شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۱۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
یاداشت طنز به قلم وحید حاج سعیدی؛
قاطبه شریف دانشمندان ... باور بفرمائید دانشمندی که با یارانه 45 هزار تومان، سبد کالا و حقوق پایه کارمندی زیر خط فقر، در زیر زمین یا انباری مسکن مهر استیجاری اش، ابداع و اختراع و اکتشاف می کند، ایده و فرضیه و نظریه می دهد، عنصر تناوبی به جدول مندلیف اضافه می کند و قس علی هذا... ای والله دارد!

پایگاه خبری آوای رودکوف-وحید حاج سعیدی:خوشا به حال گذشتگان و درگذشتگان... خدا وکیلی شاد زیستند و خوش جهانی داشتند...وقت سحر که صبا برایشان بوی زلف یار می آورد، صدای سخن عشق را هم که می شنیدند، ملائک را هم که هنگام در زدن میخانه می دیدند، صبحدم هم ز چنگ زهره نوای خوش نیوش می کردند و این اواخر هم به جای ساغر و پیاله با کوزه می انگوری سر می کشیدند! حقیقتاً دیگر چیزی کم نداشتند. فقط یارانه نمی گرفتند که آن هم الان گرفتن یا نگرفتنش چندان توفیر ندارد!
 
صرف نظر از شرح مفترقات و مشکلات موجود در جامعه فعلی که قابل قیاس با ایام ماضی نیست، که باعث شده افراد بسیاری انگیزه کار کردن و تلاش نداشته باشند، هنوز افرادی هستند که حقیقتاً پشت کار، مرام و کردار شان خدا قوت و دست مریزاد دارد... گلی به گوشه جمال شان؛ شیر غنی شده و بدون پالم مادر حلال شان باد... بله درست حدس زدید. قاطبه شریف دانشمندان ... باور بفرمائید دانشمندی که با یارانه 45 هزار تومان، سبد کالا و حقوق پایه کارمندی زیر خط فقر، در زیر زمین یا انباری مسکن مهر استیجاری اش، ابداع و اختراع و اکتشاف می کند، ایده و فرضیه و نظریه می دهد، عنصر تناوبی به جدول مندلیف اضافه می کند و قس علی هذا...  ای والله دارد! 
 
در همین راستا و با وجود گرانی های اخیر که قطعاً روی ملزومات و وسایل تحقیقات هم اثر گذاشته است، اخیراً دانشمندان کشف کرده اند دماغ علاوه بر ایفای نقش بویایی و چشم هم چشمی ( در بحث تخریب اضافه بنا و اعمال جراحی زیبایی و پولیپ و ...) قادر است بوی بیماری را تشخیص دهد.
 
بیش از 200 مطالعه نشان می دهند که گیرنده های بویایی می توانند دامنه وسیعی از عملکرد های ناشناخته ای را در خارج از بینی داشته باشند. از این قابلیت می توان در تشخیص و درمان بیماری هایی مانند سرطان استفاده کرد. محققان معتقدند گیرنده های بویایی در چندین فرآیند فیزیولوژیک و پاتوفیزیولوژیک از جمله مسیر یابی، رشد سلولی و ترشحات نقش دارند. ( به نقل از جراید)
 
ملاحظه فرمودید. یعنی این دماغی که ما فکر می کنیم فقط برای عمل کردن و پز دادن است، کلی خواص منحصر به فرد و جادویی دارد و حتی شاید در آینده خواص دیگری از آن کشف شود که احتمالاً دماغ عملی ها از آنها محروم باشند!
 
با این وجود ضمن خدا قوت ویژه محضر عزیزان دانشمند پیشنهاد می شود حالا که دست دوستان در دماغ است ببخشید یعنی در حال کار کردن کردن روی ویژگی های دماغ هستند، در خصوص احتمال شناسایی و ردیابی اختلاس، رانت خواری، ویژه خواری و سایر پدرسوخته بازی های رایج از طریق دماغ تحقیق کنند. در ضمن چون اکثر این اقدمات بو دار هستند، احتمال این کشف که در آینده نزدیک بتوان با بو کشیدن، رد اختلاس و سایر مفاسد اقتصادی را پیگیری کرد، چندان دور از ذهن نیست! در این صورت نهاد های نظارتی دعاگوی وجود عزیزان دانشمند خواهند بود! 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: