کد خبر: ۳۲۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمدعنوان کرد:
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر لازم‌الاجرا بودن مصوبات شورای بحران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف از یاسوج ؛کیامرث حاجی‌زاده در نشست شورای بحران کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مهم بودن دو شورای تامین و بحران گفت: مصوبات شورای بحران لازالاجرا است چرا که بحران‌ها متوجه جان و مال مردم است.

آمادگی دستگاه‌ها برای مقابله با دو بحران آتش‌سوزی و خشکسالی/ ۲۰۸ میلیارد برای رفع تنش‌ آبی در روستاها اختصاص یافت

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه همه مکلف به اجرای مصوبات شورای بحران هستیم، افزود: متاسفانه مدیران و جامعه با مقوله پیشگیری بیگانه‌ هستند حتی در این زمینه هم سرمایه‌گذاری نمی‌کنند در حالی که اگر پیشگیری شود از خسارت‌های جانی و مالی کاسته می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به زلزله سی‌سخت اشاره و با بیان اینکه ۱۰۰۰ میلیارد تومان در زمینه تسهیلات، بلاعوض و زیرساخت در این شهر هزینه شد، افزود: اگر به مقوله پیش‌بینی و پیشگیری توجه کنیم از هزینه‌های بعدی جلوگیری می‌کنیم.

حاجی‌زاده در بخش دوم سخنان خود کم‌آبی را یکی از بحران‌های جدی در استان دانست و عنوان کرد: در برخی حوزه‌ها دچار کم‌آبی هستیم که فرهنگ مصرف بهینه و جلوگیری از اسراف و زیاده‌روی در استان نهادینه شود.

وی با بیان اینکه مسئولان و مردم در موضوع خشکسالی و عبور از این شرایط کمک کنند، گفت: مسئولان می‌توانند با اختصاص اعتبار جهت احداث پروژه‌های آبی و مردم با احیاء فرهنگ صرفه‌ جویی کمک کنند تا از این بحران عبور کنیم، همچنین در مناطقی که دچار خشکسالی شدند الگوی کشت تعریف شود.

حاجی‌زاده از اختصاص ۲۰۸ میلیارد تومان از محل محرومیت‌زدایی برای رفع تنش آبی در روستاهای محروم استان خبر داد و گفت: این اعتبار در اختیار قرارگاه امام حسن(ع) سپاه قرار گرفته و کار هم شروع شده است.

وی آتش‌سوزی جنگل‌ها را دومین بحران جدی در استان دانست و عنوان کرد: تجهیزات مقابله با اطفاء حریق باید در فرمانداری شهرستان مستقر باشد تا در صورت بروز حادثه با استفاده از ظرفیت مردم و گروه‌های جهادی آتش‌سوزی‌ها کنترل شود.

حاجی‌زاده خواستار تشکیل کمیته خسارت‌ها، امنیتی و انتظامات، مقابله با حریم، ماشین‌آلات و تجهیزات شد و گفت: برای آشیانه بالگرد منطقه فیروزآباد بویراحمد اعتبار گذاشته شده و آشیانه احداث می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: