شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۲۴۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
استاندار اصفهان، خبر داد:
استاندار استان اصفهان، گفت: در سال گذشته مردم متدین استان ۲۹ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند که صرف کمک به محرومین شده است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف، عباس رضائی، در جلسه شورای زکات استان اصفهان، که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: در سال ۹۷ ، مردم متدین و فهیم استان ۲۹میلیارد تومان زکات پرداخت کردند، که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

استاندار استان اصفهان، بیان کرد: این میزان که نسبت به سال 96 ، ۱۸ میلیارد تومان پرداخت شده بود، افزایش داشته که نشان از تعهد مردم استان است.

عباس رضایی با بیان اینکه ارقام جمع آوری شده صرف جهیزیه، تحصیل، مسکن و ... محرومین و فعالیت های عمرانی این قشر می شود، افزود: برساس آنچه در کشور و قانون اساسی مشخص شده است زکات باید توسط ارگان ها و دستگاه های ذیربط از جمله کمیته امداد و بهزیستی جمع آوری شود و از سازمان های مردم نهاد نیز درخواست می شود که در اماکن عمومی نسبت به جمع آوری زکات فطره اقدام نکنند.

استاندار اصفهان افزود: تجمیع این کمک ها می تواند برای رفع مشکل محرومین اثرگذار باشد و باید با هماهنگی بین دستگاه های اجرایی از جمله دارایی و سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد ساماندهی زکات فطره و چگونگی استفاده از آن ها برای کمک به محرومین در دستور کار قرار گیرد و فرمانداران نیز به صورت مستمر جلسات این شورا را برگزار نمایند.

رضایی همچنین بر تشویق و ترغیب مردم و ارتقا این فرهنگ و باور در بین مردم تاکید کرد و افزود: این کار باید با استفاده از رسانه های روز، فضای مجازی و صدا و سیما صورت گیرد.
این مقام مسئول در استان اصفهان، یاآور شد: زکات یکی از واجبات دینی و از جمله وظایفی است که مسئولین دولت اسلامی عهده دار آن هستند .

استاندار اصفهان، افزود: با توجه به افزایش بارش ها و رونق تولید و همچنین تعهد مردم متدین استان یقین داریم که این میزان پرداختی در سال جاری افزایش خواهد یافت.

آیت الله طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان نیز در این جلسه اظهارداشت :جمع آوری زکات اعم از زکات فطره باید توسط دستگاه های مربوطه از جمله کمیته امداد ، بهزیستی صورت گیرد.

امام جمعه اصفهان اظهارداشت: پرداخت زکات فطره یک وظیفه شرعی است و باید برای اجرایی شدن این وظیفه تلاش شود.

مدینه صابری/خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: