کد خبر: ۳۱۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
در گردهمایی ائمه جمعه استان عنوان شد؛
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فرمانداران و بخشداران منصوبی دولت سیزدهم باید در محل خدمت مستقر باشند،گفت: قابل قبول نیست مدیران پروازی باشند.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف از یاسوج ؛سید علی احمدزاده در گردهمایی  ائمه جمعه استان با بیان اینکه برخی مصلاهای استان آماده شدند و برخی‌‌های دیگر هنوز تکمیل نشده گفت: توجه به مصلاها در دستور کار است و سال آینده به دنبال جذب اعتبار برای اتمام مصلاها هستیم.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مصلای شهرستان‌های گچساران و یاسوج توجه ویژه می‌خواهند، سازه مصلای شهرستان گچساران ایمن نیست و نظر کارشناسان تخریب و بازسازی مجدد این مصلا است که این موضوع باید مدنظر باشد.

وی در ادامه سخنان خود در پاسخ به دغدغه ائمه جمعه و انتخاب روسای شهرستان‌ها گفت: در انتخاب مدیران شهرستانی دخالت نمی‌کنم، نیروهای شهرستان توسط فرمانداران و مدیران کل انتخاب می‌شوند‌.

وی با تاکید بر ساماندهی ورودی شهرهای استان گفت: برای ساماندهی ورودی شهرهای استان اعتبار در اختیار شهرداری‌ها قرار دادیم اما کاری صورت نگرفت و صرف حقوق کارگران شد.

مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شهرداری‌ها نیروی مازاد جذب کردند و حجیم شدند، غالب شهرداری‌های ما دو برابر ظرفیت نیرو جذب کرده و مشکلاتی را ایجاد کردند.

احمدزاده بیان کرد: با توجه به وضعیت شهرداری‌ها ناچاریم اعتبارات ورودی‌ شهرهای استان را از شهرداری‌ها جدا کنیم و از دستگاهی مانند راه و شهرسازی بخواهیم ورودی‌ها را سامان دهد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در  طول یکسال گذشته ۷۰ میلیارد تومان به شهرداری یاسوج پول دادیم اما حتی یک جدول هم رنگ‌آمیزی نشد که ضعف در قانون شهرداری‌ها مشکلاتی برای ما ایجاد کرده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه خواسته‌های ائمه جمعه پیگیری و اطلاع رسانی می‌شوند، گفت: هیچ فرماندار و بخشدار پروازی منصوب نمی‌شوند، بلکه فرمانداران و بحشدارانی که در دولت سیزدهم منصوب می‌شوند باید با خانواده در محل خدمت مستقر شوند.

وی بیان کرد: بخشنامه، تکلیف و اجبار شود که تمام روسای شهرستان‌ها باید در محل خدمت مستقر شوند، مسئول پروازی را قبول نداریم و نمی‌پذیریم.

مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به آبرسانی به دشت‌های استان گفت: با احداث سدهای بزرگ استان مانند سد تنگ سرخ و سد آبریز به دشت‌های استان آبرسانی می‌شود.

احمدزاده با اشاره به اختصاص ۱۳۰۰ میلیارد تومان خارج از بودجه ۱۴۰۱ استان به سد تنگ سرخ افزود: این پروژه باید سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در خصوص وضعیت مردم سی‌سخت پس ار زلزله سال گذشته بیان کرد: مردم برای ساخت منازل خود با مشکلاتی مواجه هستند که باید بنیاد مسکن مشکلات مردم زلزله‌زده را حل کند، ضمن اینکه ۸۰ میلیارد در اختیار شهرداری قرار دادیم تا به وضعیت شهر رسیدگی و ساماندهی کند.

وی در ادامه با بیان اینکه فرمانداران باید ارتباط بیشتری با ائمه جمعه داشته باشند و این موضوع را به آنها یادآوری می‌کنم، گفت: حوزه علمیه برنامه تحولی خود را ارائه دهد.

وی با اشاره به اختصاص ۵۰ میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها به استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: این میزان اعتبار برای احداث و بهسازی راه‌ها و تکمیل مصلاها اختصاص داده می‌شود.

وی بر توجه به کارهای فرهنگی تاکید کرد و افزود: دولت قرار است ۲ هزار میلیارد تومان در اختیار استان قرار دهد که با نظر خودمان هزینه شود بخشی از این اعتبار در بخش‌های فرهنگی هزینه خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر تحول در زیرساخت‌های فرهنگی خاطر نشان کرد: مطالعات درستی از نیازهای فرهنگی شهرستان‌ها صورت گیرد تا متناسب با نیازها، اعتبار در اختیار شهرستان‌ها قرار داده شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: