شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۳۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۱
مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیشموک به امامت حجت الاسلام علی اکبر راوند:
نماز عبادی سیاسی جمعه دیشموک به امامت حجت الاسلام علی اکبر راوند اقامه شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛امام جمعه دیشموک در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به پنجمین سال خروج آمریکا از برجام گفت:ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا یک سال و نیم بعد از قبولی در انتخابات چندین توافق نامه و معاهده بین المللی دیگر غیر از برجام را زیر پا گذاشته بودو فرمان خروج از برجام را نیز صادر کرد که این تصمیم ،تصمیم شخصی و فردی ترامپ نبودبلکه بخش عمده حاکمیت سیاسی ایالات متحده آمریکا مخالف برجام بودند.

دستورات رئیس جمهور برای دیشموک بر روی زمین ماند / پروژه های تعطیل  تعیین تکلیف  و پروژههای کلنگ زنی شده به سر انجام برسند

حجت الاسلام راوند در ادامه بیان کردند :ایران به پشتوانه رهبری حکیم و مدبر و با استقامت بی نظیر مردمش فشارهای حداکثری به خصوص فشار اقتصادی بعد از خروج آمریکا از برجام رابا مقاومت حداکثری تحمل کردند وتا حدودی باتهاجم مدبرانه پاسخ داده شد.

خطیب جمعه دیشموک افزودند:خروج آمریکا از برجام نتوانست جلوی پیشرفت برنامه هسته ای ایران اسلامی را بگیرد و در عین حال موقعیت نظامی دفاعی و منطقه ای ایران نیز تقویت شد و ایران آینده خود را به برجام گره نخواهد زد و سیاست تکیه بر داخل و نگاه به شرق را تقویت خواهد کردو این آمریکاست که باید پاجلو بگذارد وبرای بن بستی که ایجاد کرده است راه خروجی پیدا کند.

حجت الا سلام راوند در ادمه گفتند:ایران انقلابی با تجربه ۴٣ساله راه رسیدن به ایران قوی از مسیر اتکا به وعده الهی و اقتدار مردمی و بازدارندگی فعال در حوزه های دفاعی امنیتی و عملی و اقتصادی را میداند.

ایشان با اشاره به نشست وزرای خارجه در قاهره گفتند:نشست مشورتی این اتحادیه پشت درهای بسته درباره بازگشت سوریه پس از ١٢سال به این اتحادیه تصمیم ١٨۰درجه آنها درباره مواضع قبلی خود درباره سوریه محسوب میشود این بازگشت مجدد کرسی سوریه پس از ١٢سال به اتحادیه عرب به دولت قانونی دمشق شهر ١٢سال مقاومت و حاصل آن پیروزی درمیدان بود که دست دیپلماسی بر سر میز مذاکره پر کرد که این اتفاق مهم نتیجه دیپلماسی منطقه ای دولت سیزدهم در حل اختلافات با حکومت سعودی و سایر همپیمانان او بود.

امام جمعه دیشموک در ادامه این رخداد تاریخی را نشانه کاهش نفوذ آمریکا در منطقه غرب آسیا و پیروزی بزرگ حمهوری اسلامی و محور مقاومت در میدان سوریه بیان کردند.

حجت الاسلام راوند با اشاره به ٢۵اردیبهشت و صدور پیام تاریخی لغو قراداد تنباکو گفتند:به واسطه فشارناشی از تقوای میرزای شیرازی،ناصرالدین شاه در سفر به انگلیس امتیاز کشت تولید و فروش تنباکو را به مدت نیم قرن به یکی از سرمایه داران انگلیسی واگذار کرد وقتی خبر در کشور پیچید این مساله با مخالفت علما روبرو شد و میرزای شیرازی فتوا صادر کردندکه در آن حکم استعمال تنباکو را درحکم محاربه با امام زمان دانستند.

امام جمعه دیشموک گفتند:فتوای تحریم تنباکو برخاسته از عقل و تدبیر وبینش بالای سیاسی و احساس تکلیف میرزای شیرازی بود که علمای شیعه در طول تاریخ چنین احکامی را صادر کردند که از ان جمله میتوان به فتوای تاریخی مقام معظم رهبری در باره اهانت به مقدسات اهل سنت اشاره کرد .

حجت الاسلام راوند در ادامه بیان کردند از مسئولین دولت سیزدهم انتظار داریم که در سفر استانی خود ؛ به دیشموک که مورد تاکید و توجه رئیس جمهور بود نیز سفر کنندو ببینند که مسئولین استانی به دستورات رئیس جمهور برای رسیدگی به این منطقه توجه نکردندو دستورات رئیس جمهور بر روی زمین ماند.

ایشان در ادامه با اشاره به مشکلات تنگ چویل گفتند:در حوزه راهها پل ارتباطی مردم منطقه به خوزستان که قرار بود شروع شود نیمه کاره رها شده است که انتظار داریم پروژه های تعطیل در بخش دیشموک تعیین تکلیف شوند و پروژههای کلنگ زنی شده به سر انجام برسند تا باعث بد بینی مردم نسبت به نظام نشوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: