کد خبر: ۱۸۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
اخبار داعش
یکی از فرماندهان ارشد نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد بزرگترین خطری که اکنون نیروهای عراقی در موصل با آن مواجهند «زنان انتحاری داعش» هستند.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف ؛«سلام العبیدی» از فرماندهان ارشد نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم در عراق اعلام کرد از آنجایی که در موضوع تفتیش زنان محدودیت‌های وجود دارد، داعش از این فرصت سوءاستفاده کرده و از زنان برای انجام  عملیات‌های انتحاری استفاده می‌کند.

بر اساس گزارش وبگاه «روداو»، العبیدی در ادامه گفت نیروهای امنیتی ، فرار  غیرنظامیان از بخش قدیمی موصل را به دقت زیر نظر دارند و کنترل و تفتیش مردان با درخواست از آنها برای درآوردن لباس‌هایشان آسانتر است اما درباره زنان محدودیت‌هایی وجود دارد و به همین دلیل زنان انتحاری در حال حاضر بزرگترین خطر کنونی در موصل هستند.

وی تصریح کرد: نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم تا کنون موفق به مهار 7 عملیات انتحاری از طریق زنان داعشی شده‌اند. حتی برخی از مردان داعشی نیز لباس زنانه می‌پوشند و به این طریق اقدام به انجام عملیات می‌کنند.

العبیدی هم‌چنین گفت برخی از این داعشی‌ها اقدام به ورود به منازل می‌کنند و نیروهای امنیتی برای مجبور کردن آنها به خروج، ناچارند از دود و گلوله استفاده کنند و به ورودی‌های منازل را آتش بزنند./فارس

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: