شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۲
به همت اداره کل ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد؛
مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی با حضور مدیرکل ارشاد اسلامی و جمع کثیری از هنرمندان در یاسوج برگزار شد.

به گزارش آوای رودکوف از یاسوج،در آستانه ۲۵ اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی،عصر امروز مراسمی با حضور مدیرکل ارشاد اسلامی و جمع کثیری از هنرمندان و شاهنامه خوانان به همین مناسبت در یاسوج برگزار شد.

مدیر کل ارشاد اسلامی استان در حاشیه این مراسم با گرامیداشت روز فردوسی و زبان فارسی و با بیان این‌که زبان فارسی هویت ماست و مانگاری این زبان مدیون حکیم ابوالقاسم فردوسی است، اظهار کرد: وقتی از فردوسی قدردانی می‌کنیم در واقع زبان فارسی و شاهنامه را که به عنوان اثری حماسی و ماندگار در جهان، شاهنامه پژوهان در آن به دنبال اسرار جدیدی هستند، ارج می‌نهیم.

دکتر درخشان افزود:ابوالقاسم فردوسی شاعر حماسه سرای ایرانی است و کتابی با شهرت جهانی به اسم شاهنامه را نگاشته است و در زنده نگه داشتن فارسی میانه که زبان رسمی ایران در دوران ساسانیان و دنباله زبان فارسی باستان بوده را تا حدودی از نابودی و انقراض نجات داده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: