شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۹
مجید نجاتی حین بازی شهرداری یاسوج و نساجی قائمشهر در لیگ دست یک، پشت دروازه خودی مشغول گرم کردن بود. او زمانی که فوروارد حریف را مقابل دروازه خالی دید در یک حرکت انتحاری به داخل زمین پرید و دروازه تیمش را نجات داد!

آوای دنا-روزنامه هفت صبح نوشت: تا همین چندی پیش طرفداران شهرداری یاسوج و خود اهالی استان کهگیلویه و بویر احمد هم شخصی به نام «مجید نجاتی» را نمی شناختند؛ اما امروز آوازه شهرت او به آنسوی مرزها رسیده است. بازیکنی گمنام در لیگ دسته یک که حالا گاردین و دیلی میل دو روزنامه معروف و پر تیراژ انگلستان درباره او مطلب می نویسند.

آنچه باعث شهرت او شد جمعه گذشته رخ داد، زمانی که مجید نجاتی حین بازی شهرداری یاسوج و نساجی قائمشهر در لیگ دست یک، پشت دروازه خودی مشغول گرم کردن بود. او زمانی که فوروارد حریف را مقابل دروازه خالی دید در یک حرکت انتحاری به داخل زمین پرید و دروازه تیمش را نجات داد!

در برنامه نود دوشنبه شب هم تصاویر این حرکت خارق العاده پخش شد و نجاتی در مصاحبه با خبرنگار نود خیلی خونسرد گفت: «این تنها کاری بود که از دستم برمی آمد.» یکی از نکات جالب واکنش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد است که با تفاخر خاصی به شهرت جهانی مجید نجاتی در روزهای اخیر پرداخته است! وب سایت پیام نو هم گفتگویی با این بازیکن انجام داده که در ادامه بخش هایی از آن را می خوانید.

در لحظه ای که پریدی درون دروازه شهرداری چه در ذهنت می گذشت؟

- چیزی خاطرم نیست. فقط می دانم که یکباره تصمیم گرفتم این کار را بکنم و کردم. مطمئنا شما هم جای من بودی این کار را می کردی ...

فکر نکردی تعریفی برای این کار در فوتبال وجود ندارد؟

- در آن لحظه فکر کجا بود. شما باید این را از دریچه نگاه من ببینید. من بودم و دروازه ای که داشت باز می شد. ما نیاز داشتیم به نباختن. تیم مان در آستانه سقوط بود و هر کسی جای من بود این کار را می کرد. یک لحظه خودم را درون زمین مسابقه حس کردم و به خودم گفتم «مجید اجازه نده دروازه باز شه». اصلا قبل از این به چنین کاری فکر نکرده بودم ولی خب اینگونه شد. من خودم یک مدافع هستم و خیلی برایم سخت بود ببینم دروازه تیمم دارد باز می شود.

ولی این کار شما تبدیل به سوژه تمام رسانه های داخل و خارج شده. خوشحالی یا ناراحت؟

- نمی دانم باید خوشحال باشم یا ناراحت. من اصلا حرکت خودم را تایید نمی کنم. واقعا پریدنم به درون زمین یکهویی اتفاق افتاد و نمی دانستم بعدش چه پیش می آید. خدا شاهده که این کار ناخودآگاه اتفاق افتاد. من تعمدی نداشتم چون اگر اینطور بود، با دست توپ را بیرون می کشیدم. شاید باورتان نشود ولی وقتی من این کار را کردم هواداران تیم حریف هم ناراحت نشدند. آنها فهمیدند که من از روی غیرت و تعصبی که داشتم این کار را کردم و تشویقم هم کردند.

انگیزه انجام چنین کار عجیبی شاید در هر کسی شکل نگیرد. واقعا چرا چنین کاری کردی؟

- گفتم که شما بهتر است قضیه را از دریچه نگاه من ببینید. شما اصلا می دانید این تیم (شهرداری یاسوج) همه زندگی این مردم است و همشهریان ما دلخوشی غیر شهرداری ندارند. خدا شاهده که فوتبال استان و کل یاسوج به همین تیم زنده است و بدون آن همه انگیزه ها از بین می رود. ما رفتیم دسته دو حالا ممکن است تیم شهرداری یاسوج هم منحل شود. در آن لحظه همه این نگرانی ها در یک آن از ذهنم گذشت و خواستم کاری کنم. مردم و فوتبالیست ها هر فکری می خواهند بکنند ولی من فقط و فقط به خاطر غیرت و تعصبی که روی تیمم، مردمم و استان محرومم داشتم این کار را کردم.

پشیمان نیستی؟

- (کمی فکر می کند) شاید الان پشیمان باشم ولی اگر نمی باختیم و سقوط نمی کردیم، اصلا پشیمان نمی شدم.

می دانی که فیلم صحنه پریدن شما به درون زمین بازی در سراسر دنیا و بزرگترین خبرگزاری های دنیا منتشر شده؟

- نمی دانستم اینطور می شود ولی دروغ چرا، الان هیجان خاصی دارم. خودم هم این صحنه را در چند سایت و شبکه تلویزیونی خارجی دیدم. واقعا نمی دانستم چنین برخوردی با این کار من می شود. با خودم گفتم کی لیگ دسته اول ایران را می بیند که بخواهد مشکلی درست شود.

این را هم می دانی که الان بازیکن مطرحی هستی برای خودت؟!

- به هر حال این که ناخواسته بود ولی اگر خدا بخواهد یک روز پسرم را در تیم بارسلونا می بینید و یادتان می افتد که من کی بودم!

واقعا چنین هدفی داری؟

- بله. اسم پسر من امیرعلی نجاتی است. چند سال صبر کنید تا ببینید او را چگونه راهی بارسلونا می کنم.

گویا در گفتگویی مدعی شدی اگر به تیم ملی دعوت شوی لیونل مسی را در بازی ایران و آرژانتین مهار می کنی؟

- (می خندد) بله. الان هم می گویم!

و این حرف شما شوخی است دیگر؟

- نه، شوخی نکردم (!) من خودم یک مدافعم و همه بازی های مسی را به دقت نگاه می کنم. هم شیوه بازی او را می شناسم و هم تمامی تکنیک هایی که در بازی به کار می گیرد. اگر باور نمی کنید به کی روش بگویید دعوتم کند تا حرفم را ثابت کنم. البته نه اینکه مهار مسی کار ساده ای باشد ولی من این توانایی را در خودم می بینم.

بعد از حرکتی که در بازی شهرداری یاسوج و نساجی مازندران کردی، هوادارانت کمپین «دعوت از شما به تیم ملی فوتبال» را راه اندازی کرده اند. نظرت چیست؟

- (قهقه می زند) شاید می خواهند بازیکن تیم ملی ایران در پشت دروازه باشم (!)

یعنی می خواهی این کار را در جام جهانی هم انجام بدهی؟

- مطمئنم شرایطش مهیا نیست ولی پیشنهاد می کنم یکی از مدافعان ذخیره ما این کار را بکند!

حتما شنیده ای که برای این کار تو قانون واضحی وجود ندارد و فیفا را هم دچار یک چالش کردی؟!

- من که در آن لحظه نمی دانستم چه می کنم یا قانونی برای این کار وجود دارد یا ندارد اما داور بعد از این صحنه من را از پشت دروازه هم اخراج کرد!

دوست داری کی روش به تیم ملی دعوتت کند؟

- چه افتخاری بالاتر از این. آرزوی هر بازیکنی حضور در جام جهانی است ولی خیلی بعید است این اتفاق بیفتد.

به صورت شخصی هم نمی خواهی بروی؟

- خدایی دوست دارم اما بودجه اش را ندارم. مگر شما واسطه بشوید. همین کمپینی که گفتید پول جمع کند تا من هم به جام جهانی و برزیل بروم.

فعلا که کمیته انضباطی محرومیتی برایت در نظر نگرفته؟

- نه، اما فکر می کنم فدراسیون بیشتر درگیر لیگ برتر و تیم ملی بوده و بعد از این سراغ من هم شاید بیاید.

واکنش مربیان شهرداری به حرکتت چه بود؟

- آقای رحمان احمدی بعد از حادث شدن صحنه از من تشکر کرد. گفت «آفرین پسر! خیلی خوب بود. تیم را نجات دادی.» اما بعد از اینکه تیم باخت حرف هایش را عوض کرد و گفت تو عامل باخت تیم بودی! او گفته بود بعد از اینکه مجید این کار را کرد، تیم ما از هم پاشیده شد. نمی دانم چرا این حرف را زده. من به خوب و بد حرکتم کاری ندارم ولی در آن صحنه نه گلی خوردیم و نه بازیکنی از ترکیب 11 نفره تیم اخراج شد.

مردم یاسوج چه می گویند؟

- آنها به من لطف دارند. همه به غیرت و تعصبم افتخار می کنند و می دانند من چرا این کار را کردم. خدا شاهد است که من مجید نجاتی در آن صحنه جز مردم شهرم و سقوط نکردن تیم فکری در ذهنم نبود.

پیش بینی ات از رویارویی ایران و آرژانتین چیست؟

- فکر می کنم اگر خوب باشیم 3 گل می خوریم.

در مورد تقابل هاشم بیک زاده و لیونل مسی حرفی داری؟

- قول می دهم همین هاشم بیک زاده که اینقدر بعد از گروه بندی جام جهانی در مورد او حرف زده شد، یکی از خوب های ما در برزیل خواهد بود.

کدام مدافع دنیا را دوست داری؟

- سرخیو راموس کاپیتان رئال مادرید.

دوست داشتی در کدام تیم دنیا بازی کنی؟

- من همه عشقم این بود که در استقلال بازی کنم اما متاسفانه نشد ولی به جای آن پسرم را به بارسلونا می فرستم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: