کد خبر: ۲۸۷۸۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
اختصاصی آوای رودکوف؛
دانش گفت: داوطلبان برای موفقیت بیشتر، حضور در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را محدود کنند.
پایگاه خبری آوای رودکوف:بهنام دانش متولد 1381 و ساکن شهرستان لنده است که در اولین سال حضور در کنکور سراسرس رتبه 55 را  کسب کرده است.

ضمن تبریک به این عزیز و ارزوی توفیق روز افزون برای این جوان نخبه با او درباره این آزمون و شیوه مطالعه‌اش گفت‌وگویی کردیم که حاصل آن را در ادامه می‌خوانید.


آقای دانش با تشکر از حضورتان در این گفت و گو، به عنوان اولین و مهم‌ترین سؤال،فکر می‌کردید که رتبۀ 55 آزمون سراسری شوید؟!

واقعیت رو بخواید من برای رتبه بهتر تلاش کردم و در آزمون های آزمایشی جامع که شرکت کردم هم رتبه های بسیار بهتری کسب کردم.بهرحال الحمدلله!مصلحت این بود.

نحوه مطالعه شما در آزمون سراسری و برای دروس مختلف چگونه بود؟

با محوریت کتاب درسی و برنامه آزمون های کانون قلمچی و استفاده از کتب کمک درسی سیر مسیر کردم.

فضای خانوادگی‌تان به خصوص در سال آخر چگونه بود؟

خانواده ام تمام تلاش خودشان را برای مهیا کردن شرایط مطلوب چه مادی و چه معنوی کردند بعد از خدا قطعا که اولین پشتوانه من حمایت های خانواده ام بود.

چقدر به آزمون‌های آزمایشی اعتقاد دارید؟

کانون قلمچی را یگانه آزمون آزمایشی مفید میدانم،اگر دانش اموز تلاشگر باشد و به درستی قدم بردارد.

سر جلسه آزمون سراسری وقت کم نیاوردید؟

بالاخره کنکور امسال دشوارترین کنکور قرن بود و قطعا ،باید تعدادی سوال را نزده میگذاشتم.مشکلی هم روی جلسه برای من پیش آمد ،اما با لطف خدا توانستم مدیریت بکنم و وقتم را به درستی تنظیم بکنم

در سال‌های اخیر، یکی از عواملی که مانع از درس خواندن داوطلبان می‌شود، تلفن همراه است. بسیاری از جوانان، در خارج از کلاس درس، وقت زیادی را صرف تلفن همراه خود می‌کنند. شما چقدر درگیر تلفن همراه خود بودید؟

من اصلا تلفن همراه نداشتم و جز در سایت کانون آنهم برای دریافت کارنامه آزمونهایم،فعالیتی نداشتم و توصیه می کنم داوطلبان برای موفقیت بیشتر، حضور در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را محدود کنند.

چه صحبتی با داوطلبان آزمون سراسری سال آینده (1400) دارید؟

توکل به خدا کنید،محرومیم و تا خودمان شروع نکنیم هیچ دلسوزی دست به کار نمیشود.برای مردم و منطقه مان ،دلسوزی کنیم و با تلاش در حوزه ی علم،دیارمان را بسازیم.تلاش کنید که وعده ی الهی،نحن نرید ان نمن الذین ستضعفون فی الارض
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: