کد خبر: ۳۳۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد:
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در روز ششم فروردین امسال تعداد ۲۴ هزار و ۵۹۳ مسافر در مراکز اقامتی استان اسکان یافتند.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛سعید طالبی پور در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: روز قبل آن ۶هزار ۸۸۱نفر در مراکز اقامتی رسمی و ۱۷ هزار و ۷۱۲ نفر در اقامتگاههای غیر رسمی و اضطراری در استان مستقر شدند.

اسکان بیش از ۲۴ هزار مسافر در مراکز اقامتی کهگیلویه و بویراحمد

طالبی پور به آمار بازدیدکنندگان اشاره کرد و گفت: روز گذشته ۳۸ هزار و ۳۸ نفر از اماکن گردشگری، تاریخی زیارتی و تفریحی این استان بازدید کردند.

وی یادآور شد: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۶فروردین، ۱۳۲ هزار و ۲۴۶ نفر در مراکز اقامتی مختلف استان اسکان یافته و ۳۷۴ هزار و ۹۶۸نفر از اماکن تاریخی و تفریحی استان بازدید کردند.

رئیس اداره تعاون و رفاه آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته به تعداد فرهنگیان اسکان یافته در مدارس استان اشاره کرد و گفت: از آغاز طرح اسکان نوروزی فرهنگیان تا پایان روز پنجم فروردین سه هزار و ۶۷۵ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱۶ هزار و ۶۳۸ نفر در ستادهای اسکان آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد پذیرش شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد پیش تر گفت: ظرفیت اقامتی مسافران نوروری در سطح کل استان تا ۱۰۰ هزار نفر در اقامتگاه های رسمی و سایر موارد پیش بینی شد.

طالبی پور" اظهار کرد: بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ تخت اقامتی رسمی تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قرار دارد.

وی افزود: علاوه بر مکان های رسمی، فضای مدارس، سالن های ورزشی و هلال احمر، شهرداری ها و ... با پیش بینی شرایط خاص و حتی بارندگی در ایام نوروز، مجموعا تا ۱۰۰ هزار ظرفیت اقامت در نظر گرفته شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: