شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۲
در سفر به یاسوج؛
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده فاقد آمبولانس هوایی و یا دسترسی به پایگاه‌های اورژانس آنها بسیار سخت است.

پایگاه خبری آوای رودکوف:سیدعلی احمدزاده در نشست با جعفر میعادی‌فر رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: این استان با روستاهای پراکنده، دورافتاده و صعب‌العبور با شرایط اقلیمی متفاوت برف و باران در زمستان و وجود عقرب و مار در مناطق گرمسیری در تابستان با تلفات جانی زیادی روبرو است.

از مطالبه گری آقای استاندار تا وعده های رئیس سازمان اورژانس کشور

وی با بیان اینکه حفاظت از جان و سلامت مردم بسیار مهم است، عنوان کرد: شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده فاقد آمبولانس هوایی و یا دسترسی به پایگاه‌های اورژانس آنها بسیار سخت است.

احمدزاده با تأکید بر اینکه، امدادرسانی در این استان باید مورد توجه جدی قرار گیرد و بیماران به موقع به محل درمان منتقل شوند، ادامه داد: بسیار مهم و ضروری است که یک فروند بالگرد، تعدادی آمبولانس و اتوبوس آمبولانس همراه با ایجاد پایگاه‌های اورژانس برای این استان در نظر گرفته شود.

وی ابراز کرد: هر چند یک فروند بالگرد برای این منظور تحویل استان شده است اما جوابگو نیست و برای پوشش همه مناطق استان باید این خدمات تأمین و در اختیار قرار گیرد و البته تا 50 درصد اعتبارات این خدمات را تأمین می‌کنم و 50 درصد دیگر را اورژانس کشور در اختیار قرار دهد.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد احداث پایگاه‌های اورژانس بین راهی را از دیگر مطالبات مردم استان عنوان کرد و افزود: اورژانس‌های استان به تجهیزات نو مجهز شوند.

به گزارش تسنیم، در این دیدار جعفر میعادی‌فر رئیس سازمان اورژانس کشور به استاندر قول یک فروند بالگرد، سه دستگاه اتوبوس آمبولانس، تعدادی آمبولانس و احداث چند پایگاه اورژانس در استان را داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: