شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از آغاز درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال در بیمارستان های کشور‌ خبر داد.

آغاز درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال در کهگیلویه و بویراحمد

آوای رودکوف از یاسوج:رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از آغاز درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال در بیمارستان های کشور‌ خبر داد.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛دکتر جاودان سیرت رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد که در حاشیه ی اجلاس روسای دانشگاه ها که با حضور نمایندگان سازمان جهانی بهداشت(who)،معاونین بهداشت و درمان وزارت بهداشت در تهران برگزار شد، گفت؛موضوع درمان رایگان کودکان زیر ۷ یکی از مسائلی بود که در این اجلاس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار شد این طرح به زودی در بیمارستان های سراسر کشور اجرا شود.

دکتر جاودان سیرت با بیان اینکه درمان کودکان یک امر پایه در حوزه نظام سلامت به حساب می‌آید، افزود: موضوع درمان رایگان کودکان کمتر از هفت سال اگرچه هزینه‌بر است اما یک سرمایه‌گذاری برای نظام سلامت کشور به حساب می‌آید.

وی نیز از آغاز واکسن روتاویروس برا کودکان ۲ ، ۴، و ۶ ماهه خبر داد و افزود: واکسن پنوموکوک نیز برای کودکان ۲ ، ۴ و ۱۲ ماهه به زودی تزریق می شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: