«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۱  |  Wednesday, 20 October 2021
کد خبر: ۳۰۹۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۱ - ۰۳ مهر ۱۴۰۰
در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس انجام شد؛
آئین رونمایی از کتاب "مرد قانون" نوشته عابد اسکندری شامل زندگی‌نامه و خاطرات شهید «شهید قدرت الله رستم پور» رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف از لنده ؛ آئین رونمایی از کتاب"مرد قانون" نوشته عابد اسکندری شامل زندگی‌نامه  سردار «شهید قدرت الله رستم پور»با حضور سرهنگ مثنوی جانشین سپاه فتح استان ؛ فرماندار  ؛ فرمانده سپاه ناحیه لنده ؛  اعضای  شورای اداری ؛ جمعی از خانوادهای معظم شاهد و جمعی از فعالان فرهنگی در حسینیه ثارالله سپاه لنده  برگزار شد.

«شهید قدرت الله رستم پور»  معاونت قضایی تیپ 48 فتح و از شهدای شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد بود که در عملیات های متعددی دل را به دریا زد و خود را به آتش ، در سنگر و خاکریز ،مهر بر سجاده دل نهاد و نماز عشق اقامه کرد. در جای جای جبهه در لهیب آتش و خون اذان رهایی سرداد. در عملیات های پیروزمندانه و غرور آفرینی مثل : بدر ،کربلای 1-4-5 شرکت فعال داشت و سرانجام در سال  65/10/24 به وسیله هواپیماهای عراقی هدف قرار گرفت و جان به جان آفرین تسلیم و خلعت سرخ سعادت پوشید و بهشت برین را برگزید.

سومین کتاب خاطرات و زندگینامه شهدای لنده منتشر شد

سرهنگ روح الله ویسی در آیین رونمایی از کتاب مرد قانون گفت:از ویژگی های منحصر به فرد شهید رستم پور بحث اخلاص و نظم و انظباط کاری بود.

وی افزود: داشتن روحیه جهادسازندگی دیگر خصوصیات این شهید والامقام بوده است.

فرمانده سپاه ناحیه لنده در ادامه گفت:طی این سالها ۳ کتاب در مورد شهدای شهرستان لنده به چاپ رسیده که کتاب یاقوت خندق زندگی نامه سردار  شهید  جانمحمد کریمی  ناگفته های ثانی زندگینامه شهید سهرابی ثانی و کتاب مرد قانون زندگی نامه سردار شهید رستم پور بوده است.

سرهنگ ویسی در پایان گفت:زندگی نامه این شهدا می تواند راهگشای ما برای ادامه راه باشد.

ولایت مداری و دفاع از انقلاب یکی از برکات جنگ تحمیلی بود

 سرهنگ مثنوی سخنران برنامه نیز طی سخنانی  گفت:جنگ یک نعمت بزرگی برای ما بود به طوری که ما در اوایل جنگ از داشتن کوچکترین ابزارهای جنگی محروم بودیم اما الان موشک با برد بیش از ۲۰۰۰کیلومتر داریم.

وی افزود:تحریم ها مولود انقلاب اسلامی هستند ما به واسطه انقلاب تحریم را ایجاد نکردیم اما با انقلاب اسلامی دشمن ناجوانمردانه ما را تحریم کرد.

جانشین سپاه فتح استان در پایان گفت:دفاع مقدس از آن نظر تبدیل به فرصت شد که تجلی معنویت و اعتقاد ناگسستنی بین مردم و ولایت شد و ولایت مداری و دفاع از انقلاب یکی از برکات جنگ بود.

تقدیر فرزند شهید از دست اندرکاران کتاب قانون

 در ادامه فرزند شهید قدرت الله رستم پور ضمن تبریک هفته دفاع مقدس  از راویان صاحب‌قلم خواسته‌اند تا آثار شهدا و ایثارگران را در قالب کتاب‌های فاخری نوشته  تا نسل‌های آینده با رشادت‌های رزمندگان بیشتر آشنا شوند.

وی از همه کسانی که در تهیه کتاب"مرد قانون" نقش داشته اند  به ویژه سروان پاسدار عابد اسکندری تقدیر و تشکر کرد.این گزارش تکمیل می شود.........
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز