کد خبر: ۲۹۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لنده به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی پیامی منتشر کرد:


متن این پیام به شرح زیر است:

هر چند که این روزها شهر و دیارمان درگیر ویروس منحوس کرونا می باشد و از همه مهم تر داغدار جوانان و همشهریان عزیزمان هستیم. بر خود واجب می دانم قبل از ارسال پیام به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی همه شما را به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دعوت کنم.
کتاب، دربردارنده ی اندیشه های اندیشه ورزان و نخبگان ملت ها و امانت دار عقلانیت و خردورزی و حاصل تدبر خود و تجربه ‏های اهل علم و معرفت است. آیینه ای که بخش اعظم ره آورد تمدن های ماندگار تاریخ را به نمایش می گذارد.

کتاب، میراثی ماندگار، پدیده ای باشکوه و با ارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر است که نقطه‌ی آغاز رسالت و دعوت اسلامی نیز بر مبنای کتاب، خواندن و مطالعه شکل گرفت و اعجاز اسلام، کتاب قرآن و راه رسیدن به اعماق آن تامل، تحقیق و تدبر در آن بود.

مطالعه کتاب و کتابخوانی از دغدغه های اصلی فرهنگی ایران اسلامی و ضرورت جامعه امروزی است که ترویج، تقویت و اشاعه فرهنگ آن نیازمند عزم ملی و مستلزم الگوپذیری از بزرگان دین است که این امر مهم همراهی و مشارکت تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی را می طلبد.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، این مناسبت را به کتابداران، اهل قلم، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان و دست اندرکاران و تلاشگران عرصه اندیشه، چاپ و نشر کتاب تبریک و تهنیت عرض نموده و از همت والای اهل فکر، اندیشه و قلم که در ترویج این مسئولیت خطیر می کوشند نیز قدردانی می نمایم و امیدوارم با همت و تلاش و برنامه ریزی و سیاستگذاری همه مسئولان و علاقمندان و نخبگان و اندیشه ورزان شاهد ترویج و نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی و تکریم و پاسداشت اهالی کتاب به ویژه  کتابداران و زحمت کشان عرصه کتاب و کتابخوانی باشیم.

با احترام
سید زکریا تقوی نژاد
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لنده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: