کد خبر: ۳۲۵۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته شهرلنده به امامت حجت الاسلام محمودی اصل:
نماز عبادی سیاسی جمعه لنده با رعایت پروتکل های بهداشتی به امامت حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل اقامه شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف از لنده ؛حجت‌الاسلام محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز پیوند آسمانی امیرالمؤمنین و فاطمه زهرا سلام الله علیهما گفت: دو شخصیت بسیار والا و معصومی که از برکت ازدواج آنها اهل بیت عصمت و طهارت به دنیا آمدند.

مهریه سنگین تضمین خوشبختی نیست/تذکر امام جمعه به مدیر عامل آبفای استان/سازمان سنجش و دادستان کل به تخلفات احتمالی کنکور رسیدگی کنند

وی افزود: در روایات آمده که اگر علی (ع) نبود همتایی برا صدیقه طاهره پیدا نمی شد.حجت‌الاسلام محمودی اصل تاکید کرد:امروز اگر دختران و پسران ما دنبال خوشبختی واقعی می گردند، بایستی نحوه ازدواج این دو نور مقدس را الگوی خودشان قرار بدهند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده گفت:حرف ما به پدر و مادرها این است که در نظر گرفتن مهریه های زیاد، هزینه های سنگین، جشن ازدواج و برگزاری برخی میهمانی های کذایی، اینها خوشبختی نمی آورد .

امام جمعه لنده تصریح کرد: بی حجابی که امروز خیلی راحت صورت می گیرد، اختلاطها، آرایش های آنچنانی، اینها ریشه خانواده ها را می زند.

خطیب نماز جمعه لنده در مورد اقدامات دولت در رفع مشکلات اقتصادی گفت:دولت برای رفع تحریم ها به صورت جدی در میدان هست که نمونه آخرش در کشور قطر تیم مذاکره کننده ما در حال رایزنی بودند هر چند به خاطر بدعهدی آمریکا و طرف های ما و خوی استکباری آنها رسیدن به نتیجه ممکن نشد .

حجت‌الاسلام محمودی اصل در مورد جنایات آمریکا گفت:آمریکایی‌ها در هر مقطعی جنایاتی را علیه همه کشورها از جمله ملت باشرافت ایران انجام داده که نمونه آن در تیرماه سال ۶۷بود که در خلیج فارس هواپیمای مسافربری ما را بر فراز خلیج فارس مورد هدف قرار دادند و چه انسان‌هایی معصوم و بی گناهی را در آنجا به شهادت رساندند.

امام جمعه لنده در مورد مشکلات شهرستان گفت:نکته مهم دیگر، تذکری است به مدیر عامل آبفای استان که به حال نامناسب و وضعیت نامناسب شهرستان ما توجه کند، اصلا قابل قبول نیست که در تیرماه و در اوج گرما و در منطقه گرمسیری و بعضی از روستاها دو سه روز آب شرب قطع شود، البته مسئولین شهرستانی دارند زحمت خودشان را می کشند اما فرسودگی و زیرساخت ها به هر حال مشکلاتی را ایجاد کرده است، لذا با تزریق اعتبار به دنبال رفع مشکل باشند.

امام‌جمعه لنده در پایان گفت: ماراتن بزرگ علمی کشور، کنکور، طی دو سه روز گذشته در همه نقاط کشور از جمله شهرستان ما برگزار شد، ضمن تشکر از عوامل زحمت کش شهرستان که زحمت اجرای آن را برعهده داشتند، گویا در کنارش مساله ای است که نگرانی برای خانواده ها ایجاد کرده ،تخلفاتی است که ما می شنویم که انشالله صحت نداشته باشد و اگر تخلفاتی هم هست، هم خود سازمان سنجش و هم دادستان محترم کل کشور ورود کنند، تا ضمن برخورد جدی با متخلفین حق دانش آموزان هم پایمال نشود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: