شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۸
سیاسی؛
درحالی که حتی ۴۸ ساعت هم از عملیات تاریخی جمهوری اسلامی ایران در عمق فلسطین اشغالی نمی‌گذرد اما نتایج آن خیلی زود آشکار شده و صهیونیست‌ها را در بن‌بستی بی‌سابقه قرار داد که هیچ راه گریزی برای فرار از پیامدهای آن ندارند.
منبع: تسنیم

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛روزنامه الاخبار لبنان هم همانند دیگر رسانه‌های منطقه سرمقاله امروز خود را به عملیات «وعده صادق» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ضد رژیم اشغالگر در عمق اراضی اشغالی اختصاص داده و در تحلیلی که به این منظور تهیه کرده است نوشت، ایران می‌توانست با هدف قرار دادن یک سفارت یا کنسولگری رژیم صهیونیستی در یکی از کشورهای اطراف یا از طریق متحدان خود در محور مقاومت، پاسخ جنایت تروریستی صهیونیست‌ها علیه کنسولگری ایران در دمشق را بدهد. اما جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفت پاسخ به این جنایت دشمن غاصب، از دل خاک ایران و به طور مستقیم انجام شود.

دستاوردهای زودهنگام عملیات «وعده صادق»

پیام‌های راهبردی عملیات وعده صادق

در ادامه این یادداشت آمده است، بنابراین مهمترین ویژگی این عملیات تلافی جویانه ایران، تغییر قواعد درگیری است؛ به گونه‌ای که دشمنان و حتی شاید برخی دوستان هم تصور نمی‌کردند. این عملیات حاوی پیام‌های بازدارنده بسیاری بوده و معادله جدیدی را ایجاد و مجموعه‌ای از حقایق را آشکار کرد. مهمترین حقیقتی که با این عملیات روشن شد این بود که ارتش اسرائیل بر خلاف ادعاهای خود، قدرتی ندارد و با وجود اینکه عملیات ایران در حد گوشمالی بود و این کشور به هیچ وجه از قدرت واقعی خود استفاده نکرد، اما آمریکا و سایر حامیان رژیم اشغالگر مجبور شدند برای نجات این رژیم به میدان بیایند؛ همان کاری که بعد از آغاز نبرد طوفان الاقصی انجام دادند.

بر اساس این گزارش، از سوی دیگر پاسخ ایران کاملا دقیق و حساب شده بود، به طوری که بدون منجر شدن به یک جنگ همه جانبه، پیام های لازم را به دشمن رساند و اهداف خود از این عملیات را محقق کرد. ایران در عین حال که هیچ زمینه‌ای برای تشدید تنش و جنگ همه جانبه ایجاد نکرد، کاملا از خطوط قرمز رژیم صهیونیستی و معادلات قبلی فراتر رفت و حتی بدون استفاده از موشک‌ها و پهپادهای پیشرفته خود، معادلات جدیدی را تثبیت کرد و به اهدافش رسید؛ بدون اینکه به واکنش اسرائیل توجهی داشته باشد.

نویسنده این یادداشت در ادامه تصریح کرد، دستاوردهای ایران در این عملیات به اندازه‌ای است که حتی کارشناسان و تحلیلگران صهیونیست هم مجبورند به آنها اعتراف کنند:

-اولین دستاورد ایران آن است که این کشور در «جنگ اراده‌ها» علیه آمریکا و اسرائیل پیروز شد. این درحالی است که تهران بخش بسیار کمی از توانمندی نظامی خود را در این عملیات به نمایش گذاشت اما با این وجود تل‌آویو را مجبور کرد برای نجات خود از آمریکا و بقیه متحدانش کمک بگیرد.

-ایران با عملیات وعده صادق همه معادلات را تغییر داد و محاسبات دشمن صهیونیستی را به هم ریخت، به طوری که اسرائیل تصور می‌کرد تهران پاسخ جنایت تروریستی این رژیم علیه کنسولگری ایران در دمشق را از طریق یکی از متحدان خود در محور مقاومت خواهد داد اما اتفاقی که افتاد کاملا متفاوت بود.

-در شرایطی که اغلب دشمنان تصور می‌کردند راهبرد ایران مبتنی بر عدم ورود به رویارویی مستقیم است اما عملیات وعده صادق جمهوری اسلامی ایران همه این تصورات را به هم ریخت و به دشمنان و در راس آن رژیم اشغالگر صهیونیستی هشدار داد از پاسخ مستقیم به آن هیچ ابایی ندارد و زمانی که پای حاکمیت ایران در میان باشد این کشور هیچ خط قرمزی را نمی‌شناسد. این امر موجب می‌گردد صهیونیست‌ها در مرحله بعدی قبل از ارتکاب به هر حماقت جدیدی هزاران بار ارزیابی و محاسبه کنند.

-این عملیات ایران ثابت کرد ترس آمریکا از ورود به جنگ با ایران و به خطر افتادن منافع خود در منطقه به اندازه‌ای است که حتی اگر اسرائیل هم در خطر باشد ایالات متحده حاضر به تقابل مستقیم با ایران نمی‌شود و خودش را وارد یک جنگ بیهوده و پرهزینه نمی‌کند. بنابراین ایران ثابت کرد که ایران 2024 با ایران دهه 1980 و قبل از انقلاب کاملا متفاوت بوده و می‌تواند طرف‌هایی چون آمریکا را وادار به عقب‌نشینی کند.

-بنابراین ایران موفق شد در عین پاسخ به جنایت صهیونیست‌ها، قوانین جدیدی را در درگیری ایجاد کند که همچنان بیشتر خواهند شد و حتی اگر صهیونیست‌ها مرتکب حماقت جدیدی هم بشوند، این نتایجی که عملیات وعده صادق رقم زد، پاک نخواهد شد. اشغالگران به خوبی می‌دانند که هر حماقت تازه از سوی آنها چه عواقب مرگباری دارد و به همین دلیل است که آمریکا شدیدا اسرائیل را تحت فشار قرار داده و با هر تحرک نظامی از جانب آن مخالف است.

-عملیات وعده صادق ایران ثابت کرد رژیم صهیونیستی حتی در مقابله با خطرات کوتاه و محدود هم به شدت وابسته به تجهیزات نظامی و دفاعی آمریکا و دیگر حامیان خود است و به هیچ وجه به تنهایی قادر به محافظت از پایگاه‌های ارتش خود هم نیست چه برسد به جبهه داخلی فلسطین اشغالی و شهرک‌نشینان صهیونیست.

-به این ترتیب ضربه بزرگی که به وجهه و هیمنه پوشالی ارتش رژیم اشغالگر در نبرد طوفان الاقصی وارد شد، در عملیات وعده صادق تکمیل گشت.

-جمهوری اسلامی ایران موفق شد دشمن صهیونیستی را در برابر یک معضل واقعی قرار دهد: به این صورت که اسرائیل اگر بخواهد به سمت تحرک نظامی ضد ایران پیش برود در معرض عواقب مرگبار و نابودکننده آن قرار خواهد گرفت و اگر سکوت کند، علنا اعتراف کرده که بازدارندگی آن نابود شده است.

به همین دلیل جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر خواست تا با ادعای اینکه موشک‌ها و پهپادهای ایران توسط اسرائیل رهگیری شده است، یک تصویر پیروزی برای این رژیم ارائه داده و از آبروریزی فرار کند.

اما حتی این گزینه هم برای صهیونیست‌ها شکست خورده، زیرا ابعاد عملیات ایران در منطقه و حتی کل جهان به اندازه‌ای بود که افکار عمومی داخلی رژیم صهیونیستی و نیز بین‌المللی نمی‌توانند دروغ‌های مقامات اسرائیلی را باور کنند.

به طور کلی عملیات تلافی‌جویانه ایران بیانگر ورود به یک مرحله جدید و یک تغییر کیفی است که چالش‌های پیش روی نهادهای تصمیم‌گیری سیاسی و امنیتی رژیم اشغالگر را بیش از پیش تشدید می‌کند. اتفاقی که افتاد علی‌رغم همه تلاش‌های آمریکا و اسرائیل، معادلات را به نفع محور مقاومت تغییر داد و امروز صهیونیست‌ها به این فکر می‌کنند اگر این حجم از موشک‌ها و پهپادها از فاصله کم و از جنوب لبنان به سمت اراضی اشغالی شلیک شود در سایه ناتوانی سامانه‌های پدافندی ارتش اسرائیل، چه اتفاقی برای جبهه داخلی این رژیم خواهد افتاد؟

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: