« آواي رودکوف» خود را به اخلاق حرفه‌اي روزنامه‌نگاري پايبند مي‌داند و مبناي فعاليت اين سايت بر سه اصل « بيطرفي » ، «دقت » و « انصاف » استوار است.

      
کد خبر: ۳۳۹۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۲:۴۴

به گزارش  پایگاه خبری آوای رودکوف؛فرماندار شهرستان بهمئی در این دیدار با اشاره به اینکه در شهرستان‌ بهمئی ظرفیت های بی شماری در حوزه گردشگری وجود دارد، بیان کرد: این منطقه پتانسیل‌ خوبی دارد.

علی محمدی افزود: در کنار معادن و محصولات کشاورزی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بهمئی فرصت طلایی برای گردشگری به وجود آورده است.

وی یادآور شد: باتوجه به این ظرفیت ها انتظار و خواست ما توجه ویژه حضرتعالی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به این منطقه است.

فرماندار شهرستان بهمئی در خصوص معرفی تنگ ماغر بیان داشت: آثار معماری صخره‌ای تنگ ماغر مربوط به دوره ساسانیان است و در ۲۰ کیلومتری شمال بخش بهمئی قرار گرفته است. آثار معماری صخره‌ای تنگ ماغر که به دوره ساسانیان می‌رسد در تاریخ دوم آبان سال ۱۳۸۲ خورشیدی با شماره ثبت ۱۰۵۷۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است که بسیار جای زیبا و دیدی است.

وی در خصوص معرفی تنگ سولک گفت: در این مکان سه ستون سنگی یکپارچه و بلند دیده می‌شود که روی آنها نقش افراد مختلف در حالت‌های گوناگون حجاری شده‌ و می‌توان آنها را از لحاظ زیبایی بانقوش برجسته تخت جمشید مقایسه کرد هر یک از این ستون‌ها به خط نوشته‌هایی آراسته هستند که نشان دهنده خطوط باستانی است. در جبهه شمالی دو نقش برجسته در بالا و پایین قرار داد که پادشاه را در حالی بر تخت نشسته نشان می‌دهد و در پایین تخت نیز پرندگانی با نقش عقاب کندکاری شده‌اند نقش دیگر، اجتماع درباریان را در طاق تخت سلطنت نشان می‌دهد. در این نقش سر همه درباریان برهنه است. جبهه جنوبی دو نیایشگر را نشان می‌دهد که اولی روی سکوی جلوی یک آتشدان کوچک و نیاشگر دوم پشت سر اولی در سطحی پایین‌تر ایستاده است.

محمدی ادامه داد؛ در جبهه غربی نقش برجسته دو مرد با نمای روبه‌رو با بازوان گشاده نشان داده شده است. در لبه صخره، نقش برجسته‌هایی وجود دارد که بزرگتر از هر نقش دیگر «تنگ سروک» است در جبهه شمالی نقش برجسته دو سرباز با نیم تنه بلند ساده، شلوار و صندلی دیده می‌شود که غلاف پهنی در طرف چپ حمایل دارند و ظاهراً گرز یا کوپال با سری خمیده‌ای را دارا هستند.

فرماندار شهرستان بهمئی در ادامه در معرفی دریاچه برم الوان افزود: دریاچه برم الوان در شهرستان بهمئی،از نقاط گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد است که در فصل های زمستان و اوایل بهار پذیرای گردشگران است.

رئیس شورای اداری شهرستان بهمئی خطاب به وزیر افزود: شهرستان بهمئی شهرستان ظرفیت ها است و فقط چند مکانی بسیار دیدنی بود که خدمت حضرتعالی معرفی کردم مکان های دیگر هم نیز وجود دارد اما این مناطق مشکلاتی هم دارند که این مکان ها و مناطق گردشگری بهمئی نیازمند نگاه ویژه حضرتعالی هستند.

فرماندار شهرستان بهمئی به مشکل آبرسانی از سد کوثر اشاره کرد و گفت: ۱۱ سال است مردم شهرستان بهمئی منتظر این پروژه هستند که در سال گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشت و سال گذشته به اندازه ۱۱ ساله گذشته کار نشد و همچنان در حال فعالیت و پیشرفت بیشتر این پروژه هستیم.

علی محمدی خطاب به وزیر گفت: حدود ۶ کیلو متر از این مسیر باید مجوز اداره میراث فرهنگی خوزستان انجام بگیرد به هر حال به هر نحوه همکاری لازم را ندارند که انتظار داریم دستورات لازم جهت اخذ مجوز داده شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: