کد خبر: ۳۲۲۴۳
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
همگام با دومین روز نمایشگاه «بهار ضیافت» در یاسوج؛
همزمان با دومین شب برپایی نمایشگاه «بهار ضیافت» برنامه های متعددی برگزار که باعث ایجاد فضایی شاد و مفرح برای کودکان و نوجوانان و همچنین بزرگ سالان شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف از یاسوج، همزمان با دومین روز برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت با عنوان «بهار ضیافت» برنامه های متوعی برگزار شد که علیرغم سردی هوا مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفتند.

در این نمایشگاه علاوه بر غرفه کتاب، غرفه محصولات فرهنگی، مد و لباس، خانواده، برنامه‌های ویژه کودکان، امر به معروف و نهی از منکر و پاسخ به شبهات، تولید محتوا در فضای مجازی، نغمات آسمانی، قرآن بخوان جایزه بگیر، استعدادیابی اذان، صوت، قرآن، جهاد تبیین و غرفه گفتمان جوان نیز با حضور مربیان برجسته برپا می‌شود.

برپایی ایستگاه‌ نقاشی و خوش نویسی با حضور هنرمندان، محافل قرآنی، نشست‌های تخصصی موضوعی، گفت و گو‌های تخصصی جوانان و پرسش و پاسخ، اجرای نمایش‌های خیابانی با موضوع قرآنی از جمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

همزمان با دومین شب برپایی این نمایشگاه برنامه های متعددی از جمله اجرای نمایش با موضوع آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، نقاشی بکش جایزه بگیر، اجرای برنامه های شاد ویژه کودکان، اجرای طنز و ... برگزار شد که باعث ایجاد فضایی شاد و مفرح برای کودکان و نوجوانان و همچنین بزرگ سالان شد.

نخستین برنامه اجرای نمایش خیابانی «حکایت بدری و برفی» در دومین شب برگزاری نمایشگاه بهار ضیافت بود که علیرغم سردی هوا، این نمایش با توجه به موضوع روز جامعه و آسیب های اجتماعی مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمایش خیابانی حکایت «برفی و بدری» به نویسندگی اردشیر کیانی و کارگردانی فردین یزدانی اصل با موضوع آسیب های اجتماعی در بخش فعالیت های جنبی نمایشگاه «بهار ضیافت» اجرا شد.


بیژن علیبازی افزود: بیان معظلات اجتماعی از نگاه هنرمندان و جلوه های هنری تاثیر زیادی در کاهش مسائل و آسیب های اجتماعی دارد.


وی ادامه داد: نمایش حکایت برفی و بدری روایتگر مسائلی همچون ( عفاف و حجاب، نفی خشونت، طلاق و نه به اسلحه ) می باشد که کارگردان این اثر نمایشی در قالب طنز تلخ به زیبایی تمام و با بیان ساده و شیوا توانسته مخاطب را از آغاز داستان تا انتها با خود همراه کند.


علیبازی یادآور شد: امروزه فضای مجازی و غالب شدن برخی فرهنگ های ناملموس و رفتارهای هنجار شکن در بروز آسیب های اجتماعی و سست شدن بنیان خانواده و تاثیر منفی بر جوانان نقش دارد که وظیفه ذاتی اصحاب فرهنگ و هنر در کاهش و جلوگیری این معظلات مثمر ثمر واقع خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: