شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۲:۵۶
امام جمعه یاسوج:
امام جمعه یاسوج گفت: پیری جمعیت تهدیدی امنیتی و کشنده مورد نظر دشمن است که منجر به تضعیف اقتدار، بحران هویت و نابودی نسل ایرانی می شود.

پیری جمعیت یک تهدید کشنده است

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف از یاسوج، آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته شهر یاسوج، اظهار کرد: کاهش جمعیت سخت‌تر از جنگ بوده و پیری جمعیت، کشنده و هویت ملی، مذهب و اقتصاد ما را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به آثار زیان‌بار اجتماعی، اقتصادی و امنیتی کاهش جمعیت، عنوان کرد: اثر سوء این معضل سخت تر از جنگ است.

امام جمعه یاسوج، تصریح کرد: پیری جمعیت تهدیدی امنیتی و کشنده مورد نظر دشمن است که منجر به تضعیف اقتدار، بحران هویت و نابودی نسل ایرانی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، کمبود نیروی کار و افزایش موج مهاجرت نیروی کار خارجی را نتیجه کاهش جمعیت خواند و افزود: متاسفانه نرخ رشد جمعیت در برخی مناطق کشور نسبت به مهاجران غیرایرانی، منفی و نگران کننده است و این خود نوعی تهدید امنیتی است و هنوز جامعه متوجه تهدیدات وحشتناک کاهش جمعیت نشده است.

وی بیان کرد: تغذیه نامناسب، سبک نادرست زندگی، ترویج فرهنگ غرب، مشکلات اقتصادی و افزایش سن ازدواج از جمله مهم‌ترین عوامل کاهش نرخ باروری و پیری جمعیت است.

امام جمعه شهر یاسوج اظهار کرد: برای مقابل با تهدیدات امنیتی پیری جمعیت باید غیرت ملی و دینی داشته باشیم.

حسینی، سقط جنین را جنایت انسانی دانست و تاکید کرد: سالانه بیش از ۳۰۰هزار انسان با سقط جنین قتل عام می‌شوند و بانیان این عمل غیرانسانی قاتل و مجری دسیسه‌های دشمن هستند.

وی ضمن تبریک پیشاپیش میلاد امام هشتم با اشاره به نعمت وجود امام رضا(ع) در ایران، سیره و شخصیت این امام رئوف تصریح کرد: امام مهربانی‌ها از عظمت خاصی برخوردار بوده و در مواهب مختلف همراه زائران و شیعیانش است.

امام جمعه یاسوج با تبریک روز سوم خرداد، خاطرنشان کرد: این روز اعجاز خداوند است و این فتح، مقدمه‌ای برای پیروزی‌های دیگر در ۸ سال مقاومت شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: