شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۴۰۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰
جهان؛
روزنامه فرانسوی لوموند تاکید کرد: سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در اروپا تحت فشار است.

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون خبر ویژه خود نوشت: لوموند با اشاره به اقدام‌های اخیر در اروپا مبنی بر ممنوعیت تجمع سالانه سازمان منافقین در پاریس و حمله پلیس آلبانی به مقر این سازمان نوشت: این سازمان در اروپا تحت فشار است. فشارهای جاری علیه سازمان، همزمان است با تلاش کشورهای اروپایی و آمریکا برای کاستن از تنش‌های جاری در مناسبات خود با ایران است

برخی از نمایندگان پارلمان، دولت فرانسه را به دو دوزه‌بازی متهم کرده‌ و مدعی شده اند که تصمیم مقامات پاریس مبنی بر جلوگیری از برگزاری تظاهرات سازمان مجاهدین، بعضاً با هدایت مقامات ایرانی صورت گرفته است.

مقاله‌نویس لوموند در جای دیگری از مطلب خود به استقبال سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از حمله پلیس آلبانی به پایگاه مجاهدین و همچنین فاصله‌گیری دولت دموکرات آمریکا از این سازمان ‌اشاره کرده است. یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، گفت که از نظر این کشور سازمان مجاهدین یک جنبش دموکراتیک پایدار نیست و مردم ایران را نمایندگی نمی‌کند.

لوموند همچنین سرمقاله خود را به مذاکرات جاری در خاورمیانه به ویژه میان آمریکا و ایران، از یک طرف، و ایران و عربستان، از طرف دیگر، اختصاص داد. آلن فراشون، سرمقاله‌نویس لوموند با استناد به جراید اسرائیلی و آمریکایی، «هارتص» و «نیویورک تایمز»، نوشت که از قرار آمریکا و ایران به یک توافق غیررسمی با یکدیگر دست یافته‌اند و به آن تفاهم متقابل می‌گویند.

سرمقاله نویس لوموند نوشت به موجب این تفاهم حکومت ایران متعهد شده که غنی‌سازی اورانیوم با غلظت بیش از ٦٠ درصد را ادامه ندهد و در مقابل، میلیاردها دلار از دارایی‌های مسدود شده ایران آزاد شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: