شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۸۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۷
فرهنگی، سیاسی، اجتماعی؛
هشتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین با شرکت ۱۱ استان در یاسوج از دیشب آغاز شد.

آغاز هشتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین در پایتخت طبیعت ایران

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف از یاسوج، سید علی احمدزاده در آیین افتتاح هشتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین در یاسوج، اظهار کرد: برای اولین بار در کنار جشنواره کوچ، اولین اجلاسیه شهدای عشایر برگزار می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در این جشنواره ۲۰ استان عشایری از سراسر کشور دعوت شده اند که تاکنون سفیران فرهنگی عشایر ۱۱ استان حضور یافتند، افزود: بالغ بر ۱۱۰ غرفه از استان‌های مختلف کشور آثار و صنایع خود از جمله صنایع دستی عشایری را به نمایش می‌گذارند.

وی تصریح کرد: در هشتمین جشنواره عشایری برنامه‌های مفرح و شادی برای به نمایش گذاشتن فرهنگ عشایر ایران زمین تدارک دیده شد و خوشبختانه در کشور ما فرهنگ استفاده از صنایع دستی عشایری در حال نهادینه شدن است.

احمد زاده با اشاره به اینکه عشایر همواره در کنار انقلاب و نظام بوده‌اند، گفت: با توجه به برگزاری اولین اجلاسیه شهدای عشایر و ایثارگران کار‌های مشترکی توسط سپاه فتح، امور عشایر و میراث فرهنگی انجام گرفته است.

گفتنی است در این جشنواره نمایندگان فرهنگی اقوام عشایری استان‌های عشایر نشین آداب رسوم تولیدات و دستاوردهایشان را در قالب برنامه‌های فرهنگی هنری بمدت ۵ روز ارائه می کنند.

در پایان جشنواره از گروه‌های فرهنگی عشایری که بهترین آثار و برنامه‌ها را ارائه دهند نیز تجلیل می شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: