شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۶۸۱
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۷
دلنوشته علی مزیدی در باره معلم؛
معلم گرامیم امام صادق علیهم‌السلام می‌فرمایند : تمامی جنبندگان روی زمین و ماهی‌های دریا و هر کوچک و بزرگ در زمین و آسمان خدا برای آموزگار خوب طلب آمرزش می‌کنند.

پایگاه خبری آوای رودکوف-علی مزیدی دانش آموز پایه دوازدهم تجربی دبیرستان غیر دولتی پسرانه سما علی اباد کتول ی دلنوشته ای به مناسبت هفته معلم و سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری نوشت:

سلام و درود اول به معلم خلقت خدای متعال که هنر شگفت معلمی از آن اوست.

و درود خداوند بر پیامبر پاکش که معلمی خودش را با خواندن آغاز کرد.

سالروز شهادت استاد مطهری را گرامی می‌دارم و روز معلم را به معلمان عزیزم تبریک می‌گویم و برای تمامی معلمان کشورم آرزوی سلامتی دارم. می‌خواهم علت دوست داشتن و علاقه مندی خودم برا به معلمان بیان کنم. معلم عزیز دوستت دارم زیرا آن زمانی که پای درست نشستم تو الفبای عشق را به من آموختی، دلم از گوهر کلمات خالی بود و گنجینه کلمات و دانش را در دلم قرار دادی تورا می‌ستایم ؛ زیرا در سایه سار وجودت پیش رفتم و پله های دانایی و پیشرفت را یک به یک پشت سر گذاشتم تو را عزیز میدارم زیرا بخشنده ترین انسان ها هستی. د

ر حدیثی از پیامبر گرامی اسلام آمده است که : آیا شما را از برترین بخشنده ها آگاه سازم که خداوند بخشنده‌ترین است و من بخشنده‌ترین فرزند آدم علیه السلام هستم و بخشنده‌ترین کس پس از من فردی است که دانش می‌آموزد و آن را منتشر می‌کند.

معلم عزیزم تو را دوست دارم زیرا معلمان و آموزندگان ارجمند جامعه همانند مجاهد در راه خداوند هستند زیرا در راه پرورش شاگردان از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.

معلم عزیزم تو را گرامی می‌دارم زیرا معلمی شغل و حرفه نیست، بلکه ذوق و هنر است، توانمندی است و در قرآن به عنوان جلوه‌ای از قدرت دانسته شده است و هنر شگفت معلمی از آن خداست که از طریق پیامبرش به معلمان منتقل شده است معلم تو ارجمندترین انسان هستی زیرا تعلیم و تربیت انسان‌ها در نزد خداوند پاداش فراوانی دارد.

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه می‌فرماید : بهترین چیزهایی که انسان‌ها پس از خود به یادگار می‌نهند سه چیز است : فرزند شایسته‌ای که برایش دعا می‌کند، صدقه جاریه‌ای که پاداشش به وی می‌رسد و دانشی که پس از وی بدان عمل می‌شود.

معلم گرامیم امام صادق علیهم‌السلام می‌فرمایند : تمامی جنبندگان روی زمین و ماهی‌های دریا و هر کوچک و بزرگ در زمین و آسمان خدا برای آموزگار خوب طلب آمرزش می‌کنند. تو را دوست دارم زیرا من چون امانتی الهی در دستان تو بودم و تو مرا از آلودگی‌ها و تباهی‌ها حفظ کردی و سعی کردی با تعالیم خود زمینه رشد و کمال مرا فراهم کنی. تو را دوست می‌دارم و برایم عزیز هستی زیرا _ با من ارتباطی صمیمی داشتی _ به مشکلات درسی من با دلسوزی رسیدگی کردی _ از مسخره کردن من اجتناب کردی _ فضای احترام و متقابل را در کلاس ایجاد نمودی _ فضایی جذاب و با نشاط را در کلاس ایجاد نمودی _ فرصت‌های برابر برای رشد ما هم فراهم نمودی و در یک کلام تمام دانش و تدبیر و ظرفیت و انسانیت خود را برای پرورش من به کار بردی تو را می‌ستایم و تو را دوست دارم.

علی مزیدی

پایه دوازدهم تجربی دبیرستان غیر دولتی پسرانه سما

استان: گلستان

شهرستان علی آبادکتول

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: