شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۲۵۰۵۴
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 11 هزار و 225 یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد قرار دارند که از این تعداد 6099 نفر بدون حامی و چشم انتظار حمایت هستند.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با حضور در برنامه نگاه روز در صدا و سیمای مرکز استان، گزارشی از عملکرد این نهاد در سال گذشته و برنامه های اجرایی در ماه مبارک رمضان و هفته اکرام ایتام ارائه داد.


مبشری با یادآوری اینکه در حال حاضر 42 هزار و 801 خانوار تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هستند، گفت: از این تعداد 11 هزار و 158 خانوار در آبان ماه سال گذشته از محل تبصره 14 وارد چرخه حمایتی این نهاد شده اند.

وی میزان خانوارهای مستمری بگیر کمیته امداد استان را 42 هزار و 527 خانوار اعلام و بیان کرد: در سال گذشته بیش از 100 میلیارد تومان کمک معیشت به این خانواده ها پرداخت شده که این مبلغ در سال جاری ماهیانه 11 میلیارد و 400 میلیون تومان خواهد بود.

مبشری با اشاره به اینکه از پانزدهم تا بیست و یکم ماه رمضان به نام هفته اکرام ایتام و‌اطعام نیازمندان، نامگذاری شده است، گفت: هم اکنون 11 هزار و 225 یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد قرار دارند که از این تعداد 6099 نفر بدون حامی و چشم انتظار حمایت خیران و نیکوکاران هستند.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر 6818 حامی حقیقی و حقوقی ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد استان را حمایت می کنند، تصریح کرد: میانگین سرانه پرداختی حامیان به ایتام 224 هزار تومان و برای فرزندان محسنین 74 هزار تومان است.

مبشری با اشاره به اینکه فرزندان محسنین کودکانی هستند که پدر و مادر آنها از یکدیگر جدا شده و یا پدرشان در قید حیات بوده اما به دلیل بیماری یا زمین گیر بودن قادر به تأمین معاش خانواده نیست، تأکید کرد: پایگاههای جذب حامیان  ایتام هم اکنون در ادارات کمیته امداد سراسر استان دایر شده است و خیران برای حمایت از ایتام می توانند به این مراکز مراجعه کنند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از دیگر خدمات ارائه شده این نهاد برای مددجویان در سال گذشته را خدمات درمانی عنوان کرد و گفت: در مجموع در سال گذشته بیش از 13 میلیارد تومان در زمینه هایی از خدمات درمانی، بیمه اجتماعی، خدمات ویژه درمان، کمک به رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال و مادران باردار و شیرده، حق بیمه روستائیان عشایر و ارتقاء شاخص های بهداشت مددجویان (کلاس های آموزش بهداشت و اهداء سبد بهداشتی) هزینه شده است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر 900 بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد استان هستند ، افزود: از این 119 نفر خاص و 781 صعب العلاج هستند که از این تعداد 240 بیمار در منزل نگهداری می شوند و کمیته امداد استان در این مورد نیز نیازمند حمایت مردم خیر و نوع دوست استان است.

مبشری اظهار کرد: یکی از برنامه های کمیته امداد ارائه خدمات فرهنگی با هدف تعمیق باورهای دینی و آگاه سازی خانواده های تحت حمایت است که در این خصوص در سال گذشته بیش از 67 هزار نفر از مددجویان این نهاد با اعتبار بیش از 390 میلیون تومان در دوره های آموزشی این نهاد شرکت کرده اند و 3836 نفر از مددجویان این نهاد نیز با اعتبار قریب دو میلیارد تومان به اردوهای برگزار شده این نهاد اعزام شده امد. 

وی یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد را توانمندسازی مددجویان از طریق ایجاد اشتغال پایدار برای آنان عنوان و تصریح کرد: 3514 طرح اشتغال در سال گذشته اجرا شده که از محل این اجرای این طرح ها برای 7028 نفر اشتغال ایجاد شده و بیش از 79 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

مبشری با بیان اینکه از مجموع اشتغال ایجاد شده کمیته امداد در سال گذشته 725 مورد با اعتبار 25 میلیارد تومان طرح اشتغال روستایی و عشایری بوده است، گفت: از محل اجرای طرح های خودکفایی این نهاد در سال گذشته 540 نفر خودکفا شده اند که تاکنون از چرخه حمایت خارج نشده اند.

وی کاریابی برای 236 نفر از مددجویان با هزینه 225 میلیون تومان و ارائه آموزش های فنی و حرفه ای در زمینه اشتغال به 3381 نفر از مددجویان با اعتبار 758 میلیون تومان را از دیگر اقدامات کمیته امداد در حوزه اشتغال نام برد.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد خدمات عمرانی این نهاد برای مددجویان را 1564 مورد در سال گذشته عنوان و بیان کرد: خدماتی از جمله تعمیرات کلی و جزئی، احداث مسکن روستایی و شهری، خرید مسکن شهری، تکمیل مسکن های نیمه تمام شهری و روستایی و بهسازی سرویس های بهداشتی با اعتبار 9 میلیارد و 598 میلیون تومان برای مددجویان تحت حمایت انجام
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: