شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰
در حطبه‌های نماز جمعه عنوان شد:
امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از یک بدعت دیگر در قبرستان‌های این استان به شدت انتقاد کرد و خواستار برچیدن چنین حرکاتی شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف ، آیت‌الله سید نصیر حسینی در حطبه‌های نماز جمعه اولین هفته از ماه مبارک رمضان به اهمیت تلاوت قرآن اشاره کرد و گفت حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند هر مسلمان باید ۵۰ آیه از قرآن را تلاوت کند قرآن مایه برکت و خیر برای زندگی است روایات بسیاری در مورد تلاوت قرآن وجود دارد تا مسلمانان از تلاوت قرآن غافل نباشند وقتی قرآن می‌خوانیم دگرگونی معنوی در انسان ایجاد می‌شود و خواندن قرآن انسان را از فحشا و منکر بر حذر می‌دارد انسانی که با قرآن انس دارد خود را از معاصی دور نگه می‌دارد.

انتقاد امام جمعه یاسوج از یک بدعت دیگر در قبرستان‌ها

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از خطبه اول نماز جمعه اولین هفته از ماه مبارک رمضان تصریح کرد: یکی از امانت‌های پیامبر در حدیث ثقلین قرآن است و یکی از آن دو چیز گرانبها است که در میان پیروان خود به یادگار گذاشته است و قرآن و اهل بیت هرگز از یکدیگر جدا نخواهند شد.
امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: تربیت فرزندان موضوع مهمی است و امام علی علیه السلام می‌فرماید حق فرزند بر پدر این است که اسم خوب برای او انتخاب کند و او را خوب ادب کند و البته خواندن قرآن را به او بیاموزد و یکی از حقوق فرزندان این است که پدر و مادر به او قرآن یاد بدهند.

وی به ماه مبارک رمضان و شأن آن اشاره کرد و گفت: شأن این ماه آنقدر بالا است که آن را ماه قرآن هم نام نهاده‌اند و باعث طهارت روح انسان می‌شود.

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در خطبه دوم اولین نماز جمعه در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: به حجاب زنان نگاه کنید زنان در حجاب خود چقدر شکوه دارند آنهایی که لباس جلف می‌پوشند شکوه و عظمت ندارد .

وی به روز ملی شدن صنعت نفت اشاره کرد که با همراهی دکتر مصدق و روحانیت و فداییان اسلام و مردم این سرمایه کشور ملی شد.فدایان اسلام ضربه کاری را به رزم‌آرا وارد کردند همان کسی که سد راه ملی شدن نفت بود نفت روز به روز منافع زیادی برای انگلیس داشت و چیزی از نفت برای ایران باقی نمی‌ماند هرچند در آن روزگاران ما مستعمره انگلیسی‌ها بودیم و اختیار منابع ملی خودمان را نداشتیم انگلیسی‌ها به خود ما لرها می‌گفتند هر کسی مهر علی در دل دارد نفت برای چه می‌خواهد.

وی افزود: امروز هم برای اینکه منافعشان به هم خورده می‌گویند جمهوری اسلامی به چه درد می‌خورد آنها خودشان می‌فهمند که ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی چه ضربه‌ای بر پیکره آنها وارد کرده است. امروز

کشتی نفتی آمریکا توسط جمهوری اسلامی توقیف می‌شود که سابقه نداشته است ما حق این کار را داریم چرا که اموال ایران را به غارت برده بودند.

حسینی گفت: هرچند برخی‌ها در داخل کاسه‌لیس غرب هستند و آرزو می‌کنند ترامپ بر روی کار بیاید به این فرد می‌گوییم تو اگر یک جو غیرت ایرانی داشتی این حرف را نمی‌زدی آمریکایی که ملت ما را در طول تاریخ تحقیر می‌کرده است و سرمنشا همه جنگ‌ها علیه ایران آمریکا بوده است لذا این‌ها مزدور هستند و آقایی به آنها نمی‌آید و دوست دارند در چنگال استعمار باشند.

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: اما ملت ایران اسلامی هرگز آقایی خود را به هیچ چیز نخواهد فروخت

وی گفت: عید نوروز را هم در پیش داریم که باید در عید نوروز احترام ماه مبارک رمضان را هم داشته باشیم در مسافرت هم باید احترام ماه مبارک رمضان را داشته باشیم و روزه خواری در ملا عام نباشد در مسافرت‌ها مسائل دینی و همچنین قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید تلفات استان ما در سوانح رانندگی کم نیست این همه پدر و مادران برای جوانان زحمت می‌کشند اما با بی‌احتیاطی در سانحه رانندگی جان خود را از دست می‌دهد.

وی افزود: هم جان خودمان را به خطر می‌اندازیم هم جان دیگران را به خطر می‌اندازیم.

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه انتقادی از وضعیت حجاب کرد و گفت: قبلاً انتقاد می‌کردیم که چرا باید در یک حرکت انحرافی مجسمه شیر روی قبرها بگذارند که خوشبختانه بسیاری از مردم در حال برداشتن نماد شیر از روی قبرها هستند و البته دادگستری و قضات هم کارهای خوبی انجام دادند تا این مباحث انحرافی جمع شود.

وی در ادامه اظهارات خود به یک حرکت انحرافی دیگر اشاره کرد و گفت: خیلی زشت است که عکس زنان و دختران را روی قبرها حک می‌کنند با چنین کارهایی تن میت در قبر می‌لرزد چرا باید کاری کنیم که میت در آرامش نباشد.

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین به سر و وضع برخی از زنان و دختران در آرامستان‌ها اشاره کرد و گفت: این چه سر و وضعی است که برای خودشان درست کرده‌اند در حالی که صاحبان عزا نیز خودشان با دیدن چنین وضعیتی معذب هستند.

حسینی در ادامه به وضعیت حجاب در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بدحجاب‌ها در استان ما عده قلیلی هستند که باید با آنها برخورد شود نمی‌دانیم چرا از مرکز تا اینجا کسی دنبال برخورد با این پدیده نیست جلسه پشت جلسه می‌گذاریم اما هیچ کاری انجام نمی‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه قوانین راهنمایی و رانندگی را ملزم به اجرا هستیم یادآور شد: اما نمی‌دانیم چرا قانونی که خداوند وضع کرده کسی خود را ملزم به اجرای آن نمی‌داند.

برچسب ها: آوای رودکوف
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: