«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۰  |  Friday, 24 September 2021
کد خبر: ۲۸۵۷۳
تاریخ انتشار: ۰۱:۴۸ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۹
رئیس اداره تبلیغات اسلامی؛
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده از ممنوعیت دسته روی هیئت های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در شهرستان لنده خبر داد.
 پایگاه خبری آوای رودکوف:حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف اظهار کرد: در ایام کرونا و در حالی که شهرستان لنده در وضعیت قرمز قرار دارد به این نتیجه رسیدیم که برنامه های این ایام با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.ایشان با قدردانی از تمام هیئت‌ها و دسته‌جات عزاداری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در روزهای گذشته و برگزاری مراسم سینه‌زنی و زنجیرزنی در فضای باز مساجد و هیئت ها خاطرنشان کرد: در اکثر موارد موازین بهداشتی رعایت شده و در موارد جزئی نیز تذکر لازم به برخی هیئت‌ها و دسته‌جات داده شده تا مراقبت بیشتری را انجام دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: در محرم امسال به دلیل شیوع کرونا حضور دسته‌جات عزاداری را در بازار و محلات شهر شاهد نبودیم و در روزهای منتهی به تاسوعا و عاشورای حسینی نیز حرکت دسته‌جات در بازار ؛ میادین شهر و گلزار شهدا ممنوع می باشد.

وی در مورد شیوه تعیین‌شده برای انجام آیین‌های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا افزود: عزاداری در این ۲ روز هیچ تفاوتی با چند روز قبل از آن ندارد و هر هیاتی تنها مجاز است در فضای باز محیط پیرامون خود عزاداری کند و حق حرکت از یک نقطه شهر به نقطه دیگر را ندارد و این قانون برای هیات هایی که معمولا به امامزادگان یا گلزار شهدای گمنام مراجعه می‌کنند، نیز صدق می‌کند.

حجت الاسلام الهی نیا افزود: استفاده مستمر از ماسک برای همه شرکت کنندگان در مراسم عزاداری ماه محرم و صفر ضروری است و فاصله گذاری اجتماعی در همه مراحل این مراسم باید به نحو احسن رعایت شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز