کد خبر: ۲۴۲۰۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
پایگاه خبری آوای رودکوف:تیم‌های ملی فوتبال ایران و چین در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 2019، از ساعت 19:30 امشب (پنجشنبه) در ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی و به قضاوت عبدالرحمن جاسم از قطر به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری 3 بر صفر ایران و با گل‌های مهدی طارمی (18) و سردار آزمون (31)  و کریم انصاری فرد خاتمه یافت.

به گزارش  تسنیم؛ تیم‌های ملی فوتبال ایران و چین در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 2019، از ساعت 19:30 امشب (پنجشنبه) در ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی و به قضاوت عبدالرحمن جاسم از قطر به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری 3 بر صفر ایران و با گل‌های مهدی طارمی (18) و سردار آزمون (31)  و کریم انصاری فرد (91) خاتمه یافت.

تیم ملی ایران روز دوشنبه هفته آینده از ساعت 19.30 به مصاف ژاپن خواهد رفت.

کی روش قبل از مسابقات قول حضور ایران در نیمه نهایی را داده بود.

ترکیب چین: ان جون لینگ، لیو یی مینگ، شی که، فنگ ژیائو تینگ، وو لی، ژنگ ژی، هائو جون مین، وو ژی، ژانگ چنگ دونگ، گائو لین، لیو یانگ.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی‌گنجی، امید ابراهیمی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون، اشکان دژاگه و رامین رضاییان.

عبدالرحمن جاسم از قطر قضاوت این دیدار را برعهده دارد.

دقیقه 4: توپی به محوطه جریمه چین ارسال شد و علیرضا جهانبخش قصد داشت پاس عرضی به سردار آزمون بدهد، اما توپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 6: چینی‌ها ضد حمله خطرناکی انجام دادند. هائو جو مین وارد محوطه جریمه ایران شد و پاس خطرناکی به هم تیمی خود داد، اما رامین رضاییان با تکل مناسب مانع باز شدن دروازه کشورمان شد.

دقیقه 10: احسان حاج‌صفی از روی نقطه کرنر توپ را به محوطه جریمه چین ارسال کرد و ضربه سر آزمون را بازیکنان چین از نزدیک خط دروازه دور کردند. در ادامه توپ به میلاد محمدی رسید و باز هم توپ ارسالی این بازیکن به آزمون رسید که توپ راهی به دروازه نداشت.

دقیقه 18: اشتباه مدافع چین و توپ ربایی خوب سردار آزمون باعث شد پاس عرضی این بازیکن به مهدی طارمی برسد و او هم گل اول ایران را وارد دروازه حریف کرد.

دقیقه 20: توپ اشکان دژاگه در محوطه جریمه به دست مدافع چین خورد، اما داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 21: آزمون که محور اصلی حملات ایران است، پس از عبور از یک بازیکن پاس عمقی به طارمی داد. این بازیکن در محوطه جریمه چین متوقف شد که این بار نیز داور قطری اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 26: اشکان دژاگه توپی را ارسال کرد و محمدحسین کنعانی‌زادگان توپ را به طارمی رساند، اما طارمی با بی‌دقتی نتوانست دروازه خالی را باز کند.

دقیقه 31: آزمون بار دیگر توانست به خوبی از مدافع چین توپ ربایی کرده و خودش را در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان حریف قرار دهد. مهاجم تیم ملی کشورمان پس از عبور از دروازه‌بان چین گل دوم ایران را به ثمر رساند. صحنه این گل مورد بازبینی ویدیویی قرار گرفت و مشخص شد آزمون پیش از گل خطا نکرده تا گل ایران سالم اعلام شود.

دقیقه 44: چینی‌ها که کمی خودشان را جلو کشیده و از زیر فشار ایران خارج شده بودند، به پشت محوطه جریمه رسیدند اما ضربه بازیکن‌ این تیم از بالای دروازه علیرضا بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه 48: توپ ارسالی به محوطه جریمه ایران را ژیائو ژی با ضربه سر زد که راهی اوت شد.

دقیقه 51: ارسال احسان حاج‌صفی را طارمی با ضربه سر زد که توپ به بیرون رفت.

دقیقه 57: ایران صاحب ضد حمله شد و می‌توانست صاحب سومین گل شود، اما بازیکنان در دادن پاس آخر دقت نداشتند و در نهایت ضربه علیرضا جهانبخش با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 61: بار دیگر اشتباه چینی‌ها باعث شد بازیکنان توپ ربایی کنند. در ادامه توپ ارسالی به احسان حاج‌صفی رسید و شوت زمینی این بازیکن را جون لینگ راهی کرنر کرد.

دقیقه 67: مهدی طارمی به دلیل تکل روی بازیکن چین کارت زرد گرفت و دیدار نیمه نهایی را از دست داد.

دقیقه 78: ژیائو ژی با خطا روی مرتضی پورعلی‌گنجی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 82: چینی‌ها صاحب ضد حمله شدند که ضربه مهاجم چین به بیرون رفت.

دقیقه 91: توپ‌گیری طارمی، کریم انصاریفرد را گائولین تک به تک کرد که انصاریفرد توانست نخستین گل خود را در این جام به ثمر برساند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: