شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۲۴۸۵۸
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
با حضور 25 محقق سوئیسی:
نخستین رویداد ایده شو تخصصی بین المللی با محوریت حمل و نقل و برنامه ریزی شهری اصفهان، 12 اردیبهشت ماه به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.
به گزارشپایگاه خبری آوای رودکوف؛مدیر مرکز روابط بین الملل دانشگاه صنعتی اصفهان با اعلام این خبر گفت: سمینار علمی مشترک با موضوع شهر و راه آهن وبا حضور 25 نفر از استادان دانشگاه ETH زوریخ به عنوان یکی از برترین دانشگاه­های اروپا، 7 الی 12 اردیبهشت ماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.


دکتر سیما فاخران افزود: استادان سوئیسی حاضر در این سمینار، متخصصانی هستند که پس از چندین تجربه­ی مدیریتی در حوزه های مرتبط برای تبادل تجربیات و به روز رسانی اطلاعات علمی خود به دانشگاه بازگشته و دوره ای را با عنوان کارشناسی ارشد مطالعات پیشرفته در رشته ی مربوطه می­گذرانند و در پایان این دوره به مطالعه­ی موردی و حل مشکل واقعی در یکی از کشورهای در حال توسعه به عنوان پروژه­ نهایی می­پردازند.

وی با بیان این که در این رویداد حدود 40 نفر از استادان و دانشجویان دانشگاه های دولتی اصفهان، دانشگاه تهران و دانشگاه مازندران نیز حضور خواهند داشت، تصریح کرد: در نخستین رویداد ایده شو تخصصی بین المللی دانشگاه صنعتی اصفهان، پژوهشگران ایرانی و سوئیسی در قالب گروه­هایی از دوکشور به مطالعه و بازدید از پروژه های مختلف و بررسی چالش های حوزه­ی حمل و نقل و برنامه ریزی شهری اصفهان خواهند پرداخت.

مدیر مرکز روابط بین الملل دانشگاه صنعتی اصفهان اضافه کرد: در پایان این دوره  هرگروه، با بهره مندی از راهنمایی استادان ایده ای نوین به منظور حل چالش های موجود در حوزه حمل و نقل و برنامه ریزی شهری اصفهان ارائه خواهد کرد.

فاخران بیان کرد: در مراسم اختتامیه­ی این سمینار، نخستین ایده شو تخصصی بین المللی با حضور مسئولین استان، مدیران بخش خصوصی، حامیان مالی، استادان و دانشجویان برگزار خواهد شد تا ضمن داوری ایده های ارائه شده، فرصتی برای حمایت از ایده های برتر ایجاد گردد.

وی در پایان افزود: این رویداد علمی ضمن ایجاد زمینه ای برای تبادل تجربیات و ارائه­ی ایده های دانشجویان، فرصتی  برای ایجاد همکاری های علمی بین المللی برای محققان و استادان ایرانی و نیز دریافت خدمات مشاوره­ای برای مسئولین شهری ایجاد خواهد کرد.

گفتنی است: پیش از این نیز وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان دانشگاه برتر کشور در حوزه ارتباطات بین المللی را به عنوان مرجع ملي هماهنگ كننده ارتباطات علمي ایران با کشور سوئيس معرفی کرده بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: