کد خبر: ۳۲۶۶۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۲
فرماندار بهمئی خبر داد:
اختصاص 730 میلیارد ریال اعتبار عمرانی به شهرستان بهمئی و افزایش 23 درصدی اعتبارات این شهرستان نسبت به سال گذشته

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ فرماندار شهرستان بهمئی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی اعتبارات طرح های عمرانی سال ۱۴۰2-۱۴۰1 شهرستان بهمئی که با حضور معاون و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دیگر مدیران استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بهمئی برگزار شد از افزایش 23 درصدی اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: اعتبارات امسال استان یک هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان است که میان ۹ شهرستان تقسیم شد و سهم شهرستان بهمئی از این اعتبارات 73 میلیارد تومان می باشد.

علی محمدی با بیان اینکه ، برای تکمیل و راه اندازی طرح های عمرانی این شهرستان ، در سال جدید از محل اعتبارات ملی، استانی، متوازن و ارزش افزوده به شهرستان بهمئی اعتبارات خوبی تخصیص داده شد افزود: با بررسی دقیق و آماری می توان تغییرات مثبت و افزایشی را در بودجه امسال شهرستان بهمئی به صورت ملموس دید که می تواند نقش عمده ای در آبادانی این مناطق داشته باشد.

وی با بیان اینکه ، این اعتبارات در قالب ۲۸ فصل ، ۶۳ برنامه و بیش از ۶۰ طرح تقسیم شد گفت : بیش از 50 طرح عمرانی در زمینه‌های گوناگون در مناطق شهری و روستایی این شهرستان هم اکنون در دست اجرا است و در حوزه‌های آب ، راه ، بنیادمسکن و جهاد کشاورزی بیشترین اعتبارات عمرانی جذب شد و یا اختصاص یافت.

فرماندار شهرستان بهمئی با اشاره به اینکه ، تکمیل و بهره برداری از طرح‌های نیمه تمام یکی از اولویت‌های مهم این فرمانداری است افزود: تکمیل و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام با درصد پیشرفت کاری بالا از اولویت‌های ما در توزیع اعتبارات شهرستان بهمئی است.

علی محمدی با اشاره به اینکه ، چندین طرح عمرانی نیمه تمام در شهرستان وجود دارد گفت: با تخصیص اعتبارات جدید تلاش‌ها برای تکمیل و بهره برداری از این طرح‌ها در سال جاری ادامه دارد.
وی با تقدیر از تلاشهای شبانه روزی نماینده شهرستان های کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و معاونین عمرانی ، اقتصادی ، سیاسی و مدیران ارشد استان و شهرستانها در زمینه تسریع در روند اجرائی طرح های عمرانی و زیربنایی و در راستای تخصیص و افزایش اعتبارات شهرستان بهمئی گفت : رشد اعتبارات شهرستان نسبت به گذشته کم نظیر بوده است که این اقدام مهم با همکاری و همراهی همه عزیزان میسر گردید.

وی تكميل و راه اندازي طرح هاي نيمه تمام بالاي 80 درصد پيشرفت فيزيكي و جلوگيري از تصويب و اجراي طرح جديد را از مهمترين مصوبات اين نشست برشمرد و گفت : بيشترين ميزان اعتبارات در حوزه هاي راه و شهرسازي، خدمات كشاورزي ، خدمات شهري و آموزش و پرورش اختصاص يافته است.

فرماندار شهرستان بهمئی با تاکيد بر تكميل طرحهاي نيمه تمام بخش هاي مختلف ، تلاش جدي در افزايش بهره وري عوامل توليد در عرصه هاي مختلف به منظور كاهش هزينه هاي توليد، توجه ويژه به تغيير الگوي كشت محصولات كشاورزي با توجه به شرايط منطقه اي و اقليمي و محدوديت شديد منابع آب ، ادامه داد: توسعه راه هاي ارتباطي شهرستان ، از مهمترين زيرساختهاي دستيابي به رشد و توسعه منطقه است.

تاکید بر توسعه راه های ارتباطی شهرستان به عنوان مهمترین زیرساختهای دستیابی به رشد و توسعه منطقه ، تکمیل طرحهای نیمه تمامِ بخش های مختلف ، اجرای طرح های مفید ، توجه جدی به حوزه ورزش و جوانان ، فراهم نمودن زیر ساخت های فنی ، توجه ویژه به تغییر الگوی کشت محصولات کشاورزی با توجه به شرایط منطقه ای و اقلیمی و محدودیت شدید منابع آب ، تلاش جدی در افزایش بهره وری عوامل تولید در عرصه های مختلف به منظور کاهش هزینه های تولید،تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام از اهداف تقسیم اعتبارات در بهمئی بود.

در این جلسه مدیران دستگاههای مختلف به بیان انتقادات ، پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.

مسلم مختاری خبرنگار و نماینده صداوسیما

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: