« آواي رودکوف» خود را به اخلاق حرفه‌اي روزنامه‌نگاري پايبند مي‌داند و مبناي فعاليت اين سايت بر سه اصل « بيطرفي » ، «دقت » و « انصاف » استوار است.

      
کد خبر: ۳۳۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸
اخبار شهرستان بهمئی؛
ویژه برنامه های دهه فجر و ستاد سفرهای نوروزی در بهمئی به بهترین نحو اجرائی خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ فرماندار شهرستان بهمئی در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به در پیش بودن ایام الله دهه فجر و برنامه ریزی برای سفرهای نوروزی در شهرستان بهمئی گفت : تمامی دستگاه ها و نهادها باید ویژه برنامه های دهه فجر و گرامیداشت سالروز انقلاب اسلامی ایران را نسبت به گذشته بهتر صورت دهند و آمادگی کامل برای فراهم نمودن امکانات و تجهیزات لازم برای سفرهای نوروزی را داشته باشند.

فرماندار شهرستان بهمئی در این جلسه که به منظور برگزاری هر چه بهتر برنامه های دهه فجر و برنامه ریزی برای بهره برداری از طرح های مختلف در این دهه و در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت : فراهم نمودن زمینه برای حضور و مشارکت همه اقشار بویژه جوانان ، در مدیریت و اجرای مراسم‌ها ضروری است و این مشارکت، همکاری و تعامل برای برگزاری با کیفیت برنامه ها، یک فعالیت بسیار خوب فرهنگی است که می‌تواند ارزش‌های انقلاب را بیشتر به نسل های امروزی بشناساند.

علی محمدی به کوتاهی برخی از مدیران و دستگاهها در رائه خدمات خود اشاره کرد و افزود: در حوزه رسانه ای به گونه ای عمل شد که خدمات انقلاب اسلامی ایران ، خیلی کم دیده می شود.

وی به برگزاری ویژه برنامه ها در روستاها اشاره کرد و از بخشداران مرکزی، ممبی و سرآسیاب یوسفی خواست کمیته های بخش ها، روستایی و مردمی را فعال کنند و سعی شود تا برنامه ها هم در دورترین مناطق به بهترین نحو برگزار شود.

علی محمدی رفع نیازهای مراکز بخش ها و روستائیان را ضروری ذکر کرد و از مدیران، بخشداران و دست اندرکاران خواست نسبت به پیگیری مطالبات و درخواست های مردم در مناطق مختلف شهرستان جدیت بیشتری به خرج دهند.

وی با اشاره به اینکه از افتتاح و بهره برداری طرح های نیمه تمام و طرح هایی که نقص و یا نواقصی دارند جلوگیری خواهد کرد گفت: باید پروژه ها و طرح هایی که قرار است به بهره برداری برسند کاملا تکمیل و بدون هیچ گونه نقصی باشند.

امام جمعه شهر لیکک هم در این جلسه خواستار توجه جدی به حق و حقوق عمومی مردم شد و گفت: مدیران دستگاه ها، ادارات و نهادها باید تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم به کار گیرند و زمینه رضایت مندی مردم و مراجعه کنندگان را فراهم کنند.

حجت الاسلام اسماعیل صلواتی با اشاره به برخی مشکلات در مناطق مختلف شهرستان بر خدمات رسانی هر چه بهتر به مردم تاکید کرد و گفت : انتظار می رود همه ادارات و نهادها در راستای خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان گام بردارند.

وی همچنین بر برگزاری هر چه بهتر ویژه برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد و مشارکت همگاهنی مردم و همه نهادها را در این مراسمات و بویژه توجه به برنامه های مراکز بخش و روستاها خواستار شد.
سرهنگ بهزادی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج هم در این جلسه بر حفظ وحدت همه ادارات و کمک به مردم تاکید کرد و گفت : ادارات خدمات رسان از جمله کمیته امداد و بهزیستی سعی کنند مراجعین خود را یاری کنندو به دیگر نهادها پاس ندهند.

محسن افروزی رئیس اداره آب شهرستان بهمئی با اشاره به اینکه ، طرح آبرسانی به شهرستان بهمئی با هدف تامین آب شرب و صنعت ۳ شهر و ۱۲۶ روستای شهرستان به ظرفیت 5/8 میلیون متر مکعب در سال برای جمعیتی بالغ بر ۸۵ هزار نفر در سال ۱۳۹۰ کلنگ زنی شد گفت : این طرح جز مصوبات سفر ریاست محترم جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که تا قبل از سال ۱۴۰۰ حداکثر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی و کمتر از ۵۵ میلیارد تومان تخصیص اعتبار داشتیم. اما در طی سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بالغ ۲۲۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است و پیشرفت فیزیکی از ۴۰ درصد به ۶۵ درصد افزایش یافته است.

محسن افروزی ، اهم فعالیت های انجام شده در طی یکسال اخیر را به شرح زیر اعلام کرد:

_ تخصیص اعتبار بالغ بر ۲۲۵ میلیارد تومان از زمان سفر ریاست محترم تا دی ماه ۱۴۰۱
_ انجام بیش از ۱۴ کیلومتر لوله گذاری
_ خرید لوله به متراژ ۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان
_ تملک و رفع معارض بیش از ۲۳ کیلومتر مسیر
_ خرید شیرآلات طرح با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان
_ انجام مناقصه احداث تلمبخانه و سازه های وابسته به صورت EPC با برآورد اولیه حدود ۹۰ میلیارد تومان

اهم فعالیت های انجام شده از ابتدا (کلنگ زنی) تا کنون:
_ خرید ۴۰ کیلومتر لوله مورد نیاز طرح
_ انجام عملیات لوله گذاری حدود ۳۵ کیلومتر
_ افتتاح مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی شهر لیکک
_ افتتاح مخزن ۱۰۰۰ شهرک ولیعصر
_ تملک و رفع معارض بالغ بر ۹۰ درصد مسیر اصلی
_ خاکبرداری بالغ بر ۳۵ کیلومتر از مسیر اصلی

زارع قلات رئیس اداره آبفاضلاب شهرستان بهمئی هم با بیان اینکه ، طی سفر رئیس جمهور محترم به استان مبلغ ۴۰ میلیارد تومان از محل محرومیت زدایی به شهرستان تخصیص داده شد که بخش سرآسیاب با روستاهای حومه با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در حال انجام هست .

آبرسانی به برم الوان با پیشرفت ۱۰۰ درصد انجام گردید گفت : آبرسانی به روستای سیاهشیر با پیشرفت ۹۰ درصد ، اصلاح و بازسازی شبکه توزیع شهر لیکک با اعتبار بالغ ۷۰۰ میلیون تومان ،اصلاح و توسعه شبکه توزیع به متراژ ۸ کیلومتر به صورت امانی توسط آبفا انجام گردید .

، خرید لوله و اتصالات ،الکتروپمپ ،تابلو برق ، کابل برق ، دستگاه نشت یاب ، لوله یاب .پمپ روبین ، موتور جوش ، خرید دستگاههای گندزدای .گاز کلر .پودر کلر ، پروژه ایستگاه بین راهی شهر لیکک واقع در کندیده به مبلغ ۷ میلیارد تومان در حال کار هست.

وی گفت : برآورد وهزینه و مطالعات آبرسانی به روستاهای ماما زنگی ، خارستان ، اسلام آباد ، بابااحمد با مخازن ذخیره با برآورد هزینه ۱۰ میلیارد در حال مناقصه می باشد.

هاشم طاهری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی هم به تشریح آخرین وضعیت بیمارستان 32 تخت خوابی شهر لیکک پرداخت و گفت :پروژه بیمارستان در دولت جدید؛ پس از سفر ریاست جمهوری و اختصاص ۲۰ میلیارد با سرعت بیشتر شروع شد،و در حال حاضر فیزیک بیمارستان تکمیل شده و از نظر تجهیزات به روزترین و پیشرفته ترین دستگاهای رادیولوژی و سونوگرافی و سیستم تصفیه فاضلاب و غیره به این بیمارستان تخصیص داده شد.

هاشم طاهری گفت :بیمارستان داری بخش های داخلی،اطفال،زنان و زایمان،دیالیز،اتاق عمل و اتفاقات هست که با سه بخش اتفاقات و اطفال و داخلی شروع خواهد شد و سپس بخش های دیالیز و اتاق عمل و زنان و زایمان در مراحل بعدی شروع خواهد شد.

مسعود فرحبخش رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی هم در این جلسه به خدمات ، تلاشها و کارهای اداره خود اشاره کرد و گفت : با برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای تعالی آموزشی و فرهنگی اقدامات ارزنده و مثبتی در این نهاد صورت گرفته است.

کهزادی رئیس ادراه راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بهمئی هم در این جلسه گفت : شهرستان بهمئی در محموع 420کیلومتر راه با 565 دستگاههای پل بوده که قریب به 44 درصد انها به علت قدمت بالا و بار ترافیکی و اضافه تناژ کامیون ها در معرض ریزش بوده که نیاز مند به اعتبارات استانی می باشد.

مجید کهزادی به کارهای صورت گرفته در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت : روکش اسفالت محور لیکک بهبهان به طول ۶ کیلومتر با خط کشی با اعتبار ۴ میلیارد تومان ، اسفالت جاده پشت کوه ملاطماسب به طول ۱۵۰۰ متر با اعتبار ۱.۵ میلیارد تومان ، اسفالت جاده بلوط حصاربه طول قریب به ۳ کیلومتر با اعتبار ۳ میلیارد تومان ، اسفالت ورودی شهرک ولیعصر به طول ۵۰۰متر با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان ، آسفالت محور لیکک ماغر به طول 3.5 کیلومتر با اعتبار 4.7 میلیارد تومان که در مجموع :14کیلومتر آسفالت با مبلغ:13.7 میلیارد تومان در طول یک سال گذشته در دولت سیزدهم صورت گرفته است.

وی همچنین به دیگر طرح های در دست اقدام خود به شرح زیر اشاره کرد:

پروژه هایی که الان درحال فعالیت هستند:
۱-جاده روستایی پهنوک به طول 9 کیلومتر با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان
2-جاده روستایی بنه پیر به طول 5.5کیلومتر با اعتبار 8.5 میلیارد تومان
3-جاده برم الوان به سراسیاب به طول ۴ کیلومتر با اعتبار قریب به ۱۴ میلیارد تومان
4-جاده سه راهی ممبی سراسیاب به سمت الهی اباد به طول یک کیلومتر به اعتبار ۵ میلیارد تومان
۵-اسفالت جاده پشت کوه ملاطماسب به طول ۱۵۰۰ متر با اعتبار 6.5 میلیارد تومان
جمعا:47 میلیارد تومان 24.5 کیلومتر
پروژه هایی که به زودی شروع میشوند و قرارداد انها قطعی هست
اسفالت راه حوزه قله ممبی به طول ۸ کیلومتر با اعتبار ۶میلیارد تومان به زودی اغاز میگردد
اسفالت راه منیزور به طول 2 کیلومتر با اعتبار 2.7 میلیارد تومان
نصب نیوجرسی به طول 5 کیلومتر با اعتبار 13میلیارد ریال
روکش آسفالت لیکک بهبهان به طول 5کیلومتر با اعتبار5 میلیارد تومان
پروژه هایی که در مناقصه هستند
جاده لیکک قلات کندیده به طول 6کیلومتر با اعتبار 5 میلیارد تومان
جاده ممبی به رود تلخ به طول 5 کیلومتر با اعتبار 5 میلیارد تومان

مسلم مختاری خبرنگار و نماینده صداوسیما

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: