کد خبر: ۳۳۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰
آوای رودکوف؛
ملا محمد کاظم قاسمی مسن ترین فرد بهمئی، پس از سالها زندگی آبرومندانه به دیار حق شتافت.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ ملا محمد کاظم قاسمی مسن ترین فرد بهمئی، پس از سالها زندگی آبرومندانه به دیار حق شتافت.

وی از بزرگ مردان بهمئی، انسانی مهربان، سخت کوش ، مردم دار و مسن ترین فرد این دیار با ۱۳۵ سال عمر با برکت بود.

مرگ پیرترین فرد شناخته‌شده بهمئی در 135 سالگی

و اما در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ یعنی ۹ سال پیش، خبری را در مورد این انسان پاک، مهربان و زحمت کش منتشر کردیم که متن خبر به شرح زیر است.

مسن ترین مرد بهمئی را بشناسیم

مسن ترین فرد شهرستان بهمئی ساعت ها از شجاعت ایل بهمئی و تجربه چندین ساله از زندگی در حکومت های متفاوت سخن می گوید.

ملا محمد کاظم قاسمی که 127 سال از عمر خود را سپری کرده است با وجود مشکلات فراوان همچنان با امید به زندگی خود ادامه می دهد.

ملا محمد کاظم قاسمی ، از تجربه زندگی در حکومت پادشاه هان متفاوت در ایران،زندگی خان و کدخدایی و در نهایت زندگی زیر سایه انقلاب و ولایت سخن ها گفت.

قاسمی که در روستای کل جمشید در 5 کیلومتری شهر لیکک،مرکز شهرستان بهمئی در روستایی با باغات مختلف و کمتر توسعه یافته زندگی می کندحرف های زیادی برای گفتن دارد.

وی که مسن ترین فرد شهرستان محسوب می شود در اولین برخود با ما با صمیمیت و گرمی ما را پذیرفت و از ما خواست که برای او وقت بیشتری بگذاریم و پای صحبت های سراسر پر مهرش بنشینیم.

ملا محمد کاظم می گوید بالغ بر 50 فرزند و نوه دارد که بیشتر آنها روستای با صفا و پر از خاطره خود را رها کرده و به زندگی شهری روی آورده اند، اما خودش روستا و صمیمیت اینجا را بر هر جایی ترجیح می دهد.

کهنسال ترین مرد بهمئی شاهنامه را از حفظ می خواند و چنان حافظه شگفت انگیزی دارد که – طبق صفحات کتاب خودش – با گفتن شماره صفحه تمامی صفحه را با آواز دلنشینی از بر و حفظ می داند.

وی که اعتماد به نفس بالایی نیز دارد به ما می گوید که حاضرم با 10 معلم،10محقق،10 روحانی و 10 عالم این زمان به مناظره بنشینیم و قول می دهم تمامی آنها را شکست بدهم.

ملا محمد کاظم می گوید، برخی مدعیان این زمان نمی توانند چند صفحه ناچیز کتابهای درسی خود را از حفظ بخوانند اما بنده در هر موضوعی که بخواهید حاضرم به صورت تمثیل یا شعر برایتان چندین صفحه از حفظ بگویم ،مهر تاییدی بر قدرت شگفت انگیز حافظه خود می زند.

مسن ترین مرد بهمئی از ما می خواهد که در کارها نظم داشته باشیم.

مجموعه خبرنگاران و این سایت خبری درگذشت این مرد بزرگ را به خانواده و بستگان آن مرحوم تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان صبر و شکیبایی را از ایزد منان خواستاریم.


مسلم مختاری خبرنگار و نماینده صداوسیما

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: