کد خبر: ۱۴۳۷۹
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۹
روزنامه «واشنگتن پست»
روزنامه واشنگتن پست با «تند» توصیف کردن صحبت‌های حسن روحانی در سازمان ملل، تاکید کرد فشارهای حقوق بشری آمریکا بر ایران، به نفع جمهوری اسلامی است.
به گزارش آوای رودکوف ، روزنامه «واشنگتن پست» در یادداشتی به قلم «دیوید ایگناتیوس» به بررسی سخنرانی‌های رؤسای جمهور ایران و مصر در سازمان ملل پرداخته و ادعا کرد این دو کشور دل‌مشغولی‌های یکسانی از جمله ثبات داخلی و رشد اقتصادی دارند.

در ابتدای این یادداشت با بیان اینکه «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران و «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر درباره میانه‌روی و منابع غنی فرهنگ باستانی خود صحبت می‌کنند، آمده است: «بنظر می‌رسد آنها بیشتر نگران امنیت، شبح تروریسم و آشوبی که در طول مرزهایشان نهفته است، باشند.»

ایگناتیوس با اشاره به مصاحبه‌ای که با روحانی و السیسی در نیویورک انجام داده، می‌نویسد: «روحانی و السیسی نظرات مشابهی را بیان کردند. (این دو) به همراه ده‌ها رهبر جهانی دیگر به نیویورک آمدند تا در سیستم جهانی به رهبری آمریکا شرکت داشته باشند...اما خستگی جان کری وزیر خارجه آمریکا در مذاکرات صلح سوریه نشان می‌دهد که حتی برای یک ابرقدرت (آمریکا) هم دیپلماسی همیشه به تنهایی کافی نیست.»

این تحلیلگر آمریکایی سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل را دارای «لحن تند» توصیف کرده و افزود: «اما روحانی یک سیاستمدار زیرک است. او حضور نظامی ایران در عراق و سوریه را برای ایجاد یک حائل دربرابر گروه تروریستی داعش لازم می‌داند.»

در پایان این یادداشت با بیان اینکه سیاست خارجه برای روحانی و السیسی با ضرورت امنیت داخلی آغاز می‌شود، تاکید شده است: «فشارهای آمریکا درباره مسائل حقوق بشری در نهایت به نفع این کشورها (مصر و ایران) است.»
منبع/فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: