کد خبر: ۳۰۷۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
یاداشت به قلم حمید رضا طیب نیا:
بلا شک؛بیماری موقت امام سجاد(ع) در فضای حادثه عاشورا مصلحتی الهی بود، تا نهضت عاشورا ابتر نماند.....
پایگاه خبری آوای رودکوف-حمیدرضا طیب نیا:در پسا عاشورا ، تکمیل پازل قیام عاشورا  به  دست امام سجاد(ع) بعنوان اصالت رسالت  ایشان  در دستور کار قرار گرفت ،لذا  استراتژی  سید العابدین پس از عاشورا،  در دو گام اساسی و  راهبردی  مطرح و شکل گرفت ؛ یکی حفظ گام  پر هزینه  اول  یعنی حفظ  دستاوردهای قیام پدر بزرگوارش و از همه مهمتر رفع خطر تحریف و ایضا انحراف  اهداف اباعبدالله از قیام.

و دیگری ؛  وااقعیت استمرار  راه عظیم  نهضت کربلا  در پیشبرد گام دوم اصلاح امت پیامبر ،  یعنی ایجاد و بسط  فهم صحیح و عمیق و عاری از سوء برداشت‌ها و بدعت‌ها.

بنابراین امام سجاد (ع) با برداشتن این دوگام  اهم و استراتژیک  بزرگترین  رسالت الهی  را در حیاتی ترین  پیچ تاریخی شیعه در جهت استمرار حفظ اصالت  قیام  عاشورا و تسلسل پیام بیداری اسلام ناب محمدی به منصه ظهور رساند.

بلا شک  ، بیماری موقت امام سجاد(ع) در فضای حادثه عاشورا  مصلحتی الهی بود، تا نهضت  عاشورا  ابتر نماند و به تعبیر مقام معظم رهبری؛  «این بیماری در محرم سال ۶۱ هجری واقع شد تا آن جناب در واقعه عاشورا وظیفه دفاع و جهاد نداشته باشد. با این تدبیر الهی، ۳۴     یا ۳۵ سال پس از شهادت امام حسین (ع) زنده ماند و سالم و پرنشاط مسئولیت امامت امت را برعهده گرفت و شیعه را در دشوارترین دوران هدایت کرد.».

عظمت شخصیت این امام همام و صبر همراه با تدبیر و منش ایشان در آن شرایط سخت بینظیر و ستودنی است.

بانگاهی اجمالی به صحیفه نورانی سجادیه در می‌یابیم که این ادعیه عظیم و ناب عرفانی  لبریز از شکر و  سپاس  در مقابل یگانه معبود بی همتاست چرا که ؛شاکر بودن نشانه خود آگاهی است و شکر عکس العمل انسان آگاه است  و سپاس گفتن تملق نیست بلکه نشانه شناخت انسان نسبت به سرچشمه حیاتش است.

اینکه نبی اکرم (ص) میفرمآیند ؛ همانا شهادت امام حسین(ع) ، چنان حرارتی در دلها ایجاد می کند که هرگز خاموش نخواهد شد. و مشاهده میکنیم  که تا به امروز اینچنین است  و قطعا  تا قیام قیامت با شور وشعور بالاتری  ادامه خواهد داشت ،را باید در رسالت مکتب نورانی امام سجاد (ع) جستجو کرد چرا که ایشان بعنوان مقتدای شیعه در استمرار رسالت ولایت ،  قهرمان  وظیفه الهی خود یعنی زنده نگه داشتن  پیام نهضت عظیم عاشورایی بود.

ودر پایان  ، شهادت چهارمین اختر تابناک آسمان امامت وولایت ، فخر شیعه ، سید الساجدین و زین العابدین ، حسین بن علی  امام  سجاد (ع)  به محضر امام عصر(عج) و مقام معظم رهبری (حفظ الله تعالی) و بر همه شیعیان عالم تسلیت عرض میداریم.

ارادتمند مکتب اهل بیت (ع) : حمیدرضا طیب نیا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: