کد خبر: ۳۳۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۸
فوری؛
۱۰ تیم امدادی و عملیاتی از ظهر امروز برای مدیریت حوادث احتمالی بارندگی های شدید در شهرستان بهمئی آماده باش هستند.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ فرماندار بهمئی در جلسه مدیریت بحران این شهرستان گفت: بر اساس گزارشهای هواشناسی، با ورود سامانه فعال بارشی از امروز به جو استان ، بارندگی ها شدت می گیرد که برای مدیریت حوادث احتمالی ناشی از این بارشها، ۱۰ تیم امدادی در بهمئی آماده باش هستند.

علی محمدی افزود: این تیم ها متشکل از دستگاه‌های مختلف اعم از فرمانداری ، هلال احمر، اورژانس، نیروهای پلیس ، شهرداری ، اُمور عشایر ، راهداری و دیگر نهادهای شهرستان از ظهر امروز تا صبح جمعه در حال آماده باش کامل هستند تا خسارت های احتمالی در شهرستان را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه ، با توجه به رگباری بودن بارش ها و احتمال وقوع رواناب و سیلابی شدن مسیل ها مردم به اخطاریه های هواشناسی توجه کنند عنوان کرد: درپی ورود این سامانه بارشی، هشدار هواشناسی صادر شده است و کلیه دستگاههای ستاد مدیریت بحران شهرستان آمادگی لازم با هرگونه شرایط بحرانی دارند.

فرماندار بهمئی اضافه کرد: آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید و اختلال در تردد بویژه در گذرگاه‌های کوهستانی، افزایش مصرف حامل‌های انرژی به ویژه گاز از مخاطرات احتمالی این سامانه است.

وی اضافه کرد: انجام اقدامات بازدارنده و فوری از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه ها برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه ها از جمله الزامات است.
وی گفت: بر ساکن نشدن و توقف نکردن در بستر و حریم رودخانه ها، مکان‌های مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان، سیم برق هوایی و پهنه های آبی و همچنین خوداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوهها تاکید می شود.

علی محمدی افزود: لایروبی رودخانه‌ها، کانال‌ها، پل‌ها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده های برون شهری مورد تاکید است.

فرماندار شهرستان بهمئی اضافه کرد: خودداری از سفرهای غیرضروری در جادهای کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ و پیش بینی مکانهای امن جهت اسکان موقت (تا رفع شرایط اضطراری) ضرورت دارد.

وی در پایان ایجاد هماهنگی بین نیروی انتظامی، دستگاه‌های امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردمی را از اهم امور دانست.

وی بر پیش بینی مکانهای امن جهت اسکان موقت (تا رفع شرایط اضطراری)، حفظ آمادگی مراکز درمانی و پایگاههای امدادی، حفظ آمادگی شرکت های خدماتی (آب و فاضلاب شهری و روستایی؛ برق؛ گاز؛ تلفن همراه و ثابت؛ آب منطقه ای و برحضور مدیران در محل کار و حفظ آمادگی مدیریت بحران شهرستان وشهرداری تاکید کرد.

مسلم مختاری خبرنگار و نماینده صداوسیما

هشدار مدیریت بحران به مردم شهرستان بهمئی / آماده باش تیم های امدادی و عملیاتی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: