شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۲۴۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران:
رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: توجه به شاخصه‌های سبک زندگی سالم عامل پیشرفت سلامت در کشورهای توسعه‌یافته بوده است و ما برای رسیدن به این هدف باید به‌سمت دانسته‌های طب سنتی حرکت کنیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف، رضایی‌زاده با اعلام این خبر، درباره اثرگذاری طب سنتی در ارتقاء سطح سلامت جامعه، اظهار کرد: بر اساس مقالات، پیشرفت و توسعه اتفاق‌افتاده در حوزه سلامت کشورهای توسعه‌یافته و موفق همراه با پیشرفت و توسعه علم پزشکی نبوده است.

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، افزود: شواهد نشان می‌دهد پیشرفت حوزه سلامت کشورهای موفق در این زمینه بعد از اجرای سراسری واکسیناسیون یا طرح‌های سراسری دیگر نبوده است بلکه بر اساس ارتقای سطح سواد سلامت جامعه و تغییرات در مؤلفه‌های سبک زندگی بوده است.

رضایی‌زاده، ادامه داد: آنچه حائز اهمیت است، توجه به شاخصه‌های سبک زندگی سالم است و این مسئله ارتباطی با آموزش‌های خودمراقبتی پزشکی نوین ندارد.

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، اضافه کرد: کشورهایی که از نظر سطح سلامت بهبود یافته‌اند از نظر شاخص درآمدهای اقتصادی نیز ارتقاء پیدا کرده‌اند، با این شرایط برای اینکه به چنین اهدافی دست پیدا کنیم باید به‌سمت مهمترین قابلیت کنونی که همان دانسته‌های طب سنتی است حرکت کنیم.

مدینه صابری/خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: