کد خبر: ۲۴۲۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵
کارلوس کی روش سرمربی تیم فوتبال ایران به صورت غیر رسمی و با تشکر از هواداران فوتبال ایران از سمت مربیگری تیم ملی کناره گیری کرد.


به گزارش آوای رودکوف به نقل از ورزش سه: کارلوس کی روش سرمربی تیم فوتبال ایران به صورت غیر رسمی و با تشکر از هواداران فوتبال ایران از سمت مربیگری تیم ملی کناره گیری کرد.

 سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پس از دیدار برابر ژاپن در نیمه نهایی جام ملت های آسیا 2019 که با شکست سنگین سه بر صفر برای شاگردانش همراه بود، حاضر شد و ضمن خداحافظی غیررسمی از تیم ملی به سوالات خبرنگار پاسخ داد که در ادامه می خوانید.

سوالی از کی روش در مورد جام ملت های آسیا 2019 بود و اینکه انتظار بود با تیمی که بسیار خوب قهرمان شویم. در واقع سوال از سرمربی تیم ملی این بود که چرا پس از دو جام جهانی و یک جام ملت ها باز نتوانستیم قهرمان شویم و این رویا از دست رفت که کی روش گفت: اگر بخواهم صادق باشم، در تمام هشت سال گذشته تمام نقطه نظراتم را گفته ام.

فکر نمی کنم افراد زیادی باشند که بخواهند به صحبت های من گوش بدهند و الان هم زمان آن نیست. مهم ترین مطلب بعد از بازی امروز این است که بسیار خوشحالم از ماجراجویی ای که با بازیکنان ایران داشتم؛ فوق العاده و بی نظیر بودند. استحقاق بودن در فینال را داشتند به دلیل تمام زحماتی که کشیدند. ولی فکر می کنم ساده ترین نوع مطرح کردن این صحبت این است که من آن را با یک آهنگ معروف بیان می کنم که پایان اینجا است.

وی ادامه داد: بسیار خوشحالم چون مثل خودم کار را انجام دادم. الان زمان این است که مراتب تقدیر خودم را به هواداران فوتبال ایران و فوتبال ایران بیان کنم به خاطر فرصتی که به من دادند که مربی این بازیکنان و این تیم در این هشت سال باشم. برای آنها بهترین آرزوها را دارم. آنها کسب افتخار کردند و توانستند نظرها را جالب کنند، چون در زمان های مناسب توانسته اند عملکرد خوبی داشته باشند و در سراسر جهان عملکرد خوبی داشته اند. الان نقطه‌ای هست که ایرانی‎‌ها می‌توانند آزادانه تصمیم بگیرند. خیلی از حرکات نشان می‌‍دهد که بازیکنان می‌توانند آزادانه کار خود را انجام بدهند. برای ژاپن هم در فینال بهترین آرزو را می‌کنم. یک بار دیگه هم از هواداران، بازیکنان ایران و کادرم تشکر می‌کنم.

مراتب تقدیر خود را از صمیم قلب به بازیکنان می‌گویم. امیدوارم متوجه شوید پایان همینجا است. من راه خودم را به عنوان مربی رفتم و مهم ترین مطلب این است. برای مردم ایران و فوتبالشان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم. مخصوصا از عملکرد بازیکنان که در روسیه و برزیل به خاطر مردم همه کار را کردند تشکر می‌کنم. این پیام را به بقیه جهان دادند که مردم ایران لیاقت ویژه ای دارند که به آن‌ها توجه بشود.

کی‌روش درباره نقشی که در این شکست داشت نیز گفت: نقش من در بازی امشب مثل هشت سال گذشته بود و تمامی مسئولیت در زمین را قبول می‌کنم. دوست دارم از شما بپرسم در هشت سال گذشته چه بود؟ نقش شما سکوت بود اما من در زمین برای شما و تیمتان جنگیدم.

سرمربی پرتغالی تیم ملی در خصوص آینده نیز گفت: من آینده را برای تیم ملی ایران خوب می‌بینم. هم تیم پایه‌ خوبی دارند هم مرکز و زمین تمرینی عالی برای استفاده که می‌تواند نسل آینده را تامین کنند. اعتقاد دارم در هشت سال آینده هر که سرمربی شود انتخاب بازیکنانش مثل حال حاضر است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: