کد خبر: ۳۱۳۵۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۴
یاداشت طنز به قلم وحید حاج سعیدی؛
آخرین پیشگویی عمو سیفی سرایدار مفخم مدرسه ما در مورد خودرو بود که سه سال قبل قیمت پراید را تا 100 میلیون پیش بینی کرده بود و ما هم از خنده روده بر شدیم! الان هم پیش بینی کرده با شروع آزاد شدن دلار های بلوکه شده ایران، دوباره اختلاس ها شروع می شود ....
پایگاه خبری آوای رودکوف-وحید حاج سعیدی:«میچ آلبوم» نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی در کتاب "ارباب زمان" نوشته است: «پرنده ها دیرشان نمی شود؛ هیچ سگی ساعتش را نگاه نمی کند؛ گوزن ها دلواپس فراموش کردن تولد ها نیستند؛ فقط انسان است که زمان را اندازه می گیرد و ساعت را اعلام می کند؛ به همین دلیل فقط انسان از ترسی فلج کننده رنج می برد که هیچ موجود دیگری تحمل نمی کند. ترس تمام شدن وقت!»

البته این همه داستان و درد و رنج بشر امروزی نیست چرا که خلق الله غصه زمان پیش رو و آینده را هم پیش خور می کنند و یک عده هم  با پیشگویی های آبکی و قاذورات خود ته دل مردم را خالی می کنند. خدا همه اموات را رحمت کند. صحبت از پیشگویی شد یاد خدا بیامرز « بابا وانگا» افتادیم. هر چند اسم این بنده خدا بیشتر شبیه مردها بود ولی این پیرزن بلغاری که در سال 1996 در سن 85 سالگی درگذشت، توانایی‌های فوق‌طبیعی شگفت‌انگیزی داشته است که به او اجازه می‌داده بلایای طبیعی و سایر رویدادهای جهانی بزرگ را پیش‌بینی کند. «بابا وانگا» که حملات یازده سپتامبر و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را به درستی پیش‌بینی کرده بود،‌ از قرار معلوم پیش از مرگ دو پیش‌گویی مهم نیز برای سال 2018 انجام داده است که یکی از آنها غلبه چین بر آمریکا و دیگری کشف نوع جدیدی از انرژی در سیاره زهره (ونوس) است. بابا وانگا علاوه بر این پیش‌گویی‌ها، پیش از مرگ خود از پایان گرسنگی در جهان تا سال 2028 خبر داده است. او همچنین گفته است که کره زمین تا سال 2341 غیرقابل سکونت خواهد شد.

البته این که «بابا وانگا» خدا بیامرز قبل از پیشگویی چی مصرف می کرد مشخص نیست و زندگی خصوصی مردم هم به ما ربطی ندارد چرا که ما هم در مدرسه یک بابا وانگای ایرانی داریم که بدون اینکه چیزی مصرف کند، همین طوری خشک و خالی و بدون واشر پیشگویی می کند! آخرین پیشگویی عمو سیفی سرایدار  مفخم مدرسه ما) در مورد خودرو بود که سه سال قبل قیمت پراید را تا 100 میلیون پیش بینی کرده بود و ما هم از خنده روده بر شدیم! الان هم پیش بینی کرده با شروع آزاد شدن دلار های بلوکه شده ایران، دوباره اختلاس ها شروع می شود و اگر این چند صباح میزان اختلاس ها کم شده، به دلیل نبود منابع مالی است. هر چند مدیر مدرسه ما پیشگویی های عمو سیفی را مصداق بارز اباطیل و لاطائلات خالص و اصل جنس می داند ولی این بار با شنیدن دلایل سیف الله کمی به فکر فرو رفت و پشت سرش را خاراند که این نشانه خوبی نیست!
البته با این روندی که برای مبارزه با فساد اقتصادی در پیش گرفته ایم می ترسیم چند صباح دیگر کلاس های موفقیت و شادکامی به اشکال دیگری تغییر رویکرد بدهند و شاهد دوره هایی نظیر « ارتقاء کیفیت اختلاس شخصی و عمومی»، « یادگیری مهارت های اختلاس»، « هوش اختلاس و افزایش مقایسه ای آن با سایر هوش ها» و ... باشیم. یا حتی ممکن است نرم افزار اختلاس اختراع شود که شبیه به یک فلش است و با نصب آن به کامپیوتر و ورود به سایت یکی از این بانک هایی که چفت و بست درست و حسابی ندارند و وارد کردن رمز و پسورد، تمام موجودی بانک با همه مخلفات و روده و پرتینگ وارد حساب اختلاس گران شود! خدا به خیر بگذارند...
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: