کد خبر: ۳۲۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرد:
آخرین و جدیدترین وضعیت آمار کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد تا ۱۹ مرداد۱۴۰۱ اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛محمد غلام نژاد با اشاره به شمار بستری شدگان بیماری کرونا در استان افزود: هم اکنون 96 بیمار در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند که از این تعداد 42 نفر مبتلای قطعی و یک نفر هم به دلیل و خامت حال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است.

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد تا ۱۹مرداد ۱۴۰۱

غلام نژاد اضافه کرد: تاکنون از مجموع مبتلایان به کووید 19در کهگیلویه و بویراحمد 96 هزار و 824 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده در استان طی 24ساعت گذشته ادامه داد: از 119 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است حدود 42 درصد موارد مثبت بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش بینی می شود طی روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: توصیه می‌شود افراد در صورت داشتن هر گونه علائم بیماری کرونا به پزشک مراجعه و مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از انتقال بیماری این بیماری به دیگر اعضاء خانواده و دیگران را داشته باشند.

غلام نژاد مهمترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و خودداری از عادی انگاری این بیماری دانست و اضافه کرد: مردم استان برای پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ میر ناشی از کرونا و ایجاد ایمنی در برابر این بیماری خطرناک و همه گیر واکسیناسیون خود را تکمیل و دُز یادآور را حتما تزریق کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: