شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰  |  Saturday, 13 August 2022
یاداشت و مقاله - عمومی
رانت کاغذ و یارانه مطبوعات به چه کسانی می رسد؟!
یاداشت به قلم وحید حاج سعیدی؛

رانت کاغذ و یارانه مطبوعات به چه کسانی می رسد؟!

هر چند منابع رانتی در کشور فراوانند و از خودروسازی و واردات گرفته تا دیگر صنایع ریز و درشت از رانت های کلان های و ثروت های باد آورده بهره مند هستند ولی در مقوله فرهنگ – به سبب اهمیت ذاتی آن – قصه غصه ناک تر از مقولات دیگر است.
از افاضات عَلَم تاج
شوخی با اخبار:

از افاضات عَلَم تاج

علم تاج این بار نیز شوخی های جالبی با تیتر بعضی از روزنامه ها و رسانه های کشور داشت که در ادامه با هم می خوانیم.
حذف مالیات سیگار و ترک کبریت!
یادااشت طنز به قلم وحید حاج سعیدی؛

حذف مالیات سیگار و ترک کبریت!

شما در قاب‌ عکس های سیاه و سفید روشنفکران و افراد سرشناس بر روی دیوار های کافه‌های مملکت، هیچ‌ وقت تصویر جان وین، استیو مک کوئین، آلبرکامو و ژان پل سارتر و ... را بدون سیگار نمی‌بینید....
مردم چاروسا  مطالبه گری و عدالتخواهی را دنبال کنند
عادل رضاپور از فرهنگیان بخش چاروسا ؛

مردم چاروسا مطالبه گری و عدالتخواهی را دنبال کنند

مردم بخش چاروسا از روستای کوشک غندی تا ادرج، از لاش تا صبور ودره خواجه و بسیاری روستای دیگر، شبانه روز با مصائبی مواجه هستند که عده ای را که پایِ رفتن داشتند مبتلای به مهاجرت ، و عده ای که استطاعت مالی نداشتند را در باتلاق محرومیت غوطه ور کرد.
فرزند بیشتر سرعت بیشتر!
به قلم وحید حاج سعیدی؛

فرزند بیشتر سرعت بیشتر!

این روزها که رئیس جمهور در حال آزاد سازی حریم دریاها است و پوتین در حال کشیدن گوش اوکراین، فرماندار رفسنجان قصد خرد کردن دهان خبرنگار را داشت و گاری در تصادف با پراید در شیراز حماسه جدید خلق کرد......
آسیب های آموزش در دوران کرونا
در گفتگو با امید نظری کارشناس آموزش مدیریت آموزش و پرورش بررسی شد:

آسیب های آموزش در دوران کرونا

متاسفانه در کنار مزایای آموزش مجازی نظیر محدودیت سازی و کاهش احتمال انتقال ویروس و حتی مزایای مثبت نظیر به کارگیری کلیپ های آموزشی معلمان مجرب و استفاده همه دانش آموزان از این تجارب، کاهش ترافیک و صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی و … در مجموع آموزش مجازی به دلیل عدم آگاهی دانش آموزان از سوادرسانه ای و شرایط سنی دانش آموزان و کنجکاوی، ریسک پذیری و عدم انتقاد پذیری بیشتر شاهد اثرات مخرب آموزشی و کاهش کیفیت آموزش تعلیم و تربیت در مدارس هستیم ...
کارکرد دو گانه دماغ و بوی اختلاس!
یاداشت طنز به قلم وحید حاج سعیدی؛

کارکرد دو گانه دماغ و بوی اختلاس!

قاطبه شریف دانشمندان ... باور بفرمائید دانشمندی که با یارانه 45 هزار تومان، سبد کالا و حقوق پایه کارمندی زیر خط فقر، در زیر زمین یا انباری مسکن مهر استیجاری اش، ابداع و اختراع و اکتشاف می کند، ایده و فرضیه و نظریه می دهد، عنصر تناوبی به جدول مندلیف اضافه می کند و قس علی هذا... ای والله دارد!
نمایندگان استان چرا شفاف نیستید؟
سعید آتشبار فعال فرهنگی و عدالتخواه؛

نمایندگان استان چرا شفاف نیستید؟

نماینده محترم شهرستان کهگیلویه ی بزرگ، حدوداً ۲۲ سال است که نماینده مجلس است، یعنی ۵ دوره کامل و دوسال اخیر‌، آیا ۵ بار با مردم و رسانه ها نشست داشته اند و با آن ها صحبت کرده اند، و صریح و شفاف در معرض مستقیم فعالین و نخبگان و اهالی رسانه قرار گرفته اند؟؟؟
خاطرات آن روزها:
به قلم سید شاهرخ موسویان؛

خاطرات آن روزها:" مردی که لباس زنانه پوشیده بود"

اگر خان و کدخدایی در مجلسی حضور داشت, بردن لگن و آفتابه و شستن دست بزرگزاده کار پیش خدمت او بود. شستن دست بیشتر به یک نمایش می مانست. جنبه بهداشتی چندانی نداشت.
اشرار با کسی شوخی ندارند!
یاداشت از وحید حاج سعیدی:

اشرار با کسی شوخی ندارند!

هفته گذشته خبر هولناک حمله اراذل و اوباش به ماموران نیروی انتظامی و شهادت سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر احساسات عمومی جامعه را جریحه دارد کرد و زنگ خطر جدی به خطر افتادن جایگاه و شان پلیس را برای چندمین بار به صدا در آورد.