شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۲۴۴۶۳
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
سرویس طب اسلامی و سنتی آوای رودکوف؛
خوابیدن هنگام گرسنگی موجب کاهش قوای بدنی و لاغری افراد می‌شود.
به گزارش پایگاه  خبری آوای رودکوف؛امروزه یکی از چیزهای غلطی که در بین مردم عادی حتی برخی پزشکان رایج شده است، توصیه به نخوردن شام برای رژیم لاغری می باشد در حالی که بر اساس منابع طب سنتی در خواب طبیعت مدبره انسان متمایل به درون و هضم غذای خورده شده می شود و در صورتی که غذایی را جهت هضم نیابد شروع به برداشت از برخی اعضای خاص می کند و به خصوص توزیع چربی در بدن نامتناسب می شود و به همین دلیل باعث زود پیر شدن و چروک صورت و خراب شدن پوست صورت می گردد.
 

خوابیدن هنگام گرسنگی موجب کاهش قوای بدنی و لاغری افراد می‌شود. در خواب حرارت غریزی متوجه درون بدن است ولی هنگامی که فرد معده خالی داشته باشد و غذایی یافت نشود که در آن حرارت غریزی تصرف کند، در اخلاط و رطوبات اصلی بدن تاثیر گذاشته و آن را تصرف می‌کند که تحلیل، ذوب و تبخیر اخلاط و رطوبت‌ها ایجاد می‌شود که به دنبال این مسئله قوای بدنی کاهش پیدا کرده و فرد با لاغری رو به رو می‌شود.

در طب اسلامی نیز تاکید فراوان بر خوردن شام شده است:

امام رضا (ع) : در بدن رگی هست به نام رگ عشاء پس اگر شخص شام نخورد تا صبح بر او نفرين مي‏کند و مي‏گويد خدا تو را گرسنه نگه دارد. چنانکه مرا گرسنه نگاهداشتی و خدای تو را تشنه نگه دارد چنان که مرا تشنه نگه داشتی پس هيچ يک از شما شام خوردن را ترک نکند. اگر چه به لقمه نان يا به شربتي آب باشد.
 
گردآورنده :محمدسعید سعیدی مربی ومدرس طب اسلامی -ایرانی
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: