کد خبر: ۳۳۷۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵
همزمان در سراسر کشور؛
نخستین جلسه شورای اداری کهگیلویه و بویراحمددر سال جدید به صورت ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور برگزار شد.

پایگاه خبری آوای رودکوف:استاندار در نخستین جلسه شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سخنان رئیس جمهور در نشست شورای اداری که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور همه استان‌ها برگزار شد، گفت: توجه به حوزه فرهنگی، استفاده از نخبگان و ایجاد امید در بین مردم مورد تاکید رئیس جمهور است.

جلسه اعضاء شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد با رئیس جمهور/استاندار:مدیران خود را از حواشی دور کنند

علی احمدزاده تاکید کرد: هم مدیران و هم افرادی که تریبون دارند موظف به ایجاد امید در بین مردم هستند.

مدیران خود را از حواشی دور کنند

احمدزاده با تاکید بر اینکه مدیران خود را از حواشی به دور نگه دارند، اضافه کرد: عده‌ای تلاش دارند برای اینکه خود را مطرح کنند مدیران دولت سیزدهم و خدمات این دولت را به حاشیه می‌برند که از مدیران می‌خواهم گرفتار حواشی نشوند و کار جهادی را سرلوحه قرار دهند.

رشد تولید از طریق سرمایه‌گذاری محقق می‌شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شعار مهار تورم و رشد تولید سال ۱۴۰۲ گفت: دستگاه‌های متولی در حوزه اقتصادی برای کنترل قیمت و مهار تورم در بازار تلاش کنند، ضمن اینکه رشد تولید از طریق سرمایه‌گذاری محقق می‌شود و بخش اقتصادی استان این دو محور از فرمایشات رهبری را در دستور کار قرار دهند.

لزوم توجه به تکریم ارباب رجوع در ادارات

آقای احمدزاده تکریم ارباب رجوع در ادارات و دستگاه‌های اجرای را مورد تاکید قرار داد و افزود: مدیران تلاش کنند هزینه دولت را کم و از اسراف جلوگیری کنند و از هزینه‌های غیر ضرور بپرهیزند.وی با اشاره به اینکه کار جهادی سرلوحه کار مدیران باشد، گفت: مایه افتخار است که مدیرانی که انتخاب کرده ایم بومی همین استان و بهترین‌های دستگاه‌ها هستند؛ از این مدیران می‌خواهم جدی کار کنند و توسعه و پیشرفت استان را مدنظر قرار دهند.

دستاوردهای خوب استان در سال ۱۴۰۱

استاندار گفت: سال ۱۴۰۱ دستاورد‌های زیادی در استان داشت که بزرگترین آن اعتبارات بسیار خوب سفر هیات دولت به استان بود.

احمدزاده به کار‌هایی که در استان انجام شد اشاره کرد و افزود: در حوزه امنیت در رده امنیت عالی قرار گرفته ایم در وضعیت سفید قرار داریم و کمترین مشکلات را در وقایع پیش آمده داشتیم.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم یک افتخار است بیان داشت: در برخی دستگاه‌ها مواردی پیش می‌آید که مدیر نمی‌تواند کار‌ها را به خوبی پیش ببرد؛ مدیران باید محیط اداری خود را ساماندهی کنند.

اختلافات در ادارات باید رفع شود تا خدمت رسانی بهتر انجام شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به حل اختلاف بین دستگاه‌های دولتی اشاره کرد و گفت: اختلاف بین دستگاه‌های دولتی به خدمات رسانی صدمه می‌زند و دستگاه‌ها باید در نشستی این اختلافات را رفع کنند و در صورتی که برطرف نشد با مراجعه به استانداری حل و فصل کنند و به دستگاه قضا کشیده نشود.

احمدزاده به مشکلات اقتصادی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این وضعیت مشکلاتی را برای مردم به وجود آورد، اما امسال امید‌هایی است که با اراده دولت کار‌هایی انجام و بخشی از مشکلات اقتصادی رفع شود.

لزوم آمادگی برای سفر هیات دولت به استان

وی به سفر هیئت دولت در سال جدید اشاره کرد و گفت: همه دستگاه‌ها باید تا ۱۰ فروردین اطلاعات اولیه طرح‌های عمرانی و اجرایی خود را ارائه دهند تا برای سفر رئیس‌جمهور جمع بندی شود.

استاندار به کلنگ زنی و افتتاح طرح‌های بزرگ در این سفر اشاره کرد و گفت: در این سفر قرار است طرح‌های بزرگی کلنگ زنی شود و در صدور مجوز‌ها باید سرعت عمل داشته باشید.

کمک به شهرداری ها باید تغییرات محسوسی ایجاد کند

احمدزاده با اشاره به کمک‌های دولت به شهرداری‌های استان افزود: دولت حدود ۴۶۰ میلیارد تومان به شهرداری‌های استان کمک کرده و شهرداری‌ها باید بتوانند خود را اداره کنند باید تغییراتی در شهر‌ها ایجاد کنند که به چشم بیاید و شهرداری و شورا باید جوابگوی مردم باشند.

احمدزاده با اشاره به روند اقتصادی طرح‌های عمرانی در استان گفت: طرح‌های عمرانی باید هر چه سریعتر ساماندهی و طرح‌های روستایی اجرا و از محرومیت خارج شوند.

نارضایتی ها از برخی دستگاههای استان باید رفع شود

استاندار بیان داشت: نارضایتی‌های از برخی دستگاه‌ها در استان چه از طرف مردم چه دستگاه قضا اعلام می‌شود که باید هر چه سریعتر این مشکلات حل شود تا در سال جدید شاهد این نارضایتی‌ها نباشیم.

وی با اعلام نارضایتی از عملکرد بانک‌ها گفت: بعضی بانک‌ها در برخی قسمت‌ها خوب کار کردند و در برخی حوزه‌ها عملکردی نداشتند، پایه اصلی سرمایه‌گذاری‌ها و ایجاد اشتغال در بانک‌ها است که در این خصوص ضعف داریم و عملکرد آن‌ها رضایت بخش نیست.

استاندار اضافه کرد: در یک مقایسه چرا بانک‌های ایلام با سرمایه گذاران همکاری می‌کنند و این همکاری در استان نیست و این باید حل شود بانک‌های که در سال گذشته همکاری نکردند مدیران آن‌ها تغییر می‌کند و درخواست این تغییر را دادیم.

احمدزاده افزود: در پرداخت تسهیلات ازدواج، فرزند آوری و سرمایه گذاری مشکلات زیادی در بانک‌ها داریم و باید در سال جدید مدیریت شود.

باید با تحقق شعار سال مشکلات اقتصادی رفع شود

استاندار با اشاره به شعار مهار تورم و رشد تولید سال ۱۴۰۲ گفت: دستگاه‌های متولی در حوزه اقتصادی برای کنترل قیمت و مهار تورم در بازار تلاش کنند ضمن اینکه رشد تولید از طریق سرمایه‌گذاری محقق می‌شود که بخش اقتصادی استان این دو محور از فرمایشات رهبری را در دستور کار قرار دهند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: