شده ای هست و باید پذیرفت که متاسفانه سازوکاری جدی برای تشویق و حمایت از نویسندگان و مولفان وجود ندارد اما می شود با یکسری تدابیر این کار را انجام داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت:به صراحت می گویم در بحث ساخت فرهنگسرا به لنده ظلم شده و حق لنده این بود که حداقل تا کنون ۷۰ تا ۸۰ در صد رشد فیزیکی می داشت که البته اساسی ترین مشکل آن زمین هست که تصمیم گرفته شد یک مکان جدیدی برای آن پیدا شود.

درخشان گفت :بدون شک یکی از دغدغه اصلیم در استان فرهنگسرای لنده هست که امیدوارم زمینی که امروز تعیین شد با همکاری سایر ادارات و منابع طبیعی به نتیجه برسد لذا از آقای فرماندار درخواست می کنم که یک مکانی را برای برگزاری برنامه های حوزه فرهنگ و ارشاد پیش بینی کنند و ما هم تجهیزات آن را کمک می کنیم.

ایشان همچنین اظهار داشت برای استقلال اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان لنده تا کنون دوبار با وزارت مکاتبه کردیم و پیگیر مسئله هستیم.

وی در ادامه گفت: عضویت در صندوق اعتباری هنر فرصت مناسبی برای هنرمندان تمام رشته های فرهنگی و هنری می باشد که در صورت داشتن شرایط لازم، می توانند از مزایای آن (حمایت توسعه ای، حمایت های بیمه ای و حمایت های معیشتی و تامین آتیه) استفاده نمایند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گریزی به نقد هراسی بعضی از مدیران زد و با بیان اینکه :جوهر کار خبرنگاران نقد هست و نقد سازنده رسالت خبرنگاران است گفت:نقد منصفانه عنصر پویایی و شکوفایی جامعه است به همین دلیل برخی وقت‌ها خبرنگاران مورد کم‌لطفی قرار می‌گیرند، در حالی که مسئولان باید از نقد منصفانه خبرنگاران استقبال کرده و از راهکارهای رسانه و نگاه مردم برای برطرف کردن مشکل‌های جامعه استفاده کنند.

ایشان به اشاره به سابقه دیرین شهرستان لنده در بحث تعزیه گفت:اگر بنا باشد سوگواره تعزیه در استان برگزار شود آن را در لنده برگزار خواهیم کرد.

دکتر امین درخشان در پایان با اشاره به تصویب تهیه ی فیلم شهید هدایت الله طیب اظهار داشت:تا کنون بیش از ۱۰ میلیارد بودجه برای آن تصویب شد که این مهم نیز در معرفی چهره ی شهرستان کمک خوبی خواهد کرد.

فیلم شهید هدایت الله طیب در لنده تهیه گردد

در پایان این دیدار جلال دانش فرماندار شهرستان لنده نیز طی سخنانی با بیان اینکه مهمترین رکن هر جامعه‌ای، زیرساخت فرهنگی آن جامعه است، افزود: یکی از وظایف هر حاکمیتی تثبیت فرهنگ مورد نیاز آن جامعه و رشد و ارتقای فرهنگی است.

رئیس شورای اداری شهرستان لنده با اشاره به اهمیت ساخت و تهیه فیلم شهید هدایت الله طیب گفت:این فیلم اگر ساخته شود از بسیاری زیر ساخت‌های عمرانی مهمتر خواهد بود زیرا چهره شهرستان ما را معرفی خواهد کرد و همین جا از مدیرکل ارشاد اسلامی استان و سایر مسولان مربوطه درخواست می کنیم با توجه به اینکه روستای موگر محل تولد شهید طیب در حوزه استحفاظی لنده قرار دارد این فیلم نیز در شهرستان لنده تهیه گردد.

فرماندار لنده در ادامه اظهار داشت:عزم و اراده ما به کمک مدیر کل محترم ارشاد اسلامی جزم است تا هر چه سریعتر محل احداث ساختمان فرهنگ و سرا تعیین و عملیات احداث آن آغاز گردد.

نشست هم‌اندیشی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با انجمن های فرهنگی و هنری و کانونهای مساجد شهرستان لنده برگزارشد/آنچه گذشت +تصاویر

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: