شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۳۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۶
حوادث؛
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پسربچه ۲ساله از اهالی منطقه جاورده که به همراه خانواده برای تفریح به قلعه رئیسی رفته بود در آب رودخانه این شهر غرق شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛جهانبخش وحدت در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: حادثه غرق شدگی این کودک در رودخانه قلعه رئیسی عصر امروز هشتم فروردین ماه به مرکز اطلاع رسانی اورژانس پیش بیمارستانی اعلام شد.

غرق شدن کودک ۲ ساله در رودخانه قلعه رئیسی کهگیلویه و بویراحمد

وی افزود: امدادگران فوریت های پزشکی پایگاه قلعه رئیسی در کمترین زمان به محل اعزام شدند و برای احیای کودک غرق شده از در مسیر محل حادثه تا مرکز درمانی تلاش کردند اما این کودک در درمانگاه این شهر جان خود را از دست داد.

وحدت نژاد تاکید کرد: با توجه به وجود رودخانه های خروشان در استان، بسیاری از این رودخانه ها با وجود ظاهری آرام، بسیار خطرناک و عمیق هستند، به نحوی که فرد بعد از چند قدم جلو رفتن در رودخانه، متوجه عمق زیاد آن و گرفتار گرداب کنار رودخانه می شود.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این دومین مورد غرق شدگی کودکان استان در تعطیلات نوروزی امسال است از خانواده های دارای فرزند خردسال خواست برای حفظ جان فرزندان خود از حضور در ساحل رودخانه های خروشان خودداری کنند.

وحدت نژادتاکید کرد: برای پیشگیری از غرق شدن کودکان به هیچ وجه، تشت های آب، لگن ها یا حوضچه های کوچک آب را در جایی که کودک خردسال وجود دارد، بدون توجه رها نکنید و همچنین در حمام و حین استفاده از وان، مراقب کودکان باشید.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در صورت مواجهه با یک غریق، اگر با فن نجات غریق آشنا نیستید، سعی کنید تنها با استفاده از چوب یا طناب یا جلیقه نجات و یا تشکیل زنجیره انسانی به او کمک کنید.

وی بیان کرد: برای نجات یک غریق، نخست امنیت خود را در نظر بگیرید و از پشت به غریق نزدیک و از او بخواهید تقلا نکند و پس از رساند غریق به ساحل، به سرعت با اورژانس تماس بگیرید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: