شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۶۵۸
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۱
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در یادواره شهدای ارتش در گچساران:
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در یادواره شهدای ارتش در گچساران گفت: عملیات وعده صادق خنجر جهان اسلام بر روی گلوی رژیم کثیف صهیونیستی بود.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش در اجلاسیه شهدای ارتش جمهوری اسلامی اسلامی ایران در استان کهگیلویه و بویراحمد که به میزبانی شهرستان گچساران برگزار شد اظهار کرد: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد مردمی سخت‌کوش و منحصر به فرد با بلوغ سیاسی و با مجاهدت کم‌نظیر در دوران دفاع مقدس هستند که بیشترین اعزام به جبهه را در آن دوره به خود اختصاص دادند و مقام اول مشارکت در انتخابات اخیر نیز مربوط به همین مردم است.

عملیات «وعده صادق» خنجر جهان اسلام روی گلوی رژیم صهیونیستی بود

فرمانده کل ارتش در ادامه اظهارات خود به صفات و خصوصیات بارز شهرستان گچساران اشاره کرد و گفت: مردم این شهرستان در دوره طاغوت مجاهدت کردند و حماسه مردم این شهرستان در ۱۹ بهمن ۵۷ مثل نگین انگشتری در دوران مبارزات نهضت است.

وی همچنین در بخش دیگری از اظهارات خود به فرمایشات امام راحل در خصوص مردم بویراحمد اشاره کرد که فرمودند اگر دیگر شرایط برای ما سخت شود به میان مردم بویراحمد خواهیم رفت لذا از بارزترین صفات این مردم فداکاری و شجاعت آنها است.

این فرمانده در بخش دیگری از اظهارات خود در اجلاسیه شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مجاهدت مرزداران و احترامی که مردم ایران برای فرزندان خود در لباس رزم قائل هستند گفت: در مرزهای جنوبی و شمالی کشور مزارهای مرزداران فداکار از ده‌ها سال پیش وجود دارد که همواره برای مردم ایران زمین قابل احترام هستند و در آموزه‌های دینی بالاترین ارزش‌ها مربوط به این افراد فداکاری است که از مرزهای کشور خود جانانه دفاع می‌کنند و عند ربهم یرزقون بالاترین درجه بهشت است که برای این افراد در نظر گرفته می‌شود.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه با بیان اینکه به وضعیت کم نظیری ر زمینه استقلال کشور رسیده‌ایم گفت: به چنان وضعیتی رسیده‌ایم که هیچ بیگانه‌ای جرات تعرض به خاک کشور را ندارد.

وی در ادامه اظهارات خود به تشبیه وضعیت استقلال کشور در دوره طاغوت و در دوره جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: وقتی یکی از کارکنان سفارت انگلیس به اتاق شاه می‌رود نقشه‌ای در اتاق بوده که پیشروی نیروهای آلمانی را نشان می‌دهد این کارمند جز سفارت به شاه یک کشور دستور می‌دهد که این نقشه سنجاق شده را از روی دیوار اتاق خود بردارد لذا نمی‌دانیم برای چنین وضعیتی در آن دوره خفت بار بخندیم یا گریه کنیم.

فرمانده کل ارتش یادآور شد: امروز وقتی اقتدار خود را نگاه می‌کنیم به تدبیر و کلام نافذ مقام معظم رهبری پی می‌بریم که هیچ قدرتی نمی‌تواند کوچکترین تاثیری روی تصمیمات جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

وی افزود: وقتی تاریخ را ورق می‌زنیم به کسانی لعنت می‌فرستیم که خاک این کشور را بر باد دادند و ۵۰ سال بعد وقتی باز هم تاریخ را ورق می‌زنیم به روح کسانی درود می‌فرستیم که عزت و افتخار و استقلال را برای این کشور به ارمغان آوردند و اجازه ندادند یک بند انگشت از خاک کشور زیر چکمه بیگانه بماند.

موسوی یادآور شد: یکی از ابعاد مهم یادواره شهدا این است که به خود یادآور شویم کجا بودیم و اکنون کجا رسیده‌ایم و دائم باید این نکته را برای خودمان یادآوری کنیم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به رفتار آمریکایی‌ها در گذشته و در دوره کنونی اشاره کرد و گفت: یک روز وقتی ناو هواپیمابر آمریکایی از اسکله خودشان در آمریکا جدا می‌شد سینه سپر کرده و به هرجا و به هر سمت و سویی که می‌خواست حرکت می‌کرد و برای خودشان ابهتی داشتند اما امروز وضعیت به جایی رسیده که مقام‌های آمریکایی اعلام می‌کنند و به ما پیام می‌دهند که ما این کار را نکرده‌ایم و ما نبوده‌ایم و با ما کاری نداشته باشید که این از برکات خون شهداست.

فرمانده کل ارتش در ادامه به عملیات وعده صادق اشاره کرد و گفت: همه باید بدانیم که این اقدام دفاع مشروع جمهوری اسلامی در برابر عملیات نامشروع رژیم کودککش صهیونیستی بود که از قبل چندین بار این عملیات را به آنها اعلام کردیم و حق مشروع خودمان را انجام دادیم.

وی در ادامه به پیچیدگی عملیات وعده صادق هم اشاره کرد و گفت: از روز ۱۴ اسفند به آنها گفتیم که می‌زنیم و آنها از آن روز در آماده باش کامل بودند و با بیش از ۱۰۰ فروند هواپیما از انواع مختلف فرشی در آسمان زده بودند سطح دومی هم روی زمین داشتند و همه سامانه‌های پدافندی آنها در آماده باش کامل بود.

وی با بیان اینکه چیزهای دیگری هم وجود داشت که باید محاسبه می‌کردیم به چندین مسیر تردد هواپیماهای غیرنظامی از کشورهای مختلف جهان اشاره کرد و گفت: باید رعایت حال آنها نیز می‌شد که نشان می‌دهد این عملیات پیچیدگی خاص خود را داشت و اینجا بود که به رژیم صهیونیستی فهماندیم زدن یک نقطه به مانند غزه که طول و عرض جغرافیایی آن ناچیز است و زدن عده‌ای کودک و پیر و بیمار ارزش نظامی ندارد؛ ارزش نظامی وقتی است که از هزار و چندصد کیلومتر آن طرف از یک نقطه نظامی بتوان نقطه نظامی دیگری را هدف قرار داد و اکنون با عملیات وعده صادق همه معادلات به هم خورده است و عملیات وعده صادق همانند خنجر جهان اسلام بود که بر گلوی رژیم کثیف صهیونیستی فرود آمد و دل همه عدالت خواهان جهان را شاد کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: