شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۶
حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد؛
با اعلام دبیرخانه جشنواره ملی اقوام ایرانی دو اثر از تولیدات حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد به نخستین جشنواره ملی اقوام ایرانی راه یافتند.

راهیابی دو اثر از تولیدات حوزه هنری به نخستین جشنواره فیلم اقوام ملی ایرانی

به گزارش آوای رودکوف به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد، مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان از راه یابی انیمیشن محراب و آتش به کارگردانی زیبا ارژنگ و مستند ایل بانو به تهیه کنندگی مریم حسن پور و کارگردانی نسیم سهیلی به نخستین جشنواره ملی اقوام ایرانی خبر داد.

راهیابی دو اثر از تولیدات حوزه هنری به نخستین جشنواره فیلم اقوام ملی ایرانی

محمد حسن محمودی، افزود: انیمیشن محراب و آتش ساخته زیبا ارژنگ روایتگر داستان ضامن آهو است، یک آهوی باردار را روایت می کند که برای نجات جان فرزندش از فرش هایی با نقوش مختلف می گذرد.

وی ادامه داد: مستند ایل بانو به تهیه کنندگی مریم حسن زاده و کارگردانی نسیم سهیلی روایتگر زندگی دختر عشایری است که فعالیت های فرهنگی و خیرخواهانه انجام می دهد.

راهیابی دو اثر از تولیدات حوزه هنری به نخستین جشنواره فیلم اقوام ملی ایرانی

برپایه این گزارش، نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی توسط موسسه فرهنگی هنری فصل هنر و بنیاد ایران‌شناسی، به دبیری کمال تبریزی و با شعار «اقوام، ریشه ایران‌زمین»، ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت‌ در تهران برگزار می‌شود.

این جشنواره در سه بخش اصلی، تجربی و جنبی برگزار می‌شود و هدف آن نمایش زیست‌بوم، فرهنگ، آئین، تاریخ، میراث فرهنگی ملموس و ناملموس و گردشگری اقوام ایرانی و معرفی استعدادهای کشف‌شده به زبان هنر سینما است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: