«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۷  |  Sunday, 19 September 2021
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛نماز جمعه این هفته شهر لنده با حضور اقشار مختلف مردم غبارعایت پروتکل های بهداشتی به امامت حجت الاسلام سید محمود ا الهی نیا برگزار شد.


فرهنگ ایثار و استقامت هشت سال دفاع مقدس نیاز امروز جامعه است

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های امروز نماز جمعه لنده گفت: سالروز حماسه 3 خرداد 61عملیات بیت المقدس آزاد سازی خرمشهر پس از 578روز را در پیش داریم که درود می فرستیم به کسانی که قدردان آن افتخارات هستند و آن راه روشن را شناختند و ادامه می دهند.

وی افزود: قطعا خجالت آور است اگر آن فتوحات بزرگ را از یاد ببریم  و آن حماسه های بزرگ را به نسل آینده انتقال ندهیم .

حجت الاسلام الهی نیا تاکید کرد: رزمندگان اسلام در فتح خرمشهر و دفاع مقدس قدرت خدای متعال را مشاهده کردند و امروز هم باید با همان روحیه وارد عمل شویم و تلخی های جامعه ایرانی اسلامی را به شیرینی تبدیل کنیم و اگر مشکلاتی در کشور وجود دارد جای روحیه دفاع مقدسی و ایثارگری خالی هست.

فراهم کردن زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات اولویت است

حجت الاسلام الهی نیا با اشاره به انتخابات حساس و سرنوشت ساز ریاست جمهوری گفت: در این امتحان هم مسئولین و هم مردم تکلیفی دارند و عمل به این تکالیف و زمینه حضور حداکثری و مشارکت بالا در تعیین سرنوشت مردم ضروری است.

خطیب جمعه لنده  افزود: هم امام خمینی (ره) و هم مقام معظم رهبری حضور در انتخابات و تعیین سرنوشت خود را واجب کردند و رهبری فرمودند که اگر خوب انتخاب کردید این خوبی به خود شما بر می گردد و اگر انتخابی با غفلتی انجام بدهیم بدی آن به خود ما بر می گردد.

امام جمعه موقت لنده در ادامه گفت: مردم باید از روی فکر و تامل و با تفکر انتخاب کنند و اگر بی تفکر انتخاب کنند در پیشگاه خدا و و در پیش خود مسئول هستند .

حجت الاسلام الهی نیا تاکید کرد: شکی نیست که هر رایی تیری به قلب دشمن می باشد و دشمنان نظام سعی می کنند اگر فرد صالحی برای کاندیدا شدن نام نویسی کرد چه در داخل و چه در خارج به تخریب آن بپردازند.

خطیب نماز جمعه لنده در ادامه گفت: بعد از حضور حداکثری انتخاب اصلح مهم تر است و باید به کسی رای داده شود که دردهای جامعه را بفهمد و دوای این دردها باشد باید دلسوز و به فکر طبقه ضعیف باشد انقلابی و ولایت مدار در عمل باشد نه در زبان و شعار ؛ ساده زیست و دشمن شناس و دشمن ستیز باشد و محرومیت را لمس کرده باشد و  صدرنشین  و سرمایه دار نباشد و تلخی محرومیت و  رنج گرسنگان را بفهمد.

الهی نیا افزود: توجه به درون و ظرفیت های کشور هم مهم است و اگر رئیس جمهور خوبی انتخاب شود مسئولین و وزرای خوبی هم انتخاب خواهند شد و مشکلات کشور قابل حل خواهد بود.

.حجت الاسلام الهی نیا گفت: شورای نگهبان حافظ اسلامیت نظام و پاسدار قانون اساسی است و جا دارد هر تصمیمی این شورا گرفت همه تمکین کنند .

با انتخاب افراد متخصص و متعهد زمینه توسعه شهر را فراهم کنید

حجت الاسلام الهی نیا در مورد انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز  گفت: انتخابات شورا هم در مقیاس خود در شهرسازی و رفع مشکلات شهری مهم است و مردم باید به دور از قوم گرایی و فامیلی با تحقیق و انتخاب افراد تحصیلکرده ؛متخصص و متعهد زمینه توسعه شهر را فراهم کنند.

سکوت جامعه بین الملل در قضیه فلسطین شرم آور است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لنده گفت: جنایات وحشیانه اشغال گران در فلسطین و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان جای تاسف است و حماسه مقاومت و استقامت فلسطینیان جای تحسین دارد و سکوت جامعه بین الملل در این زمینه شرم آور است.

غیر استاندارد بودن جاده ها و افزایش تصادفات در لنده

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنده در مورد مشکلات شهری گفت: متاسفانه در سطح شهرستان شاهد تصادفاتی هستیم که عمدتا ناشی از غیر استاندارد بودن جاده ها  ونبود ایمنی مناسب است و جا دارد با نصب گاردریل که بارها تذکر داده شد برای حفظ جان مردم و کاهش تلفات رانندگی اقدامات لازم صورت گیرد.

مسولان پاسخگوی روستائیان نیستند!

حجت الاسلام الهی نیا اظهار داشت: روستاهایی داشتیم که آبرومندانه زندگی می کردند و به دلیل نبود امکانات به حاشیه شهرها روی آوردند و و در حال حاضر با دست خالی به دستگاههای خدماتی پناه آوردند و آنها هم پاسخگو نیستند و جا دارد زمینه بازگشت آنان به روستاهه فراهم شود و این آسیب تبدیل به فرصت شود و آبرمندانه منشا خیر و برکت و تولید برای خود و جامعه شوند.

الهی نیا در ادامه با تقدیر از عزیزان خبر و رسانه گفت: تابستان گرمی در پیش داریم و هم مشکل آب و هم مشکل برق داریم و با صرفه جویی و الگوی صحیح مصرف رعایت حال همدیگر را داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه شهر لنده در پایان گفت: بحث آنت دهی تلفن همراه در جامعه امروز به خصوص در مناطق عشایر نشین یک ضرورت است که امیدواریم مسئولین مربوطه در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز