شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۱
آوای رودکوف گزارش می‌دهد؛
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در یاسوج گفت: در دولت مردمی در خصوص جذب نخبگان کار‌های متعددی انجام شده است.

تدوین برنامه های مطلوب وزارت علوم برای ماندن نخبگان در کشور

به گزارش پایگاه خبری رودکوف از یاسوج، صبح امروز محمد علی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری وارد فرودگاه یاسوج شد و مورد استقبال استاندار کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفت.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم برای حمایت از نخبگان، گفت: این دولت در حمایت از نخبگان برنامه های مطلوبی تدوین کرده به گونه ای که دیگر نگران آینده شغلی خود نبوده و در کشور بمانند.

محمدعلی زلفی‌گل افزود: در دولت مردمی سیزدهم در خصوص جذب نخبگان کارهای متعددی انجام شده است.

وی تصریح کرد: با همکاری بنیاد ملی نخبگان ذیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آئین نامه جذب نخبگان را به عنوان اعضای هیات علمی بازنگری کردیم و از این به بعد نخبگانی را که بنیاد ملی نخبگان معرفی می کند نیاز به شرکت در فراخوان های جذب هیات علمی ندارند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: این افراد به طور مستقیم به دانشگاه ها معرفی می شوند و با توافق نامه منعقد شده با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال گذشته یک‌هزار و ۳۸۰ نفر از افراد با رتبه های برتر کنکور بورسیه شدند.

وی عنوان کرد: افرادی که در المپیادها شرکت کرده و دارای مدال المپیاد هستند اگر در رشته های مرتبط درس بخوانند در آینده به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه ها استخدام می شوند.

زلفی‌گل با بیان اینکه بورسیه صنعت برای اولین بار در دولت سیزدهم طراحی شده است و از سال گذشته در دفترچه کنکور آمده است، تصریح کرد: طی برگزاری نشست‌هایی مختلف با اتاق بازرگانی تلاش می کنیم از صنایع مختلف برای بورسیه کردن دانشجویان رتبه های برتر و جذب نخبگان استفاده کنیم تا نگران آینده شغلی شان نباشند و در کشور بمانند.

وی، بیان کرد: تلاش می کنیم دانشگاه فنی و حرفه ای یک ائتلاف و یا کنسرسیوم اشتغال با صنایع مختلف شکل داده و برای آنان تکنسین برای تربیت کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه علمی کاربردی هم با رایزنی که با صنایع مختلف داشته است چند هزار نفر را با تضمین اشتغال بر اساس نیاز صنایع مختلف آموزش می دهد.

بهره برداری از سردرب دانشگاه یاسوج با حضور وزیر علوم

با حضور محمد علی زلفی گل وزیر علوم، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان، سر درب دانشگاه یاسوج به بهره برداری رسید.

عملیات اجرایی ساخت سردرب دانشگاه یاسوج سال ۱۳۹۶ آغاز شد. این سردرب ۱۸ متر ارتفاع و ۲۸ متر طول دارد، استفاده از معماری ایرانی- اسلامی در این طرح مورد توجه است.

طرح کلی سردرب دانشگاه یاسوج دارای ویژگی های خاصی و در جنوب کشور منحصر به فرد است و می تواند معرف استان کهگیلویه و بویراحمد باشد.

حضور در دانشگاه یاسوج و افتتاح سردرب دانشگاه، زیارت مقبره شهید گمنام، کلنگ‌زنی دومین خوابگاه متاهلی، بازدید از چندین پروژه فعال و در حال ساخت و مصاحبه با شبکه سراسری به صورت زنده از خبر ۱۴ و نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه یاسوج از برنامه های این سفر است‌.

همچنین نشست آمایش آموزش عالی با حضور امام جمعه، استاندار، رؤسای دانشگاه ها ، نشست با اعضای هیات علمی در قالب جلسه گرامیداشت هفته معلم (استاد) و تجلیل از برگزیدگان و سرآمدان علمی از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: