شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۰
روابط عمومی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، ریاست سازمان جهاد کشاورزی از تخریب بیش از ۳۰ هزار متر مربع ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی این استان خبر داد

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛از سه هکتار بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی تخریب شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی از تخریب بیش از ۳۰ هزار متر مربع ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی این استان خبر داد .

دکتر سیدعلی معتمدی پور افزود: حفاظت از اراضی کشاورزی به جد در این استان پیگیری می‌شود.

معتمدی پور اظهار داشت: حفاظت از عوامل تولید در بخش کشاورزی به ویژه عامل زمین کشاورزی نه فقط برای حمایت از اقتصاد کشاورزی بلکه برای حمایت از کل اقتصاد کشور امری ضروری است.

ایشان از بهره‌برداران بخش کشاورزی استان خواست تا بدون استعلام از مدیریت جهادکشاورزی شهرستانها اقدام به ساخت و ساز در اراضی کشاورزی نکنند تا متحمل هزینه و خسارت نشوند.

معتمدی پور افزود: عوامل گشت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی و باغی به طور مستمر در حال گشت بوده و تغییر کاربری‌های غیر مجاز را شناسایی و اقدام لازم انجام می شود.

دکتر معتمدی پور ضمن قدردانی از فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد به خاطر امنیت و ثبات موجود در این استان گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های امن کشور است و این امر به خاطر تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای خدوم ناجا محقق شده است.

وی از نقش نیروی انتظامی و همکاری تنگاتنگ با امور اراضی گفت: نیروی انتظامی در تمامی مراحل اجرای قوانین به ویژه اجرای احکام دستگاه قضایی در کنار همکاران امور اراضی است.

در حاشیه این عملیات جهرم شاکریان مدیر جهاد کشاورزی بویراحمد گزارش داد: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی کشاورزی و باغی در پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ حدوداً ۱۳ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده روستای موردراز شهرستان بویراحمد با حضور،نماینده دادستان، یگان حفاظت امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان و با همکاری نیروی انتظامی، قلع و قمع گردید.

شاکریان ادامه داد: قلع و قمع انجام شده در مساحت۳هزار و ۵۰۰ متر مربع در اراضی کشاورزی بوده که شامل ۹ مورد دیوارکشی غیر مجاز در راستای تبصره ۲ ماده ۱۰ بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی بویراحمد ادامه داد: قلع و قمع انجام شده در مساحت ۳۰ هزار و ۵۰۰ متر مربع در اراضی کشاورزی بوده که شامل ۹ مورد دیوارکشی غیر مجاز در راستای تبصره ۲ ماده ۱۰ بوده است

در ادامه دکتر معتمدی پور افزود: مبارزه با تغییر کاربری غیر مجاز با جدیت پیگیر شود و باید در این زمینه کوتاهی نشود چرا که اگر در منطقه‌ای یکبار کسی متوجه شود با شلوغ کاری و داد و فریاد می‌توان جلوی قلع و قمع و تخریب ساخت و ساز غیر مجاز رو گرفت این فعالیت غیرمجاز و غیر قانونی ادامه می‌یابد، به همین دلیل باید به طور جدی برخورد شود.ایشان تاریخچه ای از خدمات و فعالیت‌های امور اراضی استان را عنوان کرد و به پاس همکاری‌های دستگاه قضا با امور اراضی در جهت پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز تقدیر و تشکر کرد.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: