کد خبر: ۳۲۹۷۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
سیاسی؛
سیدمحمد موحد نماینده مردم کهگیلویه با اشاره به ورود نیروهای امنیتی و لباس شخصی به دانشگاه شریف می‌گوید: سوال من این است که چرا نیرو‌های امنیتی ۱۰ یا ۲۰ روز پیش وارد دانشگاه شریف نشدند؟ پس باید بررسی شود انگیزه ورود نیرو‌های امنیتی به دانشگاه چه بوده است.

پایگاه خبری آوای رودکوف:رویداد۲۴ نوشت: یکشنبه شب، ۱۰ مهرماه نیرو‌های امنیتی وارد دانشگاه صنعتی شریف شدند که این اتفاق با درگیری‌هایی همراه شد و در ادامه منجر به زخمی و بازداشت‌شدن برخی دانشجویان هم شد. با گذشت چند روز از این ماجرا، گفته می‌شود برخی از دانشجویان بازداشتی آزاد و برخی دیگر، همچنان تعیین تکلیف نشدند.

حمایت سیدمحمد موحد از ورود نیروهای امنیتی به دانشگاه شریف

در همین رابطه، سیدحاجی محمدموحد نماینده کهگیلویه و عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت‌وگو کردیم و از او پرسیدیم نیروهای امنیتی به چه مجوزی وارد دانشگاه شده‌اند؟ او به رویداد۲۴ می‌گوید: ابتدا بگویم که رهبر معظم انقلاب در فرمایش چند روز گذشته خود، ابعاد مختلف جریان‌های اخیر را مطرح کردند و دستگاه‌های مختلف از قوه قضاییه، دولت و بقیه عواملی که در این رابطه مسئولیت دارند، وظیفه‌شان مشخص شد بنابراین ما هم باید در چهارچوب رهنمود‌های ایشان، مسائلی که در دانشگاه صنعتی شریف و چه در دانشگاه‌های دیگر و مابقی جا‌ها اتفاق افتاده را دنبال کنیم و سعی داشته باشیم دشمن نتواند از موقعیت‌های ایجادشده سوءاستفاده کند.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در واکنش به ویدئو‌های منتشر شده که حکایت از ورود نیرو‌های امنیتی به دانشگاه و برخورد با دانشجویان دارد، گفت؟ باید ببینیم انگیزه چه بوده و چه چیزی باعث شده نیرو‌های امنیتی وارد دانشگاه شوند و آیا بدون انگیزه و دلیل وارد دانشگاه شدند که این یک بحث است، اما اگر دلایلی وجود داشته و حوادثی و مسائلی اتفاق افتاده که باعث ورود نیرو‌های امنیتی به دانشگاه شده است، بحث دیگری است. هر دو موضوع مطرح شده باید بررسی شود و اگر مشخص شود بدون توجه به اینکه حادثه‌ای اتفاق افتاده باشد ورود نیرو‌های امنیتی انجام شده است، یک مسیری را باید دنبال کرد، اما اگر مسائلی اتفاق افتاده باشد که باعث ورود نیرو‌های امنیتی به دانشگاه شده است، باید مسیر دیگر مورد نظر قرار بگیرد.

او در پاسخ به اینکه پس ورود نیرو‌های امنیتی به دانشگاه می‌تواند مشروع هم باشد؟ گفت: اگر کسی ریخت در خانه شما و خواست یک حرکت ناهنجاری را انجام دهد، اشکالی ندارد؟ باز هم می‌گویم اگر در دانشگاه شریف حوادثی رخ داده باشد یا رخ نداده باشد باید موضوع بررسی شود و سپس تصمیم‌گیری کرد.

موحد می‌گوید: سوال من این است که چرا نیرو‌های امنیتی ۱۰ یا ۲۰ روز پیش وارد دانشگاه شریف نشدند؟ پس باید بررسی شود و اکنون نمی‌توان اظهارنظر کرد و باید مشخص شود انگیزه ورود نیرو‌های امنیتی به دانشگاه چه بوده است. اگر ادله و مدارکی وجود دارد مبنی بر ورود به دانشگاه، یک مسیر خاص دارد و اگر غیر از آن است، مسیر دیگری برای تصمیم‌گیری باید در پیش گرفته شود.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
بیغش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
0
0
این نظر و دیدگاه ایشان،مانند سایر مواضع او، حکیمانه و منطقی و علمی و منحصر به فرد بود.
کهگیلویه به خود می بالد و در پوست خود نمیگنجد،از داشتن چنین وکیلی در خانه ملت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
0
0
آقای موحد بخاطر سن بالا و روحیه محافظه کاری شدید توانایی تحلیل درست و منطقی مطالب را ندارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
0
0
بخشی از بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه شریف خطاب به وزیر علوم:
جناب آقای وزیر
حضور بی‌ضابطه و رعب‌آور جمعی از نیروهای امنیتی در اطراف دانشگاه صنعتی شریف، صحنه‌هایی تاسف‌آور و نگران‌کننده را رقم زد و بی‌تردید این حضور بی‌مبالات، در دمیده‌شدن بر آتش تنش در دانشگاه صنعتی شریف نقش داشت. بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف برخوردهای خشن و قهرآمیز با دانشجویان را عمیقا و قویا محکوم می‌کند و از شما انتظار دارد قاطعانه نسبت به جلوگیری از تکرار چنین اتفاقات تلخی در فضای دانشگاه شریف و سایر دانشگاه‌های کشور، اقدام کنید. حداقل انتظار ما از شما علاوه بر تضمین جلوگیری از تکرار چنین وقایعی، دلجویی از دانشجویان و اساتید دانشگاه شریف و جبران خسارت معنوی عظیمی است که امروز بر دانشگاه صنعتی شریف وارد شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: