شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
درباره ما

                       اهداف ،مرامنامه و وجه تسميه" آواي رودکوف"

بسم الله الرحمن الرحيم

اي كه با نامت جهان آغاز شد / دفتر ما هم به نامت باز شد
دفتري كز نام تو زيور گرفت / كار آن از چرخ بالاتر گرفت

سايت تحليلي خبري آواي دنا ،ازاوايل آبان ماه سال 1390 در اختيار مخاطبان قرار گرفته،اين سايت آخرين تحليل‌ها و گزارش‌ها از مهم‌ترين اتفاقات روز مناطق، استان کهگيلويه و بوير احمد و ايران و جهان را به صورت آنلاين در اختيار مخاطبان خود قرار مي دهد.

اين سايت تحليلي خبري خود را در امر اطلاع‌رساني مستقل مي‌داند و در چارچوب قوانين نظام جمهوري اسلامي و تعهد به آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و امام راحل و شهيدان و رهبرمعظم انقلاب، از درغلتيدن به تمايلات حزبي و جناحي پرهيز دارد اما نقد و تحليل کارشناسانه دستگاه‌ها، عملکرد مسوولان و احزاب را وظيفه ذاتي خود مي‌پندارد و آن را با هدف ارتقاي دانايي جامعه، حق پرسشگري شهروندان و وظيفه پاسخگويي مسئولان با جديت دنبال مي‌کند.

اهداف ما همان اهداف انقلاب اسلامي است.

ما استقلال را مي‏ستاييم، براي آزادي ارزش قائليم و خط قرمز ما اخلاق و مباني اسلامي است.
ما خدمات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را هيچگاه ناديده نمي گيريم و قدردان مسولين خدوم اين مرزو بوم هستيم و همچنين فضاي کار وتلاش دولت اسلامي را پاس مي داريم.

ما معتقديم فضاي رسانه اي امروز آکنده از نگاه‌ها‌ي کم عمق و گذرا نسبت به مسايل مختلف است.

"آواي دنا" در رويکرد خود مي‏خواهد با ارايه تحليل‌ها‌ي علمي و عميق با روح حاکم بر اين فضا مبارزه کند.

در اين راه قصد داريم اطلاع رساني را در قريب به اتفاق حوزه‌ها‌ي خبري و تحليلي (سياسي، اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و هنري، ورزشي، حوزه و دانشگاه و... ) ادامه دهيم.

اميدواريم بتوانيم با ياري خداوند و عنايات ويژه حضرت ولي عصر (عج)و منويات مقاع عظماي ولايت حضرت امام خامنه اي (مدظله) گامي موثر در اعتلاي ايران اسلامي برداريم.

اهداف:

سايت تحليلي خبري آواي دنا (آواي رودکوف) با هدف ياري به جريان اطلاع رساني آزاد، راه اندازي شده است.

«اين سايت » بر آن است تا با بهره‌گيري از تمامي استعدادها و توانمندي‌هاي حوزه رسانه‌اي و با حركتي اميدبخش، صادقانه و شفاف و در عين حال حرفه‌اي‌، ارتباط خبري و رسانه‌اي شايسته‌اي با آحاد جامعه برقرار نمايد و با بهره‌گيري از گنجينه عظيم تجربيات انقلاب بزرگ اسلامي در حوزه‌هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي، خانوادگي، اقتصادي، سياسي، فكري، عمراني و آموزشي الگوي درست و پويايي از "مثبت انديشي" ارايه نمايد و عرصه‌اي براي ظهور "اميدآفرين" اين پتانسيل‌ها باشد.

در همين راستا اهداف و مرامنامه خود را به شرح ذيل اعلام مي نمايد.

الف) پاسداشت فرهنگ اسلامي و نشر انديشه‌هاي ناب ديني كه باور مخاطبان را تقويت مي‌نمايد، در پيشاني فعاليت‌هاي پايگاه قرار دارد.

ب) مراقبت از اصول انقلاب اسلامي، منافع ملي، مصالح نظام و باورهاي ايماني مردم را از وظايف خود مي‌دانيم.

ج) «سايت تحليلي خبري آواي دنا» بازخواني آرمان‌ها و اهداف معماركبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) و فرامين رهبر فرزانه انقلاب اسلامي حضرت امام خامنه‌اي را وظيفه جدي و عملي خود مي‌داند.

د) توجه ويژه به نوآوري، تحول‌گرايي و بيان واقعيت‌هاي جامعه جزو اولويت‌هاي كاري ماست.

ه) گسترش دانايي، خردورزي و توانايي را عامل مهم پيشرفت و سربلندي و سعادت ايران اسلامي مي‌دانيم.

و) حفظ و حراست از وحدت، انسجام و يكپارچگي ملي وظيفه ماست.

ح) توجه خاص‌، تقويت و تعميم جايگاه و منزلت اجتماعي مردم‌ را از وظايف خود مي دانيم .

ط) «پايگاه تحليلي خبري آواي دنا» مصمم است تا با تبديل شدن به يك رسانه فراگير در حوزه‌هاي اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و ورزشي به عنوان ركن رسانه‌اي تحقق نظام جامع رفاه و تامين اجتماعي عمل نموده و نيازهاي اطلاعاتي و تحليلي جامعه را در حوزه مسايل گوناگون برطرف نمايد.

ي) «پايگاه تحليلي خبري آواي دنا» با اعتقاد به مباني ذكر شده و فضا و وضعيت كنوني كشور بر اين باور است كه جريان سالم اطلاع رساني و آگاه‌سازي جامعه به عنوان يك ضرورت عيني و حتمي خودنمايي مي‌كند، لذا ضمن آن كه از انتشار اخبار "ياس آلود" و "سياه نمايي" خودداري مي‌نمايد، تلاش خواهد كرد تا با انتشار آن بخش از اخباري كه در تصميم‌سازي و شكل‌گيري آزاد افكار عمومي نقش دارند رسالت خود را به عنوان يك پايگاه قوي و حرفه‌اي اطلاع رساني به انجام رساند و به عنوان پيام رساني اميدآفرين بخشي از پيكره نظام مقدس جمهوري اسلامي‌، تلاش معنادار خادمان ملت در سازمان‌ها مجموعه وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها را به درستي و كمال در فضاي رسانه‌اي كشور ترجمه كند.

مزيت‌ها:

1. «پايگاه تحليلي خبري آواي دنا» در استان کهگيلويه و بويراحمد به صورت رسمي و مشخص، هيچ گونه خبر تنش آفرين، حساسيت‌زا و يا با رويكرد منفي منتشر نمي‌كند، بلكه اخبار اميدواركننده با جهت‌گيري مثبت، رسالت اطلاع رساني اين پايگاه است.

2- اين پايگاه خبري به مقوله اطلاع رساني دقيق و شفاف به عنوان رويكرد اصلي و اساسي به صورت گسترده و فراگير خواهد پرداخت و با انتشار خبر و تحليل در اين خصوص به مرجع رسانه‌اي مورد رجوع و وثوق مطبوعات تبديل خواهد شد.

نكاتي قابل توجه:

1. انعکاس ديدگاه‌ها و نظرات مختلف در « آواي دنا » به منزله رد يا تاييد آن‌ها نيست.

2. « آواي دنا» خود را به اخلاق حرفه‌اي روزنامه‌نگاري پايبند مي‌داند و مبناي فعاليت اين سايت بر سه اصل « بيطرفي » ، «دقت » و « انصاف » استوار است.


3-« آواي دنا » حق پاسخگويي را براي کساني‌ که مورد نقد قرار گرفته‌اند و يا نظري نسبت به مطالب سايت دارند، محفوظ مي‌داند.


4. « آواي دنا » از درج پيام‌ها و مطالب اهانت‌آميز نسبت به ديگران، اقوام، مذاهب و تحريک کننده و... به شدت خودداري مي‌کند.


5. « آواي دنا » از ارايه مطالب، خبرها و ديدگاه‌هاي افراد و گروه‌هاي مختلف جامعه و همکاري صاحبان انديشه، اساتيد و دانشجويان و فرهيختگان با سايت استقبال مي‌کند.


6. صداقت و سرعت در ارايه اخبار و انصاف در نگارش و انتشار تحليل ها و مقالات سر لوحه دست اندرکاران اين پايگاه است.


7. « آواي دنا » رعايت تمام قوانين حقوقي مربوط به مطبوعات ايران را بر خود فرض دانسته و علاوه بر رعايت قانون، تلاش خواهد کرد از محدوده اخلاق حرفه اي ژورناليستي خارج نشود.


8. تمامي نظراتي که از طريق صفحات داخلي مطالب (پايين هر صفحه) فرستاده مي شوند و نيز مطالبي که از طريق صفحه تماس با ما ارسال شوند، با دقت مطالعه شده، احتمالا منتشر و در صورت لزوم با فرستنده تماس گرفته خواهد شد.

آواي دنا پيشاپيش از راهنمايي ها و نقدهاي مخاطبان و به خصوص همکاران گرامي در جهت رفع نقايص فني و محتوايي و ارتقاي کيفي اين پايگاه خبري، تحليلي استقبال مي کنند.


9. «آواي دنا رسانه شماست ». نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.

واما نام سايت:

بعضي از کاربران عزيز، نقدهايي بر نام سايت داشته اند که در ذيل تعريفي از دنا را مي نويسيم:

کوه دنا

دِنا بلندترين قله رشته کوه‌هاي زاگرس در غرب ايران است.

دنا با ارتفاع????متراز بلندترين ارتفاعات زاگرس مي باشد واز حدود ??قله مرتفع تشکيل شده است واز لحاظ موقعيت جغرافيايي در جنوب استان اصفهانِِِِ,شمال غربي استان فارس ولي بخش اعظم آن درشمال شرقي استان کهگيلويه وبويراحمد قرار دارد.

در تمام سال پوشيده از برف است و يکي از سرچشمه هاي کارون وهمچنين رود مارون مي باشد ويکي از کم نظيرترين منابع انواع واقسام گياهان دارويي در دنياست

حرف آخر:

اين پايگاه خبري، تحليلي به هيچ يک از گروههاي سياسي تعلق نداشته و ندارد و به هيچ عنوان تصميم نداشته و نداريم ابزاري براي تحقق اهداف و غرض ورزي هاي شخصي در استان باشيم و ليکن با تمام قوا و در راه مصالح نظام اسلامي و مسوولين متعهد با تمامي خائنان به اين ملت و آب و خاک مبارزه خواهيم کرد و حنجره اي خواهيم بود براي مردم مظلومي که پناهي ندارند.

برآنيم محکم و استوار با استعانت از خداوند متعال در راه خدمت به هم استاني هاي ارجمند و ايرانيان عزيز، حق بنويسيم و حق بگوييم و حق را فرياد بزنيم و در اين راه حضور گرم تمامي آزادمردان و غيور زنان را به عنوان همکار و صاحبان اين رسانه ارج مي نهيم و براي تمامي خير خواهان اين ملت از درگاه ايزدي موفقيت و سلامتي و استواري در رسيدن به اهداف آرزو مي نماييم.

سايت تحليلي خبري آواي دنا در ستاد ساماندهي پايگاههاي اينترنتي ايراني وابسته به معاونت امور مطبوعات و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاداسلامي دولت جمهوري اسلامي ايران ثبت شده است .

***تغييرات:

همزمان با اعلام رسمي معاونت محترم مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مبني بر لزوم کسب پروانه انتشار جهت پايگاهاي خبري ، از طريق سايت مربوطه اقدام به ثبت نام نموده که در نهايت با تصويب هيات محترم نظارت بر مطبوعات «سايت تحليلي خبري آواي دنا » به «پايگاه خبري آواي رودکوف» تغيير نام يافت و مجوز انتشار گرفت.

و اما وجه تسميه آواي رودکوف:

«رودکوف »نام منطقه اي است که از جنوب به شهرستان لنده ؛از شمال به کوه حاتم ؛ از مشرق به شهرستان بهمئي و از مغرب نيز به شهرستان بهبهان متصل است و از سالهاي دور تا کنون پسوند نام خانوادگي بيش از هزاران نفر از افراد آن ديار مي باشد.

رودکوف کجاست:رودکوف در منتهي اليه کوه حاتم يکي از دهها کوه با عظمت و استوار استان چهار فصل کهگيلويه و بويراحمد و خوزستان است که از سالهاي دور تا کنون پسوند نام خانوادگي بيش از هزاران نفر از افراد آن ديار مي باشد و همانطور که از نامش پيداست اسم رودخانه اي است که منطقه و چندين روستاي حوالي اين رودخانه به نام رودکوف شناخته شده مي باشند....

در دامنه "رودکوف " مردان بزرگ و با اصالتي زندگي مي کردند که به شجاعت و پاکي نام آور بودند....زناني که در دامن آنها محبت و نوعدوستي و پاک دامني معنا مي شد و مرداني که اسلحه شان صداقت بود و کلامشان معرفت .....نام اين سايت را گذاشتيم «آواي رودکوف»تا هيچ وقت نام و ياد ايل و تبارمان فراموش نشود....تا هيچ وقت زنان و مردان بزرگ و با اصالت مان با گذشت روز گار گرد فراموشي بر آنها ننشيند....

چه خوش بود آن زمان که ريش سفيد و بزرگ مان مي نشست و براي ديگران قصه مردانگي و معرفت و شجاعت تعريف مي کرد. هر چند فضاي مجازي آن روز نبود اما از طيبي تا بهمئي و بويراحمد از سرحد دلي و ديشموک تا ايذه و مالمير و از دامنه دنا تا لنده و حاتم از همديگر خبر داشتيم و در شادي و غم هم شريک بوديم و امروز نبايد بگذاريم نوعدوستي و اصالت و شجاعت در بين مردمانمان کمرنگ گردد واين رسالت ماست ...پس «آواي رودکوف» را در اين راه و انجام اين رسالت بزرگ تنها نگذاريد.....

سامانه پيام کوتا ما: 30006708342342

تلفن ما: 09304009825

ايميل ما: fatah_01348@yahoo.com

کانال تلگرام ما : avayerodkof@

اينستاگرام: https://www.instagram.com/avayerodkof.ir/

الهي نصيرمان باش، تا بصيرگرديم ،بصيرمان کن تا از مسير بر نگرديم و آزادمان کن تا اسير نگرديم.

مدير مسول و صاحب امتياز پايگاه تحليلي خبري آواي رودکوف( avayerodkof.ir)
1390/8/28