شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۱۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶
یاداشت طنز به قلم وحید حاج سعیدی؛
به نظر می رسد با وجود صدور شناسنامه خاص و پایش مجرمان و اراذل و اوباش و نشانه های ظاهری این افراد که عموماً منقش به انواع و اقسام تتو و اسکار روی سر و صورت هستند، علی الاصول خطر این افراد کمتر از افرادی شود که اتفاقاً ظاهر موجه ای دارند و با توصیه فلان مقام هم به پست و جایگاهی در بانک ها رسیده اند....
پایگاه خبری آوای رودکوف-وحید حاج سعیدی:پاکسازی جامعه از اراذل و اوباش کار چندان آسانی نیست. چرا که اولاً این ماجرای اراذل و اوباش ریشه در تاریخ دارد و جاهل ها و لات ها در تاریخ معاصر و غیر معاصر هم برای خودشان کیا و بیایی داشتند. در ثانی شناسایی این افراد هم برای خودش مراتبی دارد و به راحتی دستگیری معتادان متجاهر نیست. مورد داریم که گردنش را تبر نمی زند اما دلش به اندازه قلب یک گنجشک است و صدایش مثل مریم شیرزاد صدا پیشه سریال اوشین است؛ بر عکس لات و لوت دارم که اگر دماغش را بگیرند از چند جا جرقه های غیر متقارن می زند و با ظرف و استخوان به چهل کیلو نمی رسد ولی تا بحال هفشده نفر را لت و پار کرده است!

فلذا دوستان تصمیم گرفتند برخورد با آنها در چند فاز و با رعایت مصالح اجتماعی صورت بگیرد و هر کس را که بر و بازوی پت و پهنی و سبیل نا فرمی داشت، در گونی نکنند و آنهایی را هم که لاغر مردنی هستند، به امان خودشان رها نکنند. مثلاً پارسال دادستان تهران در خصوص شناسنامه دار کردن اراذل و اوباش گفته بود: لازمه اجرای این طرح، شناسایی و شناسنامه‌دار کردن مستند و دقیق افرادی است که در زمینه مزاحمت برای مردم، نوامیس، شرارت، زورگیری و قدرت نمایی سابقه داشته‌اند؛ این افراد باید شناسنامه‌دار شوند تا به قول معروف، تر و خشک با یکدیگر نسوزند.
رئیس کل دادگستری گلستان هم از آغاز اجرای طرح پایش مجرمان خطرناک و سابقه‌دار و مخلان نظم و امنیت اجتماعی خبر داد و گفت: عزم دستگاه قضایی برخورد قاطع با افراد مخل نظم و امنیت اجتماعی یا به تعبیری همان اراذل و اوباش است و اجازه قدرت نمایی به آنان نخواهیم داد.

به نظر می رسد با وجود صدور شناسنامه خاص و پایش مجرمان و اراذل و اوباش و نشانه های ظاهری این افراد که عموماً منقش به انواع و اقسام تتو و اسکار روی سر و صورت هستند، علی الاصول خطر این افراد کمتر از افرادی شود که اتفاقاً ظاهر موجه ای دارند و با توصیه فلان مقام هم به پست و جایگاهی در بانک ها رسیده اند ولی پایش برسد، اموال بیت المال را مثل قروت شاهکوه و سیاه کشک فردوس هاپولی می کنند!

این روزها اخبار اختلاس در برخی بانک ها بانک ها و موسسات مالی استان گلستان نگران کرده تا جایی که عده ای دیگر به پیامک های بانک اعتماد ندارند و هر روز به بانک می روند و موجودی حساب شان را پرینت می گیرند!

فلذا توصیه می شود مسئولان قضایی استان این لابلا اگر برخی بانک ها و موسسات مالی را هم پایش کنند بد نیست. حالا نیاز نیست همه را سین جین کنند همین که گاهی اوقات از پشت شیشه هم به داخل بانک یا موسسه مالی نگاه کنند کفایت است و به قول قدیمی ها چوب را که بلند کنی، گربه دزده حساب کار دستش می آید!

چون اینطوری که برخی دوستان در حال هاپولی منابع آبی و منابع مالی استان هستند، می ترسیم علاوه بر ضرر به بیت المال بد آموزی هم داشته باشد و شاخک سایر کارمندان ضعیف النفس را هم به جنبش در بیاورد و شیطان هم آنها را گول بزند. بالاخره شیطان است و هزار پدرسوخته بازی ؛ بشر هم که خودتان می دانید جایز الخطا...  هر چند قوه قضائیه این روزها با هیچکس شوخی ندارد و برایشان شهرام بهرام ندارد. 

به قول شاعر جلگه نشین و مو فروهشته به دامن « روزگار غریبی نیست/  اکبر طبری و پسر هاشمی و سیف را در هلفدونی کردند/ چهار تا اختلاسگر و دو تا آبدزدک که جای خود دارند!»


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: